Programmation

Qualifying R1
23/02/2020 14h30 Maria Gutierrez Carrasco vs Nadia Rawson 6-4 6-1  
23/02/2020 14h30 Sarah Lee vs Elena Jamshidi 6-0 6-0  
23/02/2020 15h00 Chloe Compson vs Ingrid Vojcinakova 6-0 6-1  
23/02/2020 15h00 Sarah Beth Grey vs Emily Morton 6-2 6-2  
23/02/2020 16h00 Katie Morton vs Celia Cervino Ruiz 6-1 6-1  
23/02/2020 16h00 Esther Adeshina vs Ali Collins 1-6 6-1 1-0(14)  
23/02/2020 16h10 Katarzyna Pitak vs Tanysha Dissanayake 6-3 6-3  
23/02/2020 17h30 Olga Parres Azcoitia vs Jerricka Boone 6-0 7-5  
23/02/2020 18h00 Aleksandra Pitak vs Danielle Daley 7-6(3) 5-7 1-0(10)  
Qualifying Rnd
24/02/2020 13h50 Eva Vedder vs Ingrid Vojcinakova 6-2 6-4  
24/02/2020 14h15 Maria Gutierrez Carrasco vs Holly Staff 6-0 6-3  
24/02/2020 14h45 Sarah Beth Grey vs Ali Collins 6-3 7-5  
24/02/2020 14h45 Sarah Lee vs Celia Cervino Ruiz 6-4 6-4  
24/02/2020 15h15 Stephanie Judith Visscher vs Tanysha Dissanayake 6-3 6-3  
24/02/2020 16h30 Danielle Daley vs Amarni Banks 6-0 6-4  
24/02/2020 16h35 Lou Adler vs Ellen Allgurin 7-6(2) 6-3  
Round of 32
25/02/2020 11h05 Lara Salden vs Jana Fett 6-3 6-1  
25/02/2020 12h30 Viktoriya Tomova vs Victoria Muntean 3-6 6-3 6-0  
25/02/2020 12h30 Grace Piper vs Lou Brouleau 6-0 6-1  
25/02/2020 12h30 Richel Hogenkamp vs Freya Christie 6-1 6-4  
25/02/2020 13h55 Arianne Hartono vs Pemra Ozgen 6-2 6-3  
25/02/2020 14h00 Ali Collins vs Eva Shaw 6-4 6-1  
26/02/2020 11h00 Julia Wachaczyk vs Eva Vedder 6-4 6-3  
26/02/2020 12h30 Jesika Maleckova vs Amarni Banks 6-3 7-6(5)  
26/02/2020 16h45 Alicia Barnett vs Celia Cervino Ruiz 6-1 6-3  
26/02/2020 18h00 Clara Tauson vs Ioana Loredana Rosca 6-3 6-4  
26/02/2020 18h00 Jodie Anna Burrage vs Lucia Bronzetti 6-3 6-2  
Round of 16
27/02/2020 11h45 Viktoriya Tomova vs Eva Shaw 6-2 7-5  
27/02/2020 11h45 Samantha Murray vs Julia Wachaczyk 6-1 6-4  
27/02/2020 11h45 Maria Gutierrez Carrasco vs Amandine Hesse 6-1 6-4  
27/02/2020 11h45 Clara Tauson vs Alicia Barnett 6-2 6-1  
27/02/2020 13h30 Lou Brouleau vs Jana Fett 4-6 7-6(4) 6-4  
27/02/2020 13h30 Jodie Anna Burrage vs Pemra Ozgen 2-6 7-5 6-1  
27/02/2020 14h15 Amarni Banks vs Emma Raducanu 7-5 6-3  
Quarter Final
28/02/2020 11h00 Viktoriya Tomova vs Jana Fett 7-5 6-1  
28/02/2020 12h30 Richel Hogenkamp vs Emma Raducanu 6-3 6-2  
28/02/2020 12h30 Samantha Murray vs Amandine Hesse 7-6(7) 6-7(4) 6-1  
28/02/2020 15h00 Clara Tauson vs Pemra Ozgen 6-1 6-2  
Semi Final
29/02/2020 13h00 Viktoriya Tomova vs Samantha Murray 7-5 6-2  
29/02/2020 13h00 Clara Tauson vs Emma Raducanu 6-4 6-2  
Final
01/03/2020 11h30 Viktoriya Tomova vs Emma Raducanu 4-6 6-4 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Viktoriya Tomova 5 0
2 Emma Raducanu 3 1
3 Clara Tauson 3 1
4 Ingrid Vojcinakova 2 0
5 Tanysha Dissanayake 2 0
6 Ali Collins 2 1
7 Samantha Murray 2 1
8 Pemra Ozgen 2 1
9 Jana Fett 2 1
10 Amarni Banks 2 1
11 Maria Gutierrez Carrasco 2 1
12 Celia Cervino Ruiz 2 1
13 Lou Adler 1 0
14 Olga Parres Azcoitia 1 0
15 Richel Hogenkamp 1 1
16 Sarah Beth Grey 1 1
17 Eva Shaw 1 1
18 Julia Wachaczyk 1 1
19 Alicia Barnett 1 1
20 Lou Brouleau 1 1
21 Jodie Anna Burrage 1 1
22 Danielle Daley 1 1
23 Sarah Lee 1 1
24 Amandine Hesse 1 1
25 Elena Jamshidi 0 1
26 Lucia Bronzetti 0 1
27 Jesika Maleckova 0 1
28 Chloe Compson 0 1
29 Arianne Hartono 0 1
30 Ioana Loredana Rosca 0 1
31 Esther Adeshina 0 1
32 Freya Christie 0 1
33 Katarzyna Pitak 0 1
34 Victoria Muntean 0 1
35 Emily Morton 0 1
36 Lara Salden 0 1
37 Ellen Allgurin 0 1
38 Nadia Rawson 0 1
39 Katie Morton 0 1
40 Stephanie Judith Visscher 0 1
41 Holly Staff 0 1
42 Aleksandra Pitak 0 1
43 Jerricka Boone 0 1
44 Grace Piper 0 1
45 Eva Vedder 0 2
Top