Programmation

Qualifying Rnd
24/02/2020 19h05 Hanna Chang vs Pamela Montez 7-6(5) 6-4  
24/02/2020 19h05 Francoise Abanda vs Sophia Whittle 6-1 6-3  
24/02/2020 19h05 Maegan Manasse vs Amy Zhu 6-4 6-2  
24/02/2020 19h05 Eudice Chong vs Kayla Day 5-7 6-3 1-0(8)  
24/02/2020 20h30 Mari Osaka vs Emina Bektas 6-1 3-6 1-0(6)  
24/02/2020 20h30 Diane Parry vs Beatrice Gumulya 6-4 6-1  
24/02/2020 20h30 Panna Udvardy vs Victoria Bosio 6-3 7-6(4)  
24/02/2020 20h50 Sofia Shapatava vs Elizabeth Mandlik 6-2 6-4  
Round of 32
24/02/2020 22h00 Alexa Glatch vs Claire Liu 6-4 6-4  
24/02/2020 22h15 Lorraine Guillermo vs Olga Danilovic 6-4 2-6 6-1  
24/02/2020 22h20 Danielle Lao vs Haley Giavara 6-1 6-3  
25/02/2020 19h05 Megan Mccray vs Jamie Loeb 6-2 6-2  
25/02/2020 19h05 Katie Swan vs Sofia Shapatava 6-4 6-0  
25/02/2020 19h05 Mari Osaka vs Rebecca Sramkova 6-2 6-4  
25/02/2020 19h05 Jovana Jaksic vs Conny Perrin 6-1 7-6(5)  
25/02/2020 20h30 Ellie Halbauer vs Panna Udvardy 6-1 6-3  
25/02/2020 20h30 Francoise Abanda vs Katherine Sebov 6-3 7-5  
25/02/2020 20h30 Maegan Manasse vs Xiaodi You 6-1 6-3  
25/02/2020 20h30 Alexa Noel vs Diane Parry 6-2 6-2  
25/02/2020 22h00 Gabriela Ce vs Gabriela Talaba 6-2 3-6 6-2  
25/02/2020 22h00 Hanna Chang vs Seone Mendez 3-6 7-5 6-2  
25/02/2020 22h00 Yanina Wickmayer vs Grace Min 6-4 6-3  
25/02/2020 22h00 Kayla Day vs Hailey Baptiste 6-0 ret.  
25/02/2020 23h30 Ana Sofia Sanchez vs Carolina M. Rodrigues Alves 6-3 4-6 6-1  
Round of 16
26/02/2020 17h00 Gabriela Ce vs Hailey Baptiste 6-1 6-3  
26/02/2020 17h00 Seone Mendez vs Xiaodi You 7-6(5) 7-6(3)  
26/02/2020 17h00 Ana Sofia Sanchez vs Olga Danilovic 6-4 6-3  
26/02/2020 19h00 Jamie Loeb vs Alexa Glatch 7-5 6-2  
26/02/2020 19h00 Haley Giavara vs Diane Parry 6-4 3-6 7-5  
26/02/2020 19h00 Katie Swan vs Rebecca Sramkova 4-6 6-3 6-4  
26/02/2020 20h30 Jovana Jaksic vs Francoise Abanda 6-1 6-3  
26/02/2020 22h00 Yanina Wickmayer vs Panna Udvardy 6-1 6-3  
Quarter Final
27/02/2020 19h05 Diane Parry vs Rebecca Sramkova 7-5 6-2  
27/02/2020 20h20 Hailey Baptiste vs Olga Danilovic 4-6 6-3 6-0  
27/02/2020 20h40 Francoise Abanda vs Xiaodi You 6-4 7-5  
27/02/2020 22h00 Yanina Wickmayer vs Jamie Loeb 4-6 6-0 6-0  
Semi Final
28/02/2020 19h05 Yanina Wickmayer vs Rebecca Sramkova 6-2 6-1  
28/02/2020 20h30 Xiaodi You vs Hailey Baptiste 6-3 6-2  
Final
29/02/2020 11h00 Rebecca Sramkova vs Xiaodi You 6-4 7-6(5)  

Classement

Joueurs G P
1 Xiaodi You 5 0
2 Rebecca Sramkova 4 1
3 Francoise Abanda 3 1
4 Hailey Baptiste 3 1
5 Yanina Wickmayer 3 1
6 Diane Parry 3 1
7 Jamie Loeb 2 1
8 Olga Danilovic 2 1
9 Panna Udvardy 2 1
10 Gabriela Ce 1 1
11 Katie Swan 1 1
12 Haley Giavara 1 1
13 Alexa Glatch 1 1
14 Hanna Chang 1 1
15 Sofia Shapatava 1 1
16 Jovana Jaksic 1 1
17 Seone Mendez 1 1
18 Mari Osaka 1 1
19 Kayla Day 1 1
20 Maegan Manasse 1 1
21 Ana Sofia Sanchez 1 1
22 Alexa Noel 0 1
23 Katherine Sebov 0 1
24 Grace Min 0 1
25 Ellie Halbauer 0 1
26 Gabriela Talaba 0 1
27 Danielle Lao 0 1
28 Conny Perrin 0 1
29 Megan Mccray 0 1
30 Pamela Montez 0 1
31 Lorraine Guillermo 0 1
32 Claire Liu 0 1
33 Elizabeth Mandlik 0 1
34 Victoria Bosio 0 1
35 Beatrice Gumulya 0 1
36 Emina Bektas 0 1
37 Eudice Chong 0 1
38 Amy Zhu 0 1
39 Sophia Whittle 0 1
40 Carolina M. Rodrigues Alves 0 1
Top