Programmation

Qualifying R1
23/02/2019 15h00 Carlos Berlocq vs Gian Marco Moroni 1-6 6-3 6-4  
23/02/2019 15h00 Pedro Sakamoto vs Matteo Donati 6-1 6-4  
23/02/2019 17h00 Alessandro Giannessi vs Joao Souza 7-6(5) 6-3  
23/02/2019 17h00 Joao Domingues vs Kimmer Coppejans 4-6 6-0 6-3  
23/02/2019 19h00 Facundo Bagnis vs Alen Avidzba 6-1 6-4  
23/02/2019 19h00 Andrej Martin vs Daniel Gimeno-Traver 6-3 6-1  
23/02/2019 21h00 Pedro Martinez Portero vs Joao Menezes 7-6(4) 6-1  
23/02/2019 21h00 Federico Coria vs Facundo Arguello 6-1 6-4  
Qualifying Rnd
24/02/2019 14h00 Carlos Berlocq vs Pedro Sakamoto 7-6(4) 6-4  
24/02/2019 16h00 Alessandro Giannessi vs Kimmer Coppejans 6-4 6-2  
24/02/2019 18h00 Facundo Bagnis vs Andrej Martin 7-6(4) 6-2  
24/02/2019 20h00 Pedro Martinez Portero vs Federico Coria 6-1 6-1  
Round of 32
25/02/2019 14h00 Taro Daniel vs Marco Trungelliti 6-4 3-6 7-6(5)  
25/02/2019 14h00 Casper Ruud vs Thiago Monteiro 6-3 6-4  
25/02/2019 14h00 Paolo Lorenzi vs Juan Ignacio Londero 7-6(3) 6-1  
25/02/2019 14h00 Lorenzo Sonego vs Federico Delbonis 6-4 6-4  
25/02/2019 14h00 Pedro Sousa vs Christian Garin 7-6(3) 6-2  
25/02/2019 14h00 Thiago Seyboth Wild vs Elias Ymer 6-3 4-6 6-2  
25/02/2019 14h00 Roberto Carballes Baena vs Maximilian Marterer 3-6 6-1 6-2  
26/02/2019 14h00 Facundo Bagnis vs Albert Ramos-Vinolas 6-1 6-3  
26/02/2019 14h00 Pablo Cuevas vs Felix Auger Alliassime 5-7 6-3 6-3  
26/02/2019 14h00 Pedro Sakamoto vs Jaume Munar 6-3 6-2  
26/02/2019 14h00 Pedro Martinez Portero vs Hugo Dellien 6-1 6-2  
26/02/2019 14h00 Alessandro Giannessi vs Laslo Djere 7-6(5) 4-6 6-4  
Round of 16
27/02/2019 13h59 Roberto Carballes Baena vs Guido Pella 6-2 6-4  
27/02/2019 14h00 Leonardo Mayer vs Lorenzo Sonego 6-1 3-6 6-3  
27/02/2019 16h30 Christian Garin vs Jaume Munar 7-6(5) 6-7(4) 7-6(2)  
28/02/2019 01h30 Marco Trungelliti vs Thiago Seyboth Wild 6-4 7-5  
28/02/2019 13h59 Hugo Dellien vs Juan Ignacio Londero 6-4 7-6(3)  
28/02/2019 14h00 Joao Sousa vs Casper Ruud 6-3 6-4  
28/02/2019 14h00 Laslo Djere vs Malek Jaziri 6-3 3-6 7-6(2)  
28/02/2019 20h30 Felix Auger Alliassime vs Albert Ramos-Vinolas 7-6(2) 7-6(5)  
Quarter Final
01/03/2019 14h00 Leonardo Mayer vs Christian Garin 4-6 6-4 6-4  
01/03/2019 14h00 Casper Ruud vs Hugo Dellien 6-1 6-1  
01/03/2019 14h00 Marco Trungelliti vs Guido Pella 6-0 6-3  
01/03/2019 23h30 Felix Auger Alliassime vs Laslo Djere 6-2 3-6 6-3  
Semi Final
02/03/2019 16h30 Casper Ruud vs Christian Garin 6-4 6-4  
02/03/2019 18h30 Guido Pella vs Laslo Djere 7-6(10) 7-6(1)  
Final
03/03/2019 18h30 Christian Garin vs Guido Pella 7-5 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Guido Pella 4 0
2 Christian Garin 4 1
3 Laslo Djere 3 1
4 Casper Ruud 3 1
5 Felix Auger Alliassime 2 1
6 Pedro Sakamoto 2 1
7 Alessandro Giannessi 2 1
8 Facundo Bagnis 2 1
9 Hugo Dellien 2 1
10 Pedro Martinez Portero 2 1
11 Marco Trungelliti 2 1
12 Roberto Carballes Baena 1 1
13 Lorenzo Sonego 1 1
14 Juan Ignacio Londero 1 1
15 Albert Ramos-Vinolas 1 1
16 Carlos Berlocq 1 1
17 Federico Coria 1 1
18 Thiago Seyboth Wild 1 1
19 Andrej Martin 1 1
20 Kimmer Coppejans 1 1
21 Leonardo Mayer 1 1
22 Jaume Munar 1 1
23 Pablo Cuevas 0 1
24 Maximilian Marterer 0 1
25 Joao Sousa 0 1
26 Elias Ymer 0 1
27 Paolo Lorenzi 0 1
28 Pedro Sousa 0 1
29 Federico Delbonis 0 1
30 Gian Marco Moroni 0 1
31 Thiago Monteiro 0 1
32 Taro Daniel 0 1
33 Facundo Arguello 0 1
34 Joao Menezes 0 1
35 Daniel Gimeno-Traver 0 1
36 Alen Avidzba 0 1
37 Joao Domingues 0 1
38 Joao Souza 0 1
39 Matteo Donati 0 1
40 Malek Jaziri 0 1
Top