Programmation

Round of 64
11/08/2019 15h22 Hugo Grenier vs Mike Urbanija 6-3 6-4  
Qualifying Rnd
12/08/2019 10h00 Alexander Erler vs Nicolas Barrientos 3-6 6-2 6-2  
12/08/2019 10h00 Tomas Lipovsek Puches vs Filip Jeff Planinsek 6-3 6-1  
Round of 64
12/08/2019 10h00 Tom Jomby vs Alessandro Bega 6-3 6-0  
12/08/2019 10h59 Aldin Setkic vs Sven Lah 6-4 6-3  
12/08/2019 12h00 Maxime Hamou vs Altug Celikbilek 6-4 6-1  
12/08/2019 12h00 Andrea Vavassori vs Lukas Klein 6-4 6-1  
12/08/2019 12h00 Evan King vs Lucas Catarina 7-5 1-0 ret.  
12/08/2019 17h30 Tomas Martin Etcheverry vs Jurij Rodionov 6-7(0) 6-2 6-2  
12/08/2019 17h30 Robert Quentin vs Tobias Simon 6-3 7-5  
12/08/2019 21h00 Tom Kocevar-Desman vs Miljan Zekic 4-6 7-6(6) 6-3  
12/08/2019 21h00 Hugo Nys vs Illya Marchenko 6-4 6-2  
Round of 32
13/08/2019 04h03 Blaz Rola vs Teymuraz Gabashvili 7-5 6-2  
Round of 64
13/08/2019 10h00 Nicolas Barrientos vs Viktor Durasovic 6-2 3-6 6-1  
13/08/2019 10h00 Zvonimir Oreskovic vs Tomas Lipovsek Puches 6-1 6-0  
13/08/2019 11h00 Igor Sijsling vs Carlos Gomez-Herrera 6-2 6-3  
13/08/2019 11h00 Matias Zukas vs Julian Ocleppo 2-6 6-1 7-6(5)  
Round of 32
13/08/2019 12h00 Evan King vs Sasi Kumar Mukund 4-6 7-5 6-3  
13/08/2019 12h00 Danilo Petrovic vs Lukas Klein 6-3 6-4  
13/08/2019 19h30 Aljaz Bedene vs Illya Marchenko 5-7 6-4 6-2  
13/08/2019 20h00 Alessandro Bega vs Sergiy Stakhovsky 6-1 7-5  
13/08/2019 20h00 Zdenek Kolar vs Tobias Simon 6-2 6-4  
13/08/2019 21h30 Miljan Zekic vs Matteo Viola 6-0 6-3  
13/08/2019 22h00 Tomas Martin Etcheverry vs Filip Horansky 7-6(3) 6-1  
13/08/2019 22h00 Luca Vanni vs Artem Dubrivnyy 7-6(6) 4-6 6-4  
14/08/2019 11h00 Aldin Setkic vs Kenny De Schepper 1-4 ret.  
14/08/2019 11h00 Alexey Vatutin vs Altug Celikbilek 7-6(2) 6-3  
14/08/2019 11h00 Evgeny Karlovskiy vs Carlos Gomez-Herrera 6-1 6-2  
14/08/2019 11h00 Constant Lestienne vs Julian Ocleppo 6-1 6-2  
14/08/2019 11h00 Viktor Durasovic vs Lucas Miedler 7-5 6-3  
Round of 16
15/08/2019 10h59 Constant Lestienne vs Matteo Viola 6-0 6-1  
15/08/2019 10h59 Lukas Klein vs Filip Horansky 1-6 6-4 6-3  
15/08/2019 10h59 Altug Celikbilek vs Viktor Durasovic 6-3 6-2  
15/08/2019 10h59 Carlos Gomez-Herrera vs Roman Safiullin 6-2 6-4  
15/08/2019 11h00 Zdenek Kolar vs Sergiy Stakhovsky 6-2 3-6 6-3  
15/08/2019 16h00 Artem Dubrivnyy vs Tomas Lipovsek Puches 7-6(2) 6-3  
15/08/2019 18h00 Blaz Rola vs Aldin Setkic 6-1 6-4  
15/08/2019 20h00 Aljaz Bedene vs Sasi Kumar Mukund 6-2 6-2  
Quarter Final
16/08/2019 17h00 Constant Lestienne vs Artem Dubrivnyy 6-4 3-0 ret.  
16/08/2019 18h30 Viktor Durasovic vs Zdenek Kolar 6-4 7-6(6)  
16/08/2019 19h00 Blaz Rola vs Roman Safiullin 6-2 6-1  
16/08/2019 21h00 Aljaz Bedene vs Lukas Klein 6-3 4-6 7-6(4)  
Semi Final
17/08/2019 19h00 Viktor Durasovic vs Constant Lestienne 3-6 6-1 6-1  
17/08/2019 21h00 Aljaz Bedene vs Blaz Rola 6-3 6-2  
Final
18/08/2019 20h00 Aljaz Bedene vs Viktor Durasovic 7-5 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Aljaz Bedene 5 0
2 Viktor Durasovic 5 1
3 Lukas Klein 3 1
4 Constant Lestienne 3 1
5 Blaz Rola 3 1
6 Artem Dubrivnyy 2 1
7 Tomas Lipovsek Puches 2 1
8 Zdenek Kolar 2 1
9 Aldin Setkic 2 1
10 Carlos Gomez-Herrera 2 1
11 Altug Celikbilek 2 1
12 Mike Urbanija 1 0
13 Julian Ocleppo 1 1
14 Roman Safiullin 1 1
15 Sasi Kumar Mukund 1 1
16 Miljan Zekic 1 1
17 Matteo Viola 1 1
18 Filip Horansky 1 1
19 Sergiy Stakhovsky 1 1
20 Illya Marchenko 1 1
21 Tomas Martin Etcheverry 1 1
22 Alessandro Bega 1 1
23 Nicolas Barrientos 1 1
24 Evan King 1 1
25 Tobias Simon 1 1
26 Tom Kocevar-Desman 0 1
27 Lucas Miedler 0 1
28 Alexander Erler 0 1
29 Evgeny Karlovskiy 0 1
30 Alexey Vatutin 0 1
31 Kenny De Schepper 0 1
32 Luca Vanni 0 1
33 Filip Jeff Planinsek 