Programmation

Qualifying R1
14/10/2019 11h08 Zita Kovacs vs Ylona-georgiana Ghioroaie 6-2 6-0  
14/10/2019 11h08 Szabina Szlavikovics vs Johana Markova 6-0 6-1  
14/10/2019 11h08 Tessah Andrianjafitrimo vs Daniela Vismane 6-2 6-0  
14/10/2019 12h30 Maryna Zanevska vs Nikoletta Muller 6-3 6-0  
14/10/2019 12h30 Melanie Klaffner vs Akgul Amanmuradova 3-6 6-3 1-0(8)  
14/10/2019 12h30 Georgina Garcia Perez vs Chantal Skamlova 6-2 6-1  
14/10/2019 13h40 Veronika Erjavec vs Nicoleta Catalina Dascalu 7-6(0) 6-3  
14/10/2019 14h00 Daniela Seguel vs Luca Janosi 6-0 6-0  
14/10/2019 14h00 Veronika Vlkovska vs Dea Herdzelas 6-4 1-6 1-0(5)  
14/10/2019 15h30 Maryna Chernyshova vs Bianka Bekefi 6-3 6-1  
14/10/2019 15h30 Lea Boskovic vs Teliana Pereira 7-5 2-0 ret.  
14/10/2019 15h30 Tamara Malesevic vs Anastasia Detiuc 7-5 6-0  
14/10/2019 17h00 Simona Waltert vs Agnes Bukta 6-2 6-1  
14/10/2019 17h00 Nika Radisic vs Miriam Bianca Bulgaru 6-2 7-5  
14/10/2019 17h00 Amina Anshba vs Barbora Miklova 6-3 6-2  
14/10/2019 18h30 Vivien Juhaszova vs Nina Potocnik 6-2 4-0 ret.  
Qualifying Rnd
15/10/2019 11h08 Tessah Andrianjafitrimo vs Ylona-georgiana Ghioroaie 6-1 6-1  
15/10/2019 11h08 Maryna Zanevska vs Melanie Klaffner 6-2 6-1  
15/10/2019 11h08 Daniela Seguel vs Dea Herdzelas 4-6 7-6(2) 1-0(7)  
15/10/2019 12h30 Amina Anshba vs Nina Potocnik 7-5 3-6 1-0(6)  
15/10/2019 12h30 Simona Waltert vs Miriam Bianca Bulgaru 5-7 6-3 1-0(8)  
15/10/2019 12h30 Lea Boskovic vs Anastasia Detiuc 6-3 6-4  
15/10/2019 12h30 Maryna Chernyshova vs Nicoleta Catalina Dascalu 6-4 ret.  
15/10/2019 12h30 Georgina Garcia Perez vs Johana Markova 6-4 6-2  
Round of 32
16/10/2019 11h00 Danka Kovinic vs Fanny Stollar 6-3 6-1  
16/10/2019 11h00 Irina Maria Bara vs Maja Chwalinska 6-4 6-4  
16/10/2019 11h00 Katarina Zavatska vs Cagla Buyukakcay 6-2 6-2  
16/10/2019 11h00 Gabriela Ce vs Veronica Cepede 6-1 6-0  
16/10/2019 11h00 Greta Arn vs Katarzyna Kawa 6-7(5) 6-2 6-1  
16/10/2019 11h00 Rebecca Sramkova vs Reka-Luca Jani 7-6(5) 3-6 6-3  
16/10/2019 11h00 Susanne Celik vs Dalma Galfi 6-2 6-1  
16/10/2019 11h00 Paula Ormaechea vs Harmony Tan 7-5 7-5  
16/10/2019 11h00 Magdalena Frech vs Irina-Camelia Begu 6-1 6-1  
16/10/2019 11h05 Daniela Seguel vs Dorka Drahota Szabo 4-6 6-0 6-4  
16/10/2019 11h05 Kristina Kucova vs Nicoleta Catalina Dascalu 6-1 6-2  
16/10/2019 14h05 Simona Waltert vs Martina Di Giuseppe 6-4 6-0  
16/10/2019 14h05 Ylona-georgiana Ghioroaie vs Viktoriya Tomova 7-6(5) 6-4  
