Programmation

Qualifying R1
04/11/2019 04h10 Yue Yuan vs Xinyu Gao 6-0 3-6 1-0(4)  
04/11/2019 04h10 Fang Ying Xun vs Daria Mishina 6-4 6-3  
04/11/2019 04h50 Dejana Radanovic vs Nagi Hanatani 6-4 7-6(7)  
04/11/2019 05h36 Jiaxi Lu vs Dabin Kim 2-6 6-3 1-0(7)  
04/11/2019 06h30 Shilin Xu vs Sofia Shapatava 2-6 6-4 1-0(3)  
04/11/2019 06h45 Raluca Georgiana Serban vs Hanyu Guo 6-4 3-6 1-0(7)  
04/11/2019 07h45 Jia Qi Kang vs Chihiro Muramatsu 6-3 6-2  
04/11/2019 08h00 Yidi Yang vs Hiroko Kuwata 6-4 6-1  
04/11/2019 08h00 Mei Xu Wu vs Peangthan Plipuech 6-2 6-1  
Qualifying Rnd
05/11/2019 02h40 Xiaodi You vs Hiroko Kuwata 6-2 6-3  
05/11/2019 02h40 Yue Yuan vs Daria Snigur 6-3 6-1  
05/11/2019 02h40 Fang Ying Xun vs Diane Parry 3-6 7-6(4) 1-0(6)  
05/11/2019 04h00 Nagi Hanatani vs Peangthan Plipuech 7-6(6) 6-3  
05/11/2019 04h00 Raluca Georgiana Serban vs Chihiro Muramatsu 4-6 7-5 1-0(6)  
05/11/2019 04h00 Urszula Radwanska vs Jiaxi Lu 6-3 6-4  
05/11/2019 04h00 Fangzhou Liu vs Aldila Sutjiadi 6-2 4-6 1-0(8)  
Round of 32
05/11/2019 05h35 Mariam Bolkvadze vs Dalila Jakupovic 6-1 6-3  
05/11/2019 05h35 Viktoriya Tomova vs Danka Kovinic 7-5 6-1  
05/11/2019 05h35 Kaja Juvan vs Natalija Kostic 6-2 3-6 6-2  
05/11/2019 05h35 Xinyu Wang vs Jana Cepelova 6-3 7-6(5)  
05/11/2019 07h05 Wushuang Zheng vs Nao Hibino 6-4 6-1  
06/11/2019 02h38 Arina Rodionova vs Urszula Radwanska 6-4 6-0  
06/11/2019 02h39 Ying Zhang vs Bibiane Schoofs 6-3 3-6 6-2  
06/11/2019 02h42 Fang Ying Xun vs Ankita Raina 3-6 6-1 6-0  
06/11/2019 03h00 Na-Lae Han vs Fangzhou Liu 6-2 6-4  
06/11/2019 04h10 Valeria Savinykh vs Lin Zhu 6-3 6-0  
06/11/2019 04h10 Nina Stojanovic vs Peangthan Plipuech 6-1 6-1  
06/11/2019 04h10 Chang Liu vs Sofia Shapatava 6-1 6-1  
06/11/2019 04h10 Timea Babos vs Dan Ni Wang 6-1 6-4  
06/11/2019 05h40 Chihiro Muramatsu vs Kurumi Nara 6-2 6-4  
06/11/2019 05h40 Xiaodi You vs Jasmine Paolini 7-5 6-1  
06/11/2019 05h40 Shuai Peng vs Daria Snigur 6-4 6-2  
Round of 16
07/11/2019 03h05 Shuai Peng vs Dalila Jakupovic 6-1 6-0  
07/11/2019 03h05 Fang Ying Xun vs Danka Kovinic 7-5 6-4  
07/11/2019 03h05 Jana Cepelova vs Nao Hibino 6-2 6-3  
07/11/2019 03h05 Na-Lae Han vs Lin Zhu 1-6 6-4 6-3  
07/11/2019 04h30 Nina Stojanovic vs Chang Liu 6-1 6-4  
07/11/2019 04h30 Urszula Radwanska vs Jasmine Paolini 6-2 6-4  
07/11/2019 04h30 Natalija Kostic vs Kurumi Nara 6-2 6-4  
07/11/2019 04h30 Timea Babos vs Bibiane Schoofs 6-2 2-6 6-0  
Quarter Final
08/11/2019 03h00 Nina Stojanovic vs Jasmine Paolini 6-7(3) 6-4 6-1  
08/11/2019 03h00 Kurumi Nara vs Jana Cepelova 7-6(7) 7-6(5)  
08/11/2019 03h00 Timea Babos vs Lin Zhu 6-2 6-2  
08/11/2019 04h08 Shuai Peng vs Danka Kovinic 6-2 6-0  
Semi Final
09/11/2019 03h00 Kurumi Nara vs Lin Zhu 6-3 7-5  
09/11/2019 03h10 Shuai Peng vs Jasmine Paolini 6-3 6-3  
Final
10/11/2019 03h05 Shuai Peng vs Lin Zhu 6-3 1-3 ret.  

Classement

Joueurs G P
1 Lin Zhu 5 0
2 Shuai Peng 4 1
3 Fang Ying Xun 3 1
4 Jasmine Paolini 3 1
5 Kurumi Nara 3 1
6 Chihiro Muramatsu 2 1
7 Timea Babos 2 1
8 Peangthan Plipuech 2 1
9 Nina Stojanovic 2 1
10 Urszula Radwanska 2 1
11 Danka Kovinic 2 1
12 Jana Cepelova 2 1
13 Dalila Jakupovic 1 1
14 Na-Lae Han 1 1
15 Natalija Kostic 1 1
16 Nao Hibino 1 1
17 Bibiane Schoofs 1 1
18 Chang Liu 1 1
19 Fangzhou Liu 1 1
20 Yue Yuan 1 1
21 Raluca Georgiana Serban 1 1
22 Xiaodi You 1 1
23 Nagi Hanatani 1 1
24 Hiroko Kuwata 1 1
25 Jiaxi Lu 1 1
26 Sofia Shapatava 1 1
27 Daria Snigur 1 1
28 Diane Parry 0 1
29 Daria Mishina 0 1
30 Dejana Radanovic 0 1
31 Dan Ni Wang 0 1
32 Dabin Kim 0 1
33 Shilin Xu 0 1
34 Valeria Savinykh 0 1
35 Ankita Raina 0 1
36 Arina Rodionova 0 1
37 Ying Zhang 0 1
38 Hanyu Guo 0 1
39 Wushuang Zheng 0 1
40 Jia Qi Kang 0 1
41 Xinyu Wang 0 1
42 Yidi Yang 0 1
43 Kaja Juvan 0 1
44 Viktoriya Tomova 0 1
45 Mei Xu Wu 0 1
46 Xinyu Gao 0 1
47 Aldila Sutjiadi 0 1
48 Mariam Bolkvadze 0 1
Top