Programmation

Qualifying R1
24/10/2020 11h00 Vitaliy Sachko vs Pierre-Hugues Herbert 1-6 6-4 6-3  
24/10/2020 13h00 Nikoloz Basilashvili vs Norbert Gombos 7-6(2) 6-2  
24/10/2020 13h00 Lorenzo Sonego vs Lucas Miedler 6-4 6-3  
24/10/2020 15h00 David Pichler vs Aljaz Bedene 6-0 6-4  
24/10/2020 15h00 Rajeev Ram vs Attila Balazs 7-5 6-1  
24/10/2020 17h00 Kyle Edmund vs Jason Jung 6-7(2) 6-4 6-2  
24/10/2020 17h00 Alexander Erler vs Vasek Pospisil 3-6 6-3 6-2  
Qualifying Rnd
25/10/2020 10h00 Jan-Lennard Struff vs Attila Balazs 6-2 6-4  
25/10/2020 13h00 Norbert Gombos vs Vitaliy Sachko 5-7 6-4 6-4  
25/10/2020 13h00 Lorenzo Sonego vs Aljaz Bedene 6-2 4-6 7-5  
25/10/2020 15h00 Jason Jung vs Vasek Pospisil 7-6(1) 3-6 6-3  
Round of 32
26/10/2020 10h00 Dusan Lajovic vs Diego Schwartzman 6-4 6-3  
26/10/2020 10h00 Gael Monfils vs Pablo Carreno-Busta 6-1 2-0 ret.  
26/10/2020 10h00 Dennis Novak vs Kevin Anderson 6-7(2) 6-4 7-6(6)  
26/10/2020 10h00 Alex De Minaur vs Daniil Medvedev 6-3 6-1  
26/10/2020 10h00 Novak Djokovic vs Filip Krajinovic 7-6(6) 6-3  
26/10/2020 10h00 Grigor Dimitrov vs Karen Khachanov 7-6(6) 6-3  
26/10/2020 10h00 Kei Nishikori vs Dominic Thiem 6-4 7-5  
26/10/2020 10h00 Borna Coric vs Taylor Harry Fritz 6-4 6-4  
26/10/2020 10h00 Stefanos Tsitsipas vs Jan-Lennard Struff 6-7(3) 6-3 6-4  
26/10/2020 10h00 Jurij Rodionov vs Denis Shapovalov 6-4 7-5  
26/10/2020 10h00 Casper Ruud vs Jannik Sinner 7-6(2) 6-3  
26/10/2020 10h00 Christian Garin vs Stan Wawrinka 6-4 6-7(9) 6-3  
26/10/2020 17h30 Andrey Rublev vs Norbert Gombos 6-3 6-2  
27/10/2020 10h00 Aljaz Bedene vs Daniel Evans 6-3 4-5 ret.  
27/10/2020 10h00 Felix Auger Alliassime vs Vasek Pospisil 7-5 7-5  
27/10/2020 10h00 Hubert Hurkacz vs Attila Balazs 6-3 7-5  
Round of 16
28/10/2020 10h00 Pablo Carreno-Busta vs Kevin Anderson 7-5 6-1  
28/10/2020 18h00 Novak Djokovic vs Borna Coric 7-6(11) 6-3  
29/10/2020 10h00 Daniel Evans vs Jurij Rodionov 7-5 6-3  
29/10/2020 10h00 Hubert Hurkacz vs Lorenzo Sonego 7-6(6) 7-6(2)  
29/10/2020 10h00 Christian Garin vs Dominic Thiem 6-3 6-2  
29/10/2020 16h00 Vasek Pospisil vs Daniil Medvedev 4-6 6-3 6-2  
29/10/2020 16h30 Andrey Rublev vs Jannik Sinner 2-1 ret.  
29/10/2020 20h00 Stefanos Tsitsipas vs Grigor Dimitrov 6-7(5) 6-4 6-3  
Quarter Final
30/10/2020 10h00 Novak Djokovic vs Lorenzo Sonego 6-2 6-1  
30/10/2020 14h00 Kevin Anderson vs Daniil Medvedev 6-4 7-6(5)  
30/10/2020 16h00 Andrey Rublev vs Dominic Thiem 7-6(5) 6-2  
30/10/2020 20h00 Grigor Dimitrov vs Daniel Evans 7-6(3) 4-6 6-3  
Semi Final
31/10/2020 14h00 Kevin Anderson vs Andrey Rublev 6-4 4-1 ret.  
31/10/2020 16h00 Lorenzo Sonego vs Daniel Evans 6-3 6-4  
Final
01/11/2020 10h00 Lorenzo Sonego vs Andrey Rublev 6-4 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Andrey Rublev 5 0
2 Lorenzo Sonego 4 2
3 Kevin Anderson 3 1
4 Daniel Evans 3 1
5 Vasek Pospisil 3 1
6 Daniil Medvedev 2 1
7 Novak Djokovic 2 1
8 Grigor Dimitrov 2 1
9 Dominic Thiem 2 1
10 Attila Balazs 2 1
11 Aljaz Bedene 2 1
12 Norbert Gombos 2 1
13 Diego Schwartzman 1 0
14 Jurij Rodionov 1 1
15 Stefanos Tsitsipas 1 1
16 Borna Coric 1 1
17 Jannik Sinner 1 1
18 Christian Garin 1 1
19 Vitaliy Sachko 1 1
20 Hubert Hurkacz 1 1
21 Jason Jung 1 1
22 Pablo Carreno-Busta 1 1
23 Kyle Edmund 0 1
24 Felix Auger Alliassime 0 1
25 Nikoloz Basilashvili 0 1
26 Lucas Miedler 0 1
27 Stan Wawrinka 0 1
28 David Pichler 0 1
29 Rajeev Ram 0 1
30 Casper Ruud 0 1
31 Denis Shapovalov 0 1
32 Dennis Novak 0 1
33 Pierre-Hugues Herbert 0 1
34 Taylor Harry Fritz 0 1
35 Alexander Erler 0 1
36 Kei Nishikori 0 1
37 Karen Khachanov 0 1
38 Dusan Lajovic 0 1
39 Filip Krajinovic 0 1
40 Gael Monfils 0 1
41 Alex De Minaur 0 1
42 Jan-Lennard Struff 0 2
Top