Programmation

Qualifying R2
09/09/2019 10h30 Alice Rame vs Janika Kusy Alzugaray 6-1 6-1  
09/09/2019 10h30 Sofia Milatova vs Stephanie Judith Visscher 3-6 6-1 1-0(10)  
09/09/2019 10h30 Melanie Stokke vs Anamarija Spoljaric 6-1 6-2  
Qualifying Rnd
09/09/2019 10h30 Alba Carrillo Marin vs Eva Vedder 6-2 6-1  
09/09/2019 10h30 Draginja Vukovic vs Emiliana Arango 7-5 6-4  
09/09/2019 13h30 Petia Arshinkova vs Mira Antonitsch 1-6 6-4 1-0(7)  
09/09/2019 13h30 Ksenia Palkina vs Lara Escauriza 6-4 6-2  
09/09/2019 15h00 Melanie Stokke vs Betina Stummer 6-4 6-0  
Round of 32
10/09/2019 09h59 Cristiana Ferrando vs Paula Ormaechea 7-6(3) 7-6(5)  
10/09/2019 09h59 Anna Bondar vs Carolina M. Rodrigues Alves 7-6(3) 7-5  
10/09/2019 09h59 Petia Arshinkova vs Irina Fetecau 6-4 7-6(4)  
10/09/2019 10h44 Mari Osaka vs Caroline Werner 6-2 6-1  
10/09/2019 10h44 Gergana Topalova vs Tessah Andrianjafitrimo 6-4 6-0  
10/09/2019 10h44 Stephanie Wagner vs Melanie Klaffner 6-7(4) 6-1 6-4  
10/09/2019 11h29 Panna Udvardy vs Simona Waltert 6-2 6-3  
11/09/2019 10h04 Anna Gross vs Reka-Luca Jani 6-2 6-4  
11/09/2019 10h04 Julia Grabher vs Seone Mendez 6-1 6-1  
11/09/2019 10h04 Sinja Kraus vs Lara Escauriza 6-3 5-7 7-5  
11/09/2019 10h04 Rebecca Sramkova vs Victoria Kan 6-1 6-2  
11/09/2019 10h49 Melanie Stokke vs Mira Antonitsch 6-2 6-3  
11/09/2019 10h49 Olga Doroshina vs Alba Carrillo Marin 7-5 6-7(4) 6-3  
11/09/2019 10h49 Veronika Bokor vs Monika Kilnarova 6-2 6-0  
11/09/2019 11h34 Alice Rame vs Nina Potocnik 5-7 6-3 6-2  
11/09/2019 11h34 Emiliana Arango vs Gabriela Ce 6-1 6-0  
Round of 16
12/09/2019 10h05 Melanie Stokke vs Reka-Luca Jani 7-6(5) 5-7 6-1  
12/09/2019 10h05 Anna Bondar vs Irina Fetecau 6-4 6-4  
12/09/2019 10h50 Rebecca Sramkova vs Monika Kilnarova 7-5 6-1  
12/09/2019 10h50 Simona Waltert vs Tessah Andrianjafitrimo 7-6(4) 6-1  
12/09/2019 12h55 Melanie Klaffner vs Caroline Werner 6-3 6-7(3) 6-2  
Quarter Final
13/09/2019 11h35 Rebecca Sramkova vs Reka-Luca Jani 7-5 5-7 6-1  
13/09/2019 11h35 Anna Bondar vs Tessah Andrianjafitrimo 4-6 6-1 6-1  
13/09/2019 11h35 Caroline Werner vs Paula Ormaechea 6-0 6-2  
13/09/2019 12h15 Julia Grabher vs Nina Potocnik 7-6(5) 6-4  
Semi Final
14/09/2019 11h00 Julia Grabher vs Paula Ormaechea 6-3 6-2  
14/09/2019 11h00 Reka-Luca Jani vs Tessah Andrianjafitrimo 6-2 6-2  
Final
15/09/2019 12h05 Reka-Luca Jani vs Paula Ormaechea 2-6 6-3 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Paula Ormaechea 4 0
2 Reka-Luca Jani 4 1
3 Tessah Andrianjafitrimo 3 1
4 Melanie Stokke 3 1
5 Alba Carrillo Marin 2 0
6 Emiliana Arango 2 0
7 Rebecca Sramkova 2 1
8 Caroline Werner 2 1
9 Julia Grabher 2 1
10 Anna Bondar 2 1
11 Sinja Kraus 1 0
12 Sofia Milatova 1 0
13 Irina Fetecau 1 1
14 Alice Rame 1 1
15 Lara Escauriza 1 1
16 Melanie Klaffner 1 1
17 Petia Arshinkova 1 1
18 Monika Kilnarova 1 1
19 Nina Potocnik 1 1
20 Simona Waltert 1 1
21 Seone Mendez 0 1
22 Victoria Kan 0 1
23 Olga Doroshina 0 1
24 Veronika Bokor 0 1
25 Anna Gross 0 1
26 Mari Osaka 0 1
27 Panna Udvardy 0 1
28 Stephanie Wagner 0 1
29 Gergana Topalova 0 1
30 Janika Kusy Alzugaray 0 1
31 Carolina M. Rodrigues Alves 0 1
32 Cristiana Ferrando 0 1
33 Betina Stummer 0 1
34 Ksenia Palkina 0 1
35 Draginja Vukovic 0 1
36 Eva Vedder 0 1
37 Anamarija Spoljaric 0 1
38 Stephanie Judith Visscher 0 1
39 Gabriela Ce 0 1
40 Mira Antonitsch 0 2
Top