Programmation

Qualifying R1
26/09/2020 10h00 Pedja Krstin vs Vladyslav Orlov 6-3 6-1  
26/09/2020 10h00 Nick Chappell vs Pedro Sakamoto 6-1 6-4  
26/09/2020 10h00 Mili Poljicak vs Marcelo Tomas Barrios Vera 7-5 6-3  
26/09/2020 11h30 Malek Jaziri vs Borna Devald 6-1 7-5  
26/09/2020 11h30 Orlando Luz vs Dimitar Kuzmanov 6-2 6-4  
26/09/2020 11h30 Guilherme Clezar vs Duje Kekez 6-2 6-3  
26/09/2020 13h00 Mathias Bourgue vs Rafael Matos 6-4 6-4  
26/09/2020 14h00 Altug Celikbilek vs Sasi Kumar Mukund 6-1 6-3  
Qualifying Rnd
27/09/2020 10h00 Pedja Krstin vs Pedro Sakamoto 6-7 6-4 6-0  
27/09/2020 10h00 Malek Jaziri vs Orlando Luz 6-2 4-6 6-4  
27/09/2020 10h00 Guilherme Clezar vs Marcelo Tomas Barrios Vera 6-2 6-3  
27/09/2020 11h30 Mathias Bourgue vs Altug Celikbilek 7-5 4-6 6-0  
Round of 32
28/09/2020 10h00 Ernesto Escobedo vs Francisco Cerundolo 5-7 7-6(4) 6-3  
28/09/2020 10h00 Joao Menezes vs Duje Ajdukovic 6-4 3-6 6-3  
28/09/2020 10h00 Mitchell Krueger vs Zdenek Kolar 6-2 6-3  
28/09/2020 10h00 Facundo Mena vs Carlos Taberner 6-3 6-1  
28/09/2020 10h00 Elias Ymer vs Maximilian Marterer 6-2 6-2  
28/09/2020 12h00 Pedro Sousa vs Hugo Grenier 6-4 6-4  
28/09/2020 12h00 Danilo Petrovic vs Brandon Nakashima 7-5 2-6 7-6(5)  
28/09/2020 14h00 Marcelo Tomas Barrios Vera vs Borna Gojo 4-6 6-3 6-4  
29/09/2020 10h00 Viktor Troicki vs Tatsuma Ito 6-2 6-4  
29/09/2020 10h00 Bradley Klahn vs Peter Polansky 6-7(8) 6-4 7-6(3)  
29/09/2020 10h00 Nino Serdarusic vs Alessandro Giannessi 6-4 6-4  
29/09/2020 10h00 Martin Klizan vs Constant Lestienne 4-6 6-3 6-4  
29/09/2020 10h00 Ulises Blanch vs Frederico Ferreira Silva 7-6(4) 6-4  
29/09/2020 10h00 Malek Jaziri vs Jozef Kovalik 6-4 6-7(0) 6-0  
29/09/2020 10h00 Tomas Martin Etcheverry vs Altug Celikbilek 6-4 6-0  
29/09/2020 10h00 Pedja Krstin vs Botic Van de Zandschulp 6-1 6-1  
Round of 16
30/09/2020 10h00 Borna Gojo vs Botic Van de Zandschulp 7-6(8) 2-6 6-4  
30/09/2020 10h00 Tomas Martin Etcheverry vs Viktor Troicki 6-1 6-1  
30/09/2020 10h00 Pedro Sousa vs Zdenek Kolar 6-1 3-6 6-2  
30/09/2020 10h00 Maximilian Marterer vs Carlos Taberner 3-6 7-5 6-4  
30/09/2020 12h30 Brandon Nakashima vs Francisco Cerundolo 6-3 6-1  
01/10/2020 10h00 Martin Klizan vs Duje Ajdukovic 6-0 6-4  
01/10/2020 10h00 Bradley Klahn vs Alessandro Giannessi 7-6(7) 3-0 ret.  
01/10/2020 10h00 Frederico Ferreira Silva vs Jozef Kovalik 2-6 6-2 7-5  
Quarter Final
02/10/2020 10h00 Pedro Sousa vs Tomas Martin Etcheverry 6-4 7-6(7)  
02/10/2020 10h00 Francisco Cerundolo vs Maximilian Marterer 7-6(6) 3-6 7-6(2)  
02/10/2020 13h00 Alessandro Giannessi vs Borna Gojo 6-3 6-3  
02/10/2020 15h00 Duje Ajdukovic vs Jozef Kovalik 6-2 6-4  
Semi Final
03/10/2020 11h00 Pedro Sousa vs Borna Gojo 6-4 5-7 6-2  
03/10/2020 13h00 Francisco Cerundolo vs Duje Ajdukovic 6-7(2) 6-4 6-3  
Final
04/10/2020 15h00 Pedro Sousa vs Francisco Cerundolo 4-6 6-3 7-6(4)  

Classement

Joueurs G P
1 Francisco Cerundolo 5 0
2 Pedro Sousa 4 1
3 Duje Ajdukovic 3 1
4 Borna Gojo 3 1
5 Pedja Krstin 2 1
6 Tomas Martin Etcheverry 2 1
7 Jozef Kovalik 2 1
8 Marcelo Tomas Barrios Vera 2 1
9 Malek Jaziri 2 1
10 Alessandro Giannessi 2 1
11 Maximilian Marterer 2 1
12 Altug Celikbilek 2 1
13 Carlos Taberner 1 1
14 Bradley Klahn 1 1
15 Brandon Nakashima 1 1
16 Viktor Troicki 1 1
17 Martin Klizan 1 1
18 Frederico Ferreira Silva 1 1
19 Zdenek Kolar 1 1
20 Botic Van de Zandschulp 1 1
21 Orlando Luz 1 1
22 Pedro Sakamoto 1 1
23 Mathias Bourgue 1 1
24 Guilherme Clezar 1 1
25 Mitchell Krueger 0 1
26 Peter Polansky 0 1
27 Nick Chappell 0 1
28 Mili Poljicak 0 1
29 Ulises Blanch 0 1
30 Constant Lestienne 0 1
31 Borna Devald 0 1
32 Nino Serdarusic 0 1
33 Tatsuma Ito 0 1
34 Dimitar Kuzmanov 0 1
35 Joao Menezes 0 1
36 Duje Kekez 0 1
37 Danilo Petrovic 0 1
38 Hugo Grenier 0 1
39 Rafael Matos 0 1
40 Sasi Kumar Mukund 0 1
41 Elias Ymer 0 1
42 Ernesto Escobedo 0 1
43 Vladyslav Orlov 0 1
44 Facundo Mena 0 1
Top