Programmation

Qualifying R1
14/07/2019 10h00 Filippo Baldi vs Peter Torebko 7-6(4) 6-3  
14/07/2019 10h00 Marco Trungelliti vs Alexander Zhurbin 7-5 7-5  
14/07/2019 10h00 Salvatore Caruso vs Nik Razborsek 6-3 6-2  
14/07/2019 10h00 Admir Kalender vs Attila Balazs 6-0 6-3  
14/07/2019 12h00 Javier Barranco Cosano vs Stefano Napolitano 7-6(1) 3-6 6-2  
14/07/2019 12h00 Daniel Altmaier vs Carlos Berlocq 6-2 6-4  
14/07/2019 12h00 Rudolf Molleker vs Fabrizio Ornago 6-7(3) 7-5 6-2  
14/07/2019 12h00 Miljan Zekic vs Tommy Robredo 6-2 6-3  
Round of 32
15/07/2019 10h00 Andrey Rublev vs Robin Haase 6-3 6-2  
15/07/2019 10h00 Martin Klizan vs Facundo Bagnis 4-6 6-3 7-5  
15/07/2019 10h00 Pedro Sousa vs Jannik Sinner 1-6 6-3 6-4  
15/07/2019 10h00 Marco Cecchinato vs Aljaz Bedene 6-3 6-2  
15/07/2019 10h00 Pablo Andujar vs Leonardo Mayer 6-1 7-5  
15/07/2019 10h00 Cedrik-Marcel Stebe vs Jiri Vesely 7-6(5) 3-6 7-6(2)  
15/07/2019 10h00 Taro Daniel vs Filip Krajinovic 7-5 7-6(4)  
15/07/2019 10h00 Stefano Travaglia vs Thomas Fabbiano 6-3 6-2  
Qualifying Rnd
15/07/2019 10h00 Marco Trungelliti vs Stefano Napolitano 6-7(4) 6-2 6-3  
15/07/2019 16h00 Rudolf Molleker vs Attila Balazs 6-2 6-4  
15/07/2019 16h00 Peter Torebko vs Daniel Altmaier 6-3 7-5  
15/07/2019 16h30 Salvatore Caruso vs Tommy Robredo 5-7 6-4 6-3  
Round of 32
16/07/2019 16h00 Peter Torebko vs Paolo Lorenzi 5-7 6-4 7-6(3)  
16/07/2019 16h30 Marco Trungelliti vs Nino Serdarusic 6-3 6-3  
16/07/2019 18h00 Attila Balazs vs Viktor Galovic 6-0 6-7(5) 7-6(4)  
16/07/2019 21h30 Corentin Moutet vs Salvatore Caruso 7-5 6-0  
Round of 16
17/07/2019 10h00 Aljaz Bedene vs Jannik Sinner 7-6(3) 6-3  
17/07/2019 16h30 Attila Balazs vs Filip Krajinovic 6-3 6-7(1) 7-6(5)  
17/07/2019 18h00 Jiri Vesely vs Leonardo Mayer 3-6 6-4 6-4  
17/07/2019 18h29 Fabio Fognini vs Stefano Travaglia 6-1 2-1 ret.  
17/07/2019 19h30 Laslo Djere vs Paolo Lorenzi 6-3 3-6 6-4  
18/07/2019 10h00 Andrey Rublev vs Dusan Lajovic 6-4 6-3  
18/07/2019 10h00 Facundo Bagnis vs Nino Serdarusic 6-3 6-3  
18/07/2019 10h00 Salvatore Caruso vs Borna Coric 6-2 3-6 6-1  
Quarter Final
19/07/2019 10h00 Stefano Travaglia vs Attila Balazs 3-6 7-6(2) 6-3  
19/07/2019 10h00 Laslo Djere vs Leonardo Mayer 6-4 6-7(6) 6-3  
19/07/2019 19h30 Aljaz Bedene vs Dusan Lajovic 5-7 6-3 6-3  
19/07/2019 21h29 Facundo Bagnis vs Salvatore Caruso 6-4 6-0  
Semi Final
20/07/2019 17h30 Attila Balazs vs Laslo Djere 6-2 6-4  
20/07/2019 20h00 Dusan Lajovic vs Salvatore Caruso 7-5 ret.  
Final
21/07/2019 20h00 Attila Balazs vs Dusan Lajovic 7-5 7-5  

Classement

Joueurs G P
1 Attila Balazs 6 1
2 Salvatore Caruso 5 1
3 Dusan Lajovic 4 0
4 Leonardo Mayer 2 1
5 Marco Trungelliti 2 1
6 Laslo Djere 2 1
7 Aljaz Bedene 2 1
8 Peter Torebko 2 1
9 Facundo Bagnis 2 1
10 Stefano Travaglia 2 1
11 Tommy Robredo 1 1
12 Filip Krajinovic 1 1
13 Jannik Sinner 1 1
14 Andrey Rublev 1 1
15 Nino Serdarusic 1 1
16 Paolo Lorenzi 1 1
17 Jiri Vesely 1 1
18 Rudolf Molleker 1 1
19 Daniel Altmaier 1 1
20 Stefano Napolitano 1 1
21 Thomas Fabbiano 0 1
22 Viktor Galovic 0 1
23 Corentin Moutet 0 1
24 Fabio Fognini 0 1
25 Taro Daniel 0 1
26 Filippo Baldi 0 1
27 Pedro Sousa 0 1
28 Cedrik-Marcel Stebe 0 1
29 Pablo Andujar 0 1
30 Marco Cecchinato 0 1
31 Martin Klizan 0 1
32 Robin Haase 0 1
33 Miljan Zekic 0 1
34 Fabrizio Ornago 0 1
35 Carlos Berlocq 0 1
36 Javier Barranco Cosano 0 1
37 Admir Kalender 0 1
38 Nik Razborsek 0 1
39 Alexander Zhurbin 0 1
40 Borna Coric 0 1
Top