Programmation

Qualifying R1
02/05/2021 11h00 Julia Wachaczyk vs Amandine Hesse 6-4 6-1  
02/05/2021 12h30 Vivian Heisen vs Leonie Kung 3-6 6-4 6-2  
02/05/2021 12h30 Kateryna Kozlova vs Emily Webley-Smith w/o  
02/05/2021 14h00 Luisa Stefani vs Kurumi Nara 6-1 1-6 6-4  
02/05/2021 14h00 Yana Sizikova vs Tessah Andrianjafitrimo 4-6 6-0 7-5  
Round of 32
03/05/2021 11h00 Alize Cornet vs Oceane Dodin 7-5 6-7(8) 6-1  
03/05/2021 11h00 Aliona Bolsova Zadoinov vs Martina Trevisan 6-2 6-4  
03/05/2021 11h00 Clara Burel vs Viktorija Golubic 6-2 7-6(4)  
Qualifying Rnd
03/05/2021 11h00 Clara Tauson vs Amandine Hesse 6-2 6-4  
03/05/2021 11h00 Viktoriya Tomova vs Vivian Heisen 4-6 7-5 6-1  
Round of 32
03/05/2021 11h00 Harmony Tan vs Yafan Wang 6-4 4-6 6-3  
03/05/2021 11h00 Margarita Gasparyan vs Arantxa Rus 6-7(4) 6-1 6-4  
03/05/2021 11h00 Tamara Zidansek vs Tereza Martincova 6-7(1) 6-2 6-1  
03/05/2021 11h00 Nina Stojanovic vs Stefanie Voegele 6-3 1-6 6-4  
03/05/2021 11h00 Elsa Jacquemot vs Jasmine Paolini 7-5 5-7 6-2  
03/05/2021 11h00 Kateryna Kozlova vs Diane Parry 6-2 6-3  
03/05/2021 11h00 Anna Karolina Schmiedlova vs Alison Van Uytvanck 2-6 7-5 6-3  
03/05/2021 11h00 Xiyu Wang vs Rebecca Peterson 4-6 6-4 7-5  
Qualifying Rnd
03/05/2021 11h00 Emily Webley-Smith vs Tessah Andrianjafitrimo 2-6 6-2 6-4  
Round of 32
04/05/2021 11h00 Luisa Stefani vs Greetje Minnen 6-4 3-6 6-4  
04/05/2021 12h15 Clara Tauson vs Varvara Gracheva 3-6 6-3 6-3  
04/05/2021 13h30 Aliaksandra Sasnovich vs Tessah Andrianjafitrimo 7-5 0-6 7-5  
04/05/2021 13h30 Christina McHale vs Viktoriya Tomova 6-4 2-6 6-2  
04/05/2021 14h45 Amandine Hesse vs Anna Kalinskaya 6-0 4-6 6-2  
Round of 16
05/05/2021 11h00 Oceane Dodin vs Aliona Bolsova Zadoinov 5-7 7-5 7-5  
05/05/2021 11h00 Kateryna Kozlova vs Anna Karolina Schmiedlova 6-3 5-7 6-4  
05/05/2021 11h00 Harmony Tan vs Arantxa Rus 6-4 6-2  
05/05/2021 11h00 Greetje Minnen vs Viktorija Golubic 6-4 4-6 7-6(2)  
05/05/2021 11h00 Nina Stojanovic vs Jasmine Paolini 4-6 6-2 6-1  
06/05/2021 11h00 Tamara Zidansek vs Aliaksandra Sasnovich 7-6(3) 6-3  
06/05/2021 11h00 Viktoriya Tomova vs Varvara Gracheva 6-4 5-5 ret.  
06/05/2021 11h00 Anna Kalinskaya vs Rebecca Peterson 4-6 6-4 4-0 ret.  
Quarter Final
07/05/2021 11h00 Aliona Bolsova Zadoinov vs Harmony Tan 7-6(3) 6-0  
07/05/2021 11h00 Jasmine Paolini vs Anna Karolina Schmiedlova 6-3 7-5  
07/05/2021 12h15 Aliaksandra Sasnovich vs Viktorija Golubic 6-1 6-0  
07/05/2021 13h00 Varvara Gracheva vs Rebecca Peterson 6-4 6-0  
Semi Final
08/05/2021 11h00 Jasmine Paolini vs Varvara Gracheva 6-3 6-1  
08/05/2021 13h00 Harmony Tan vs Viktorija Golubic 7-6(4) 6-3  
Final
09/05/2021 15h00 Viktorija Golubic vs Jasmine Paolini 6-1 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Viktorija Golubic 5 0
2 Jasmine Paolini 4 1
3 Harmony Tan 3 1
4 Varvara Gracheva 3 1
5 Rebecca Peterson 2 1
6 Anna Karolina Schmiedlova 2 1
7 Aliaksandra Sasnovich 2 1
8 Tessah Andrianjafitrimo 2 1
9 Viktoriya Tomova 2 1
10 Aliona Bolsova Zadoinov 2 1
11 Nina Stojanovic 1 1
12 Tamara Zidansek 1 1
13 Arantxa Rus 1 1
14 Clara Tauson 1 1
15 Anna Kalinskaya 1 1
16 Oceane Dodin 1 1
17 Greetje Minnen 1 1
18 Luisa Stefani 1 1
19 Emily Webley-Smith 1 1
20 Vivian Heisen 1 1
21 Amandine Hesse 1 2
22 Kateryna Kozlova 1 2
23 Xiyu Wang 0 1
24 Alison Van Uytvanck 0 1
25 Christina McHale 0 1
26 Diane Parry 0 1
27 Julia Wachaczyk 0 1
28 Elsa Jacquemot 0 1
29 Stefanie Voegele 0 1
30 Tereza Martincova 0 1
31 Margarita Gasparyan 0 1
32 Clara Burel 0 1
33 Martina Trevisan 0 1
34 Alize Cornet 0 1
35 Yana Sizikova 0 1
36 Kurumi Nara 0 1
37 Leonie Kung 0 1
38 Yafan Wang 0 1
Top