Programmation

Qualifying R1
14/10/2019 04h40 Yue Yuan vs Mei Xu Wu 6-1 6-4  
14/10/2019 04h40 Raluca Georgiana Serban vs Jia Qi Kang 7-5 6-2  
14/10/2019 04h40 Chengyiyi Yuan vs Meiling Wang 6-4 7-6(5)  
14/10/2019 04h40 Si Qi Liu vs Meiqi Guo 6-1 6-1  
14/10/2019 06h10 Su Jeong Jang vs Ying Zhang 3-6 7-6(5) 1-0(9)  
14/10/2019 06h10 Clara Tauson vs Qianqian Zhao 6-1 6-1  
14/10/2019 06h10 Peangthan Plipuech vs Wanning Zhu 6-1 6-2  
14/10/2019 07h35 Shanshan Guo vs Wushuang Zheng 6-0 7-5  
14/10/2019 07h35 Beatrice Gumulya vs Emily Webley-Smith 6-1 6-0  
14/10/2019 07h59 Ksenia Laskutova vs Sofia Shapatava 7-5 6-1  
14/10/2019 08h15 Hiroko Kuwata vs Qianhui Tang 2-6 7-6(5) 1-0(9)  
14/10/2019 08h35 Yuxuan Zhang vs Jessy Rompies 6-3 6-2  
14/10/2019 08h40 Siqi Cao vs Ziyue Sun 2-6 6-3 1-0(5)  
14/10/2019 09h30 Haruka Kaji vs Jiaxi Lu 6-2 6-2  
14/10/2019 09h45 Xinyu Jiang vs Yidi Yang 5-7 6-2 1-0(1)  
Qualifying Rnd
15/10/2019 04h08 Yue Yuan vs Hanyu Guo 6-3 6-4  
15/10/2019 04h08 Raluca Georgiana Serban vs Meiling Wang 6-3 0-6 1-0(10)  
15/10/2019 04h08 Su Jeong Jang vs Meiqi Guo 6-3 6-3  
15/10/2019 04h08 Peangthan Plipuech vs Wushuang Zheng 6-4 6-2  
15/10/2019 05h40 Jiaxi Lu vs Xinyu Jiang 6-1 6-2  
15/10/2019 05h40 Qianhui Tang vs Emily Webley-Smith 7-6(5) 6-2  
15/10/2019 05h40 Clara Tauson vs Ksenia Laskutova 6-3 6-2  
15/10/2019 06h15 Yuxuan Zhang vs Ziyue Sun 4-1 ret.  
Round of 32
15/10/2019 06h35 Yafan Wang vs Jia-Jing Lu 6-2 1-6 6-2  
15/10/2019 06h35 Xu Liu Sun vs Fangzhou Liu 5-7 6-4 6-2  
16/10/2019 03h00 Kurumi Nara vs Xinyu Gao 6-2 6-4  
16/10/2019 03h00 Fang Ying Xun vs Shuai Peng 6-3 6-4  
16/10/2019 03h00 Ankita Raina vs Valeria Savinykh 6-1 6-1  
16/10/2019 03h00 Lin Zhu vs Shilin Xu 7-6(9) 6-3  
16/10/2019 03h00 Shuo Feng vs Xinyu Wang 6-3 6-1  
16/10/2019 03h00 Natalija Kostic vs Xiaodi You 6-3 6-1  
16/10/2019 03h00 Shuyue Ma vs Aleksandrina Naydenova 6-3 6-3  
16/10/2019 03h00 Jovana Jaksic vs Nao Hibino 6-4 6-4  
16/10/2019 04h05 Harriet Dart vs Peangthan Plipuech 6-3 2-0 ret.  
