Programmation

Qualifying R1
08/12/2019 07h08 Avika Sagwal vs Jia Qi Kang 6-2 6-2  
08/12/2019 07h08 Mananchaya Sawangkaew vs Humera Begum Shaik 6-0 6-1  
08/12/2019 07h08 Tejasvi Kate vs Punnin Kovapitukted 6-1 6-0  
08/12/2019 07h08 Corinna Dentoni vs Deeksha Manju Prasad 6-0 6-0  
08/12/2019 08h30 Emma Raducanu vs Akanksha Dileep Nitture 6-1 6-0  
08/12/2019 08h30 Abhilasha Mehra vs Freya Christie 6-1 6-0  
08/12/2019 08h30 Naho Sato vs Pareen Shivekar 6-3 6-2  
08/12/2019 09h20 Pooja Ingale vs Steffi Carruthers 6-4 6-1  
08/12/2019 09h30 Nefisa Berberovic vs Salsa Aher 7-5 6-4  
08/12/2019 09h40 Ramya Natarajan vs Vlada Katic 7-6(2) 6-2  
08/12/2019 09h45 Olga Doroshina vs Vaidehi Chaudhari 6-0 6-4  
08/12/2019 10h00 Saumya Vig vs Evgeniya Burdina 6-3 6-2  
Qualifying Rnd
09/12/2019 14h35 Ekaterina Yashina vs Jennifer Luikham 6-3 6-3  
Round of 32
10/12/2019 06h00 Jia-Jing Lu vs Nudnida Luangnam 6-4 7-6(10)  
10/12/2019 06h00 Martina Caregaro vs Niditra Rajmohan 6-0 6-2  
10/12/2019 06h00 Peangthan Plipuech vs Dabin Kim 7-6(8) 6-4  
10/12/2019 06h00 Sandra Samir vs Alicia Smith 6-1 6-2  
10/12/2019 06h00 Naho Sato vs Amina Anshba 6-4 3-6 6-4  
10/12/2019 06h05 Ulrikke Eikeri vs Sharannya Gaware 6-1 6-0  
10/12/2019 06h05 Anna Morgina vs Diana Marcinkevica 6-2 6-3  
10/12/2019 06h05 Punnin Kovapitukted vs Kyoka Okamura 7-5 6-1  
10/12/2019 06h50 Evgeniya Burdina vs Shrivalli Rashmikaa Bhamidipaty 6-4 6-4  
10/12/2019 06h50 Olga Doroshina vs Berfu Cengiz 7-6(5) 6-4  
10/12/2019 06h50 Emma Raducanu vs Valeriya Strakhova 6-0 6-0  
11/12/2019 06h00 Naiktha Bains vs Daria Mishina 6-3 7-5  
11/12/2019 06h00 Corinna Dentoni vs Valeria Savinykh 4-6 6-3 6-2  
11/12/2019 06h00 Snehal Mane vs Katie Boulter 6-2 6-1  
Round of 16
12/12/2019 06h35 Peangthan Plipuech vs Martina Caregaro 7-6(4) 6-2  
12/12/2019 06h35 Nudnida Luangnam vs Naho Sato 6-3 6-7(4) 6-0  
12/12/2019 06h35 Ulrikke Eikeri vs Emma Raducanu 6-3 6-0  
12/12/2019 06h35 Risa Ushijima vs Shalimar Talbi 7-6(3) 7-5  
12/12/2019 07h15 Olga Doroshina vs Diana Marcinkevica 4-6 7-6(5) 6-2  
12/12/2019 07h15 Shrivalli Rashmikaa Bhamidipaty vs Punnin Kovapitukted 6-3 6-4  
12/12/2019 07h15 Alicia Smith vs Corinna Dentoni 6-3 7-6(3)  
Quarter Final
13/12/2019 06h35 Emma Raducanu vs Shalimar Talbi 6-1 5-7 6-3  
13/12/2019 06h35 Naiktha Bains vs Punnin Kovapitukted 6-1 6-1  
13/12/2019 06h35 Peangthan Plipuech vs Alicia Smith 6-4 6-3  
13/12/2019 07h35 Naho Sato vs Olga Doroshina 6-3 6-3  
Semi Final
14/12/2019 06h35 Olga Doroshina vs Emma Raducanu 6-2 4-6 6-3  
14/12/2019 06h35 Naiktha Bains vs Peangthan Plipuech 2-6 6-3 6-4  
Final
15/12/2019 05h35 Emma Raducanu vs Naiktha Bains 3-6 6-1 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Emma Raducanu 6 0
2 Olga Doroshina 4 1
3 Naho Sato 3 1
4 Punnin Kovapitukted 3 1
5 Peangthan Plipuech 3 1
6 Naiktha Bains 3 1
7 Alicia Smith 2 1
8 Corinna Dentoni 2 1
9 Vlada Katic 1 0
10 Ekaterina Yashina 1 0
11 Steffi Carruthers 1 0
12 Jia Qi Kang 1 0
13 Nefisa Berberovic 1 0
14 Freya Christie 1 0
15 Katie Boulter 1 0
16 Mananchaya Sawangkaew 1 0
17 Diana Marcinkevica 1 1
18 Martina Caregaro 1 1
19 Ulrikke Eikeri 1 1
20 Evgeniya Burdina 1 1
21 Nudnida Luangnam 1 1
22 Shalimar Talbi 1 1
23 Shrivalli Rashmikaa Bhamidipaty 1 1
24 Kyoka Okamura 0 1
25 Berfu Cengiz 0 1
26 Valeriya Strakhova 0 1
27 Anna Morgina 0 1
28 Daria Mishina 0 1
29 Valeria Savinykh 0 1
30 Sharannya Gaware 0 1
31 Snehal Mane 0 1
32 Risa Ushijima 0 1
33 Amina Anshba 0 1
34 Avika Sagwal 0 1
35 Sandra Samir 0 1
36 Dabin Kim 0 1
37 Niditra Rajmohan 0 1
38 Jia-Jing Lu 0 1
39 Saumya Vig 0 1
40 Vaidehi Chaudhari 0 1
41 Ramya Natarajan 0 1
42 Salsa Aher 0 1
43 Pooja Ingale 0 1
44 Pareen Shivekar 0 1
45 Abhilasha Mehra 0 1
46 Akanksha Dileep Nitture 0 1
47 Deeksha Manju Prasad 0 1
48 Tejasvi Kate 0 1
49 Humera Begum Shaik 0 1
50 Jennifer Luikham 0 1
Top