Programmation

Qualifying R1
11/04/2021 11h00 Zdenek Kolar vs Viktor Galovic 6-1 6-4  
Round of 32
11/04/2021 11h06 Blaz Kavcic vs Marc Polmans 6-2 6-2  
Qualifying R1
11/04/2021 12h30 Mirza Basic vs Tung-Lin Wu 6-3 6-2  
11/04/2021 12h30 Gian Marco Moroni vs Bozo Barun 6-3 2-6 7-6(4)  
11/04/2021 12h30 Mats Moraing vs Lukas Klein 4-6 6-3 6-3  
11/04/2021 14h00 Andrea Collarini vs Julian Lenz 5-2 ret.  
11/04/2021 14h00 Kacper Zuk vs Mili Poljicak 6-3 6-2  
11/04/2021 14h00 Frane Nincevic vs Tristan Lamasine 6-1 7-5  
Qualifying Rnd
12/04/2021 10h30 Kacper Zuk vs Tristan Lamasine 7-6(4) 6-4  
12/04/2021 10h30 Zdenek Kolar vs Matteo Viola 6-2 6-4  
12/04/2021 10h30 Bozo Barun vs Lukas Klein 6-1 6-4  
Round of 32
12/04/2021 11h00 Alexandre Muller vs Elias Ymer 7-5 6-4  
12/04/2021 11h00 Cem Ilkel vs Enzo Couacaud 6-2 7-6(4)  
12/04/2021 11h00 Steven Diez vs Maximilian Marterer 6-3 7-5  
Qualifying Rnd
12/04/2021 12h00 Andrea Collarini vs Mirza Basic 1-6 6-3 6-3  
Round of 32
12/04/2021 12h30 Thanasi Kokkinakis vs Duje Ajdukovic 6-4 5-7 6-3  
12/04/2021 12h30 Dustin Brown vs Filip Horansky 7-5 6-2  
12/04/2021 14h30 Mohamed Safwat vs Mathias Bourgue 3-6 6-2 6-4  
12/04/2021 14h30 Alex Bolt vs Joao Domingues 6-1 6-3  
12/04/2021 16h30 Kimmer Coppejans vs Nino Serdarusic 6-3 6-4  
13/04/2021 11h00 Daniel Masur vs Quentin Halys 6-3 6-2  
13/04/2021 11h00 Duje Kekez vs Aleksandar Vukic 6-2 7-6(4)  
13/04/2021 11h00 Gregoire Barrere vs Pedro Cachin 6-3 6-3  
13/04/2021 12h30 Mirza Basic vs Denis Istomin 6-3 6-1  
13/04/2021 12h30 Lukas Klein vs Hugo Gaston 6-3 3-6 6-3  
13/04/2021 12h30 Kacper Zuk vs Lukas Rosol 6-4 7-6(4)  
13/04/2021 14h30 Andrea Collarini vs Lorenzo Giustino 6-4 6-4  
Round of 16
14/04/2021 11h00 Thanasi Kokkinakis vs Filip Horansky 6-1 6-2  
14/04/2021 11h00 Mathias Bourgue vs Joao Domingues 6-3 6-4  
14/04/2021 11h00 Nino Serdarusic vs Elias Ymer 7-6(2) 5-7 6-3  
14/04/2021 12h30 Cem Ilkel vs Hugo Gaston 2-6 6-3 7-6(7)  
15/04/2021 11h00 Aleksandar Vukic vs Zdenek Kolar 7-6(5) 6-4  
15/04/2021 11h00 Maximilian Marterer vs Kacper Zuk 6-4 7-6(4)  
15/04/2021 11h00 Mirza Basic vs Andrea Collarini 6-4 6-4  
15/04/2021 13h00 Pedro Cachin vs Quentin Halys 6-2 7-6(2)  
Quarter Final
16/04/2021 11h00 Elias Ymer vs Cem Ilkel 6-3 6-4  
16/04/2021 11h00 Kacper Zuk vs Aleksandar Vukic 6-4 6-1  
16/04/2021 13h00 Quentin Halys vs Thanasi Kokkinakis 6-3 7-6(2)  
16/04/2021 13h00 Mathias Bourgue vs Mirza Basic 6-4 1-6 7-5  
Semi Final
17/04/2021 11h00 Elias Ymer vs Kacper Zuk 6-7(5) 6-0 6-1  
17/04/2021 13h00 Quentin Halys vs Mathias Bourgue 7-6(8) ret.  
Final
18/04/2021 11h30 Mathias Bourgue vs Kacper Zuk 6-4 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Kacper Zuk 7 0
2 Mirza Basic 4 1
3 Mathias Bourgue 4 1
4 Elias Ymer 3 1
5 Quentin Halys 3 1
6 Zdenek Kolar 2 1
7 Thanasi Kokkinakis 2 1
8 Cem Ilkel 2 1
9 Aleksandar Vukic 2 1
10 Lukas Klein 2 1
11 Andrea Collarini 2 2
12 Marc Polmans 1 0
13 Joao Domingues 1 1
14 Maximilian Marterer 1 1
15 Nino Serdarusic 1 1
16 Hugo Gaston 1 1
17 Tristan Lamasine 1 1
18 Bozo Barun 1 1
19 Pedro Cachin 1 1
20 Filip Horansky 1 1
21 Denis Istomin 0 1
22 Daniel Masur 0 1
23 Duje Kekez 0 1
24 Kimmer Coppejans 0 1
25 Lukas Rosol 0 1
26 Gregoire Barrere 0 1
27 Alex Bolt 0 1
28 Steven Diez 0 1
29 Mohamed Safwat 0 1
30 Dustin Brown 0 1
31 Duje Ajdukovic 0 1
32 Viktor Galovic 0 1
33 Enzo Couacaud 0 1
34 Alexandre Muller 0 1
35 Matteo Viola 0 1
36 Frane Nincevic 0 1
37 Mili Poljicak 0 1
38 Julian Lenz 0 1
39 Mats Moraing 0 1
40 Gian Marco Moroni 0 1
41 Tung-Lin Wu 0 1
42 Blaz Kavcic 0 1
43 Lorenzo Giustino 0 1
Top