Programmation

Qualifying Rnd
03/06/2019 02h08 Andrea Vavassori vs Victor Vlad Cornea 6-4 6-4  
Round of 64
03/06/2019 10h00 Carlos Boluda-Purkiss vs Alexey Vatutin 6-1 6-3  
Qualifying Rnd
03/06/2019 10h08 Tobias Simon vs Jacopo Berrettini 6-2 6-4  
Round of 64
03/06/2019 12h00 Daniel Masur vs Kacper Zuk 6-4 7-6(2)  
03/06/2019 12h00 Jacob Grills vs Zdenek Kolar 6-1 6-3  
03/06/2019 12h00 Ze Zhang vs Viktor Durasovic 6-4 2-6 7-6(2)  
03/06/2019 14h00 Roberto Ortega-Olmedo vs Javier Barranco Cosano 6-3 6-7(4) 6-4  
03/06/2019 14h00 Mats Moraing vs Christopher Heyman 6-3 7-5  
03/06/2019 14h00 Daniel Altmaier vs Teymuraz Gabashvili 6-0 6-4  
03/06/2019 16h00 Raul Brancaccio vs Jose Hernandez-Fernandez 7-5 7-6(5)  
03/06/2019 16h00 Alessandro Bega vs Michal Dembek 6-3 6-3  
03/06/2019 16h00 Facundo Arguello vs Norbert Gombos 6-7(0) 7-6(5) 7-6(5)  
03/06/2019 18h00 Tallon Griekspoor vs Daniel Michalski 4-6 6-3 6-2  
04/06/2019 10h00 Juan Pablo Varillas vs Andrea Vavassori 6-3 5-7 6-4  
04/06/2019 11h00 Wojciech Marek vs Sekou Bangoura 6-4 6-1  
04/06/2019 11h00 Constant Lestienne vs Sumit Nagal 6-3 5-7 6-3  
04/06/2019 11h00 Pietro Rondoni vs Andrea Arnaboldi 7-6(3) 6-4  
04/06/2019 12h00 Jacopo Berrettini vs Tommy Robredo 6-2 6-7(5) 6-1  
Round of 32
04/06/2019 12h00 Viktor Durasovic vs Rudolf Molleker 6-4 6-3  
04/06/2019 14h00 Roberto Ortega-Olmedo vs Dennis Novak 6-0 6-4  
04/06/2019 14h00 Elias Ymer vs Zdenek Kolar 3-6 6-4 6-1  
04/06/2019 14h00 Daniel Masur vs Roberto Carballes Baena 5-0 ret.  
04/06/2019 16h00 Alexey Vatutin vs Pedro Sousa 6-2 2-6 6-4  
04/06/2019 16h00 Alessandro Bega vs Oscar Otte 1-6 7-6(3) 6-3  
04/06/2019 16h00 Tallon Griekspoor vs Enrique Lopez-Perez 7-6(4) 6-3  
04/06/2019 18h00 Hubert Hurkacz vs Daniel Altmaier 7-6(5) 6-0  
05/06/2019 10h00 Joao Domingues vs Sekou Bangoura 6-4 6-1  
05/06/2019 10h00 Pedro Martinez Portero vs Andrea Vavassori 6-4 6-4  
05/06/2019 11h00 Quentin Halys vs Norbert Gombos 6-3 6-4  
05/06/2019 11h00 Gianluca Mager vs Christopher Heyman 7-6(3) 6-4  
05/06/2019 11h00 Jose Hernandez-Fernandez vs Filippo Baldi 3-6 7-6(2) 6-0  
05/06/2019 12h00 Andrea Arnaboldi vs Sebastian Ofner 6-3 6-7(6) 6-2  
05/06/2019 14h00 Alessandro Giannessi vs Sumit Nagal 7-5 3-6 6-3  
05/06/2019 16h00 Blaz Rola vs Tommy Robredo 6-4 7-6(3)  
Round of 16
06/06/2019 11h00 Gianluca Mager vs Filippo Baldi 6-1 6-1  
06/06/2019 11h00 Hubert Hurkacz vs Enrique Lopez-Perez 6-4 6-3  
06/06/2019 11h00 Zdenek Kolar vs Rudolf Molleker 4-6 6-1 6-4  
06/06/2019 11h00 Joao Domingues vs Pedro Sousa 6-3 3-6 6-3  
06/06/2019 11h00 Andrea Vavassori vs Oscar Otte 7-6(3) 6-2  
06/06/2019 11h00 Quentin Halys vs Sebastian Ofner 6-4 2-6 6-3  
06/06/2019 13h00 Alessandro Giannessi vs Daniel Masur 7-6(4) 4-6 6-3  
06/06/2019 15h00 Tommy Robredo vs Dennis Novak 6-3 5-7 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Andrea Vavassori 4 0
2 Tommy Robredo 3 0
3 Alessandro Giannessi 2 0
4 Gianluca Mager 2 0
5 Rudolf Molleker 2 0
6 Pedro Sousa 2 0
7 Quentin Halys 2 0
8 Hubert Hurkacz 2 0
9 Zdenek Kolar 2 1
10 Daniel Masur 2 1
11 Filippo Baldi 1 1
12 Sumit Nagal 1 1
13 Sebastian Ofner 1 1
14 Sekou Bangoura 1 1
15 Dennis Novak 1 1
16 Tallon Griekspoor 1 1
17 Norbert Gombos 1 1
18 Jacopo Berrettini 1 1
19 Oscar Otte 1 1
20 Alessandro Bega 1 1
21 Jose Hernandez-Fernandez 1 1
22 Enrique Lopez-Perez 1 1
23 Alexey Vatutin 1 1
24 Andrea Arnaboldi 1 1
25 Christopher Heyman 1 1
26 Joao Domingues 1 1
27 Roberto Ortega-Olmedo 1 1
28 Viktor Durasovic 1 1
29 Daniel Altmaier 1 1
30 Roberto Carballes Baena 0 1
31 Elias Ymer 0 1
32 Pedro Martinez Portero 0 1
33 Daniel Michalski 0 1
34 Pietro Rondoni 0 1
35 Mats Moraing 0 1
36 Carlos Boluda-Purkiss 0 1
37 Tobias Simon 0 1
38 Kacper Zuk 0 1
39 Jacob Grills 0 1
40 Ze Zhang 0 1
41 Javier Barranco Cosano 0 1
42 Teymuraz Gabashvili 0 1
43 Constant Lestienne 0 1
44 Raul Brancaccio 0 1
45 Michal Dembek 0 1
46 Facundo Arguello 0 1
47 Victor Vlad Cornea 0 1
48 Juan Pablo Varillas 0 1
49 Wojciech Marek 0 1
50 Blaz Rola 0 1
Top