16/10/2019 14h45 Maryna Zanevska vs Lea Boskovic 7-6(1) 6-3  
16/10/2019 14h45 Adrienn Nagy vs Nina Potocnik 6-4 6-4  
Round of 16
17/10/2019 11h05 Irina Maria Bara vs Viktoriya Tomova 7-5 2-6 6-3  
17/10/2019 11h05 Paula Ormaechea vs Irina-Camelia Begu 6-2 6-4  
17/10/2019 11h05 Nicoleta Catalina Dascalu vs Georgina Garcia Perez 7-6(6) 7-6(2)  
17/10/2019 11h45 Danka Kovinic vs Nina Potocnik 6-2 6-3  
17/10/2019 11h45 Cagla Buyukakcay vs Maryna Zanevska 5-7 6-2 7-5  
17/10/2019 11h45 Rebecca Sramkova vs Dalma Galfi 6-4 6-3  
17/10/2019 14h05 Simona Waltert vs Katarzyna Kawa 7-6(5) 6-3  
17/10/2019 14h50 Dorka Drahota Szabo vs Veronica Cepede 4-6 6-3 6-2  
Quarter Final
18/10/2019 11h00 Cagla Buyukakcay vs Veronica Cepede 5-7 6-1 6-3  
18/10/2019 11h05 Rebecca Sramkova vs Irina-Camelia Begu 6-1 6-3  
18/10/2019 11h45 Danka Kovinic vs Irina Maria Bara 6-3 6-3  
18/10/2019 12h30 Nicoleta Catalina Dascalu vs Katarzyna Kawa 6-3 6-3  
Semi Final
19/10/2019 11h00 Irina Maria Bara vs Cagla Buyukakcay 6-4 6-3  
19/10/2019 11h05 Nicoleta Catalina Dascalu vs Irina-Camelia Begu 6-4 6-0  
Final
20/10/2019 11h00 Irina Maria Bara vs Nicoleta Catalina Dascalu 7-5 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Nicoleta Catalina Dascalu 7 0
2 Irina Maria Bara 4 1
3 Maryna Zanevska 3 1
4 Simona Waltert 3 1
5 Irina-Camelia Begu 3 1
6 Cagla Buyukakcay 3 1
7 Nina Potocnik 3 1
8 Ylona-georgiana Ghioroaie 2 1
9 Katarzyna Kawa 2 1
10 Georgina Garcia Perez 2 1
11 Veronica Cepede 2 1
12 Danka Kovinic 2 1
13 Daniela Seguel 2 1
14 Lea Boskovic 2 1
15 Rebecca Sramkova 2 1
16 Amina Anshba 1 1
17 Dalma Galfi 1 1
18 Anastasia Detiuc 1 1
19 Miriam Bianca Bulgaru 1 1
20 Maryna Chernyshova 1 1
21 Paula Ormaechea 1 1
22 Dorka Drahota Szabo 1 1
23 Melanie Klaffner 1 1
24 Tessah Andrianjafitrimo 1 1
25 Johana Markova 1 1
26 Viktoriya Tomova 1 1
27 Dea Herdzelas 1 1
28 Susanne Celik 0 1
29 Reka-Luca Jani 0 1
30 Harmony Tan 0 1
31 Magdalena Frech 0 1
32 Kristina Kucova 0 1
33 Martina Di Giuseppe 0 1
34 Greta Arn 0 1
35 Gabriela Ce 0 1
36 Zita Kovacs 0 1
37 Katarina Zavatska 0 1
38 Veronika Vlkovska 0 1
39 Szabina Szlavikovics 0 1
40 Daniela Vismane 0 1
41 Nikoletta Muller 0 1
42 Akgul Amanmuradova 0 1
43 Chantal Skamlova 0 1
44 Veronika Erjavec 0 1
45 Luca Janosi 0 1
46 Bianka Bekefi 0 1
47 Maja Chwalinska 0 1
48 Teliana Pereira 0 1
49 Tamara Malesevic 0 1
50 Agnes Bukta 0 1
51 Nika Radisic 0 1
52 Barbora Miklova 0 1
53 Vivien Juhaszova 0 1
54 Fanny Stollar 0 1
55 Adrienn Nagy 0 1
Top