Programmation

Qualifying R1
08/02/2020 10h59 Ryan Nijboer vs Alexei Popyrin 6-2 6-4  
08/02/2020 10h59 Miliaan Niesten vs Yannick Maden 0-6 6-1 6-3  
08/02/2020 12h59 Philipp Kohlschreiber vs Jesper De Jong 7-5 7-6(4)  
08/02/2020 12h59 Sergiy Stakhovsky vs Dennis Novak 7-6(5) 6-2  
08/02/2020 14h59 Gregoire Barrere vs Botic Van de Zandschulp 6-4 7-6(5)  
08/02/2020 14h59 Steven Diez vs Emil Ruusuvuori 4-6 6-3 7-5  
Qualifying Rnd
09/02/2020 11h00 Marton Fucsovics vs Alexei Popyrin 6-2 6-1  
09/02/2020 13h00 Philipp Kohlschreiber vs Sergiy Stakhovsky 6-2 6-2  
09/02/2020 13h00 Gregoire Barrere vs Emil Ruusuvuori 7-5 7-5  
09/02/2020 15h00 Mikhail Kukushkin vs Yannick Maden 6-1 7-6(4)  
Round of 32
10/02/2020 10h00 Aljaz Bedene vs Benoit Paire 6-2 6-4  
10/02/2020 10h00 Denis Shapovalov vs Grigor Dimitrov 6-3 7-6(3)  
10/02/2020 10h00 Robin Haase vs David Goffin 3-6 7-6(5) 6-4  
10/02/2020 10h00 Jannik Sinner vs Radu Albot w/o  
10/02/2020 10h00 Adrian Mannarino vs Pablo Carreno-Busta 7-5 6-7(3) 6-4  
10/02/2020 10h00 Karen Khachanov vs Fabio Fognini 6-3 6-3  
10/02/2020 10h00 Gael Monfils vs Joao Sousa 6-3 6-2  
10/02/2020 10h00 Nikoloz Basilashvili vs Andrey Rublev 6-2 6-3  
10/02/2020 10h00 Filip Krajinovic vs Tallon Griekspoor 6-4 6-1  
10/02/2020 10h00 Hubert Hurkacz vs Stefanos Tsitsipas 6-7(2) 6-3 6-1  
10/02/2020 11h00 Daniil Medvedev vs Vasek Pospisil 6-4 6-3  
10/02/2020 15h00 Roberto Bautista Agut vs Marton Fucsovics 4-6 7-6(1) 6-1  
10/02/2020 21h30 Daniel Evans vs Philipp Kohlschreiber 6-3 7-5  
11/02/2020 10h00 Gilles Simon vs Mikhail Kukushkin 7-6(3) 3-6 6-3  
11/02/2020 10h00 Alexander Bublik vs Gregoire Barrere 6-3 6-7(2) 6-4  
Round of 16
12/02/2020 10h00 Roberto Bautista Agut vs Pablo Carreno-Busta 6-4 2-6 7-6(4)  
12/02/2020 10h00 Daniel Evans vs Karen Khachanov 4-6 6-3 6-4  
12/02/2020 21h05 Grigor Dimitrov vs Felix Auger Alliassime 6-4 6-2  
13/02/2020 10h00 Alexander Bublik vs Andrey Rublev 7-5 6-3  
13/02/2020 10h00 Aljaz Bedene vs Stefanos Tsitsipas 7-5 6-4  
13/02/2020 11h00 Jannik Sinner vs David Goffin 7-6(7) 7-5  
13/02/2020 19h30 Gael Monfils vs Gilles Simon 6-4 6-1  
13/02/2020 21h30 Vasek Pospisil vs Filip Krajinovic 6-4 7-6(7)  
Quarter Final
14/02/2020 13h00 Pablo Carreno-Busta vs Jannik Sinner 7-5 3-6 7-6(6)  
14/02/2020 19h30 Gael Monfils vs Daniel Evans 7-6(5) 6-2  
14/02/2020 21h30 Filip Krajinovic vs Andrey Rublev 7-6(2) 6-4  
Semi Final
15/02/2020 15h10 Pablo Carreno-Busta vs Felix Auger Alliassime 7-6(2) 6-4  
15/02/2020 19h30 Filip Krajinovic vs Gael Monfils 6-4 7-6(5)  
Final
16/02/2020 15h30 Gael Monfils vs Felix Auger Alliassime 6-2 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Gael Monfils 5 0
2 Filip Krajinovic 3 1
3 Pablo Carreno-Busta 3 1
4 Aljaz Bedene 2 0
5 Felix Auger Alliassime 2 1
6 Daniel Evans 2 1
7 Andrey Rublev 2 1
8 Jannik Sinner 2 1
9 Philipp Kohlschreiber 2 1
10 Gregoire Barrere 2 1
11 Alexei Popyrin 1 1
12 Alexander Bublik 1 1
13 Gilles Simon 1 1
14 Roberto Bautista Agut 1 1
15 Vasek Pospisil 1 1
16 Stefanos Tsitsipas 1 1
17 Yannick Maden 1 1
18 Sergiy Stakhovsky 1 1
19 Karen Khachanov 1 1
20 David Goffin 1 1
21 Emil Ruusuvuori 1 1
22 Grigor Dimitrov 1 1
23 Marton Fucsovics 1 1
24 Mikhail Kukushkin 1 1
25 Tallon Griekspoor 0 1
26 Steven Diez 0 1
27 Miliaan Niesten 0 1
28 Daniil Medvedev 0 1
29 Dennis Novak 0 1
30 Hubert Hurkacz 0 1
31 Benoit Paire 0 1
32 Robin Haase 0 1
33 Denis Shapovalov 0 1
34 Nikoloz Basilashvili 0 1
35 Joao Sousa 0 1
36 Jesper De Jong 0 1
37 Fabio Fognini 0 1
38 Botic Van de Zandschulp 0 1
39 Adrian Mannarino 0 1
40 Radu Albot 0 1
41 Ryan Nijboer 0 1
Top