16/10/2019 04h05 Ziyue Sun vs Hanyu Guo 6-3 6-1  
16/10/2019 04h45 Clara Tauson vs Meiqi Guo 6-2 6-3  
16/10/2019 04h45 Emily Webley-Smith vs Yi Yuan 6-2 6-1  
16/10/2019 06h35 Yanni LIU vs Meiling Wang 6-2 6-3  
16/10/2019 06h35 Xinyu Jiang vs Arina Rodionova 3-6 6-1 6-0  
Round of 16
17/10/2019 05h05 Hanyu Guo vs Ankita Raina 1-6 6-1 6-3  
17/10/2019 05h05 Peangthan Plipuech vs Emily Webley-Smith 7-6(0) 6-4  
17/10/2019 05h05 Yanni LIU vs Shuai Peng 6-0 6-2  
17/10/2019 05h45 Lin Zhu vs Arina Rodionova 3-6 6-1 7-6(3)  
17/10/2019 05h45 Kurumi Nara vs Clara Tauson 6-4 7-5  
17/10/2019 05h45 Fangzhou Liu vs Nao Hibino 6-2 6-1  
Quarter Final
17/10/2019 06h40 Yafan Wang vs Natalija Kostic 6-1 6-4  
Round of 16
17/10/2019 07h35 Yafan Wang vs Aleksandrina Naydenova 6-1 6-0  
17/10/2019 07h35 Natalija Kostic vs Xinyu Wang 6-3 6-4  
Quarter Final
18/10/2019 03h00 Peangthan Plipuech vs Shuai Peng 6-2 6-3  
18/10/2019 05h10 Lin Zhu vs Ankita Raina 6-4 6-4  
18/10/2019 06h30 Clara Tauson vs Nao Hibino 6-2 6-0  
Semi Final
19/10/2019 05h08 Yafan Wang vs Lin Zhu 6-3 6-3  
19/10/2019 06h30 Shuai Peng vs Nao Hibino 6-4 7-6(2)  
Final
20/10/2019 03h00 Lin Zhu vs Shuai Peng 6-2 3-6 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Shuai Peng 5 0
2 Clara Tauson 4 1
3 Peangthan Plipuech 4 1
4 Lin Zhu 4 1
5 Nao Hibino 3 1
6 Emily Webley-Smith 3 1
7 Yafan Wang 3 1
8 Ankita Raina 2 1
9 Xinyu Jiang 2 1
10 Hanyu Guo 2 1
11 Ziyue Sun 2 1
12 Meiqi Guo 2 1
13 Natalija Kostic 2 1
14 Meiling Wang 2 1
15 Yuxuan Zhang 1 1
16 Xinyu Wang 1 1
17 Kurumi Nara 1 1
18 Fangzhou Liu 1 1
19 Aleksandrina Naydenova 1 1
20 Yanni LIU 1 1
21 Yue Yuan 1 1
22 Jiaxi Lu 1 1
23 Qianhui Tang 1 1
24 Ksenia Laskutova 1 1
25 Raluca Georgiana Serban 1 1
26 Su Jeong Jang 1 1
27 Wushuang Zheng 1 1
28 Arina Rodionova 1 1
29 Sofia Shapatava 0 1
30 Shilin Xu 0 1
31 Siqi Cao 0 1
32 Yi Yuan 0 1
33 Harriet Dart 0 1
34 Jia Qi Kang 0 1
35 Jovana Jaksic 0 1
36 Chengyiyi Yuan 0 1
37 Shuyue Ma 0 1
38 Xiaodi You 0 1
39 Si Qi Liu 0 1
40 Hiroko Kuwata 0 1
41 Shuo Feng 0 1
42 Ying Zhang 0 1
43 Yidi Yang 0 1
44 Valeria Savinykh 0 1
45 Qianqian Zhao 0 1
46 Jessy Rompies 0 1
47 Fang Ying Xun 0 1
48 Xinyu Gao 0 1
49 Shanshan Guo 0 1
50 Haruka Kaji 0 1
51 Xu Liu Sun 0 1
52 Jia-Jing Lu 0 1
53 Beatrice Gumulya 0 1
54 Mei Xu Wu 0 1
55 Wanning Zhu 0 1
Top