Programmation

Qualifying R1
28/09/2019 04h00 Nicolas Jarry vs Marcel Granollers 6-1 1-6 6-2  
28/09/2019 04h00 Yasutaka Uchiyama vs Steve Johnson 6-3 6-3  
28/09/2019 04h00 John Millman vs Bradley Klahn 3-6 7-6(9) 6-2  
28/09/2019 06h00 Pablo Andujar vs Brayden Schnur 6-0 6-0  
28/09/2019 06h00 Tatsuma Ito vs Peter Gojowczyk 5-7 6-1 6-4  
28/09/2019 06h00 Thomas Fabbiano vs James Duckworth 6-2 6-3  
28/09/2019 08h00 Henri Laaksonen vs Soon Woo Kwon 7-6(5) 6-2  
28/09/2019 08h00 Yosuke Watanuki vs Alexei Popyrin 4-6 6-1 6-4  
Qualifying Rnd
29/09/2019 04h00 Marcel Granollers vs Yasutaka Uchiyama 6-3 6-4  
29/09/2019 04h00 John Millman vs Tatsuma Ito 7-6(5) 6-1  
29/09/2019 06h00 James Duckworth vs Alexei Popyrin 6-3 7-6(0)  
29/09/2019 06h00 Pablo Andujar vs Soon Woo Kwon 7-5 6-4  
Round of 32
30/09/2019 03h00 Denis Shapovalov vs Miomir Kecmanovic 6-4 6-4  
30/09/2019 03h00 Taro Daniel vs Borna Coric 6-4 4-6 7-6(5)  
30/09/2019 03h00 Jordan Thompson vs Juan Ignacio Londero 6-3 3-6 6-3  
30/09/2019 03h00 Alex De Minaur vs Lloyd George Harris 6-3 6-7(6) 7-6(8)  
30/09/2019 03h00 Radu Albot vs Filip Krajinovic 6-3 7-5  
30/09/2019 03h00 Taylor Harry Fritz vs Reilly Opelka 6-3 6-4  
30/09/2019 03h00 Yuichi Sugita vs Marin Cilic 6-4 6-4  
30/09/2019 03h00 Lorenzo Sonego vs Hyeon Chung 3-6 6-3 6-4  
30/09/2019 03h00 David Goffin vs Pablo Carreno-Busta 1-6 7-6(8) 6-0  
30/09/2019 03h00 Hubert Hurkacz vs Lucas Pouille 6-4 6-3  
30/09/2019 03h00 Yoshihito Nishioka vs Joao Sousa 7-5 6-3  
30/09/2019 03h00 Jan-Lennard Struff vs Go Soeda 4-6 7-6(4) 6-3  
01/10/2019 03h00 Yasutaka Uchiyama vs Benoit Paire 6-2 6-2  
01/10/2019 03h00 Pablo Andujar vs Gilles Simon 6-4 6-0  
01/10/2019 03h00 Novak Djokovic vs Alexei Popyrin 6-4 6-2  
01/10/2019 03h00 John Millman vs Adrian Mannarino 4-6 6-3 6-4  
Round of 16
02/10/2019 03h00 Yoshihito Nishioka vs Lucas Pouille 6-1 6-2  
02/10/2019 03h00 Hyeon Chung vs Marin Cilic 6-4 3-6 6-1  
02/10/2019 06h00 Radu Albot vs Yasutaka Uchiyama 6-7(2) 6-3 6-4  
02/10/2019 08h00 Reilly Opelka vs Gilles Simon 7-6(4) 7-6(2)  
02/10/2019 08h00 Novak Djokovic vs Go Soeda 6-3 7-5  
03/10/2019 03h00 Jordan Thompson vs Taro Daniel 6-4 7-6(3)  
03/10/2019 06h00 Lloyd George Harris vs John Millman 6-3 6-2  
03/10/2019 08h00 David Goffin vs Denis Shapovalov 7-6(5) 7-6(2)  
Quarter Final
04/10/2019 03h00 Novak Djokovic vs Lucas Pouille 6-1 6-2  
04/10/2019 03h00 Reilly Opelka vs Yasutaka Uchiyama 6-3 6-3  
04/10/2019 03h00 John Millman vs Taro Daniel 6-4 6-0  
04/10/2019 12h00 David Goffin vs Hyeon Chung 6-2 6-2  
Semi Final
05/10/2019 06h00 Reilly Opelka vs John Millman 6-3 7-6(4)  
05/10/2019 08h00 Novak Djokovic vs David Goffin 6-3 6-4  
Final
06/10/2019 08h30 Novak Djokovic vs John Millman 6-3 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 John Millman 6 1
2 Novak Djokovic 5 0
3 Yasutaka Uchiyama 4 1
4 Reilly Opelka 3 1
5 David Goffin 3 1
6 Alexei Popyrin 2 1
7 Pablo Andujar 2 1
8 Taro Daniel 2 1
9 Hyeon Chung 2 1
10 Lucas Pouille 2 1
11 Yoshihito Nishioka 1 1
12 Jordan Thompson 1 1
13 Radu Albot 1 1
14 Denis Shapovalov 1 1
15 James Duckworth 1 1
16 Marin Cilic 1 1
17 Soon Woo Kwon 1 1
18 Marcel Granollers 1 1
19 Go Soeda 1 1
20 Tatsuma Ito 1 1
21 Gilles Simon 1 1
22 Lloyd George Harris 1 1
23 Nicolas Jarry 0 1
24 Pablo Carreno-Busta 0 1
25 Hubert Hurkacz 0 1
26 Joao Sousa 0 1
27 Jan-Lennard Struff 0 1
28 Benoit Paire 0 1
29 Lorenzo Sonego 0 1
30 Alex De Minaur 0 1
31 Yuichi Sugita 0 1
32 Taylor Harry Fritz 0 1
33 Filip Krajinovic 0 1
34 Juan Ignacio Londero 0 1
35 Borna Coric 0 1
36 Miomir Kecmanovic 0 1
37 Yosuke Watanuki 0 1
38 Henri Laaksonen 0 1
39 Thomas Fabbiano 0 1
40 Peter Gojowczyk 0 1
41 Brayden Schnur 0 1
42 Bradley Klahn 0 1
43 Steve Johnson 0 1
44 Adrian Mannarino 0 1
Top