Programmation

Qualifying Rnd
04/03/2019 01h20 Yan Bai vs Evgeny Tyurnev 6-4 6-7(6) 6-3  
Round of 64
04/03/2019 03h00 Baptiste Crepatte vs Duckhee Lee 6-3 7-6(4)  
04/03/2019 03h00 Di Wu vs Raul Brancaccio 7-6(3) 6-2  
04/03/2019 03h00 Renta Tokuda vs Maverick Banes 6-4 6-2  
04/03/2019 03h00 Luke Saville vs Danilo Petrovic 6-2 6-1  
04/03/2019 03h00 Runhao Hua vs Nino Serdarusic 7-5 3-6 6-4  
Qualifying Rnd
04/03/2019 03h00 Harri Heliovaara vs Haitong Xia 6-1 6-4  
Round of 64
04/03/2019 05h00 Karim-Mohamed Maamoun vs Jose Hernandez-Fernandez 6-3 6-2  
04/03/2019 05h00 Evgeny Karlovskiy vs Yecong He 6-2 6-3  
04/03/2019 05h00 Filip Peliwo vs Uladzimir Ignatik 6-3 6-0  
04/03/2019 07h00 Zhizhen Zhang vs Yibing Wu 6-2 7-6(6)  
04/03/2019 07h00 Saketh Myneni vs Enrique Lopez-Perez 6-4 4-6 6-4  
04/03/2019 09h00 Kaichi Uchida vs Goncalo Oliveira 6-3 7-6(1)  
04/03/2019 09h00 Xin Gao vs Alex Molcan 7-5 6-4  
05/03/2019 03h00 Javier Barranco Cosano vs Andrew Harris 6-1 6-2  
05/03/2019 03h00 Zihao Xia vs Max Purcell 6-7(3) 7-5 6-1  
05/03/2019 05h00 Yunseong Chung vs Harri Heliovaara 7-5 6-2  
Round of 32
05/03/2019 05h00 Blaz Rola vs Baptiste Crepatte 7-5 6-7(3) 7-5  
05/03/2019 05h00 Yibing Wu vs Pedro Cachin 4-6 7-5 6-2  
05/03/2019 07h00 Enrique Lopez-Perez vs Rudolf Molleker 7-6(4) 6-4  
05/03/2019 07h00 Mats Moraing vs Uladzimir Ignatik 6-2 6-3  
Round of 64
05/03/2019 08h30 Zhe Li vs Yan Bai 7-5 7-5  
Round of 32
05/03/2019 09h00 Evgeny Karlovskiy vs Jurij Rodionov 6-4 7-6(2)  
06/03/2019 03h00 Oscar Otte vs Renta Tokuda 7-6(2) 6-1  
06/03/2019 03h00 Viktor Galovic vs Yunseong Chung 6-3 6-4  
06/03/2019 03h00 Andrew Harris vs Hiroki Moriya 6-4 6-1  
06/03/2019 03h00 Brayden Schnur vs Max Purcell 1-6 6-3 7-6(7)  
06/03/2019 03h00 Danilo Petrovic vs Aleksandr Nedovyesov 3-6 6-4 6-2  
06/03/2019 03h00 Marc Polmans vs Kaichi Uchida 6-2 6-4  
06/03/2019 03h00 Alex Molcan vs Marcos Baghdatis 7-5 3-6 6-2  
06/03/2019 03h00 Jose Hernandez-Fernandez vs Mohamed Safwat 6-4 7-6(5)  
06/03/2019 03h00 Guilherme Clezar vs Runhao Hua 6-2 4-6 7-5  
06/03/2019 03h00 Dudi Sela vs Raul Brancaccio 6-4 7-5  
06/03/2019 07h00 Zhe Li vs Ze Zhang 6-3 6-4  
Round of 16
07/03/2019 03h00 Uladzimir Ignatik vs Evgeny Karlovskiy 2-6 7-5 6-3  
07/03/2019 03h00 Blaz Rola vs Enrique Lopez-Perez 7-6(6) 6-1  
07/03/2019 03h00 Oscar Otte vs Yibing Wu 0-6 7-6(6) 7-6(5)  
07/03/2019 03h00 Dudi Sela vs Ze Zhang 1-2 ret.  
07/03/2019 03h00 Guilherme Clezar vs Hiroki Moriya 6-3 6-4  
07/03/2019 09h00 Yunseong Chung vs Marcos Baghdatis 6-4 6-2  
07/03/2019 10h00 Max Purcell vs Mohamed Safwat 6-2 6-2  
07/03/2019 11h00 Kaichi Uchida vs Danilo Petrovic 7-6(5) 3-6 6-4  
Quarter Final
08/03/2019 05h00 Mohamed Safwat vs Enrique Lopez-Perez 5-7 6-3 7-6(4)  
08/03/2019 07h00 Ze Zhang vs Marcos Baghdatis 6-2 3-6 6-2  
08/03/2019 08h00 Yibing Wu vs Kaichi Uchida 5-3 ret.  
08/03/2019 11h00 Evgeny Karlovskiy vs Hiroki Moriya 6-2 2-6 6-2  
Semi Final
09/03/2019 03h00 Enrique Lopez-Perez vs Kaichi Uchida 6-4 6-2  
09/03/2019 08h00 Evgeny Karlovskiy vs Ze Zhang 7-6(8) 7-6(3)  
Final
10/03/2019 06h30 Enrique Lopez-Perez vs Evgeny Karlovskiy 6-1 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Enrique Lopez-Perez 6 0
2 Evgeny Karlovskiy 5 1
3 Kaichi Uchida 4 1
4 Ze Zhang 3 1
5 Yibing Wu 3 1
6 Marcos Baghdatis 2 1
7 Hiroki Moriya 2 1
8 Uladzimir Ignatik 2 1
9 Yunseong Chung 2 1
10 Max Purcell 2 1
11 Mohamed Safwat 2 1
12 Danilo Petrovic 2 1
13 Oscar Otte 1 1
14 Zhe Li 1 1
15 Blaz Rola 1 1
16 Andrew Harris 1 1
17 Alex Molcan 1 1
18 Guilherme Clezar 1 1
19 Dudi Sela 1 1
20 Yan Bai 1 1
21 Baptiste Crepatte 1 1
22 Jose Hernandez-Fernandez 1 1
23 Raul Brancaccio 1 1
24 Renta Tokuda 1 1
25 Harri Heliovaara 1 1
26 Runhao Hua 1 1
27 Zhizhen Zhang 0 1
28 Luke Saville 0 1
29 Duckhee Lee 0 1
30 Di Wu 0 1
31 Marc Polmans 0 1
32 Aleksandr Nedovyesov 0 1
33 Brayden Schnur 0 1
34 Viktor Galovic 0 1
35 Maverick Banes 0 1
36 Jurij Rodionov 0 1
37 Rudolf Molleker 0 1
38 Mats Moraing 0 1
39 Filip Peliwo 0 1
40 Pedro Cachin 0 1
41 Nino Serdarusic 0 1
42 Zihao Xia 0 1
43 Haitong Xia 0 1
44 Javier Barranco Cosano 0 1
45 Karim-Mohamed Maamoun 0 1
46 Xin Gao 0 1
47 Evgeny Tyurnev 0 1
48 Yecong He 0 1
49 Saketh Myneni 0 1
50 Goncalo Oliveira 0 1
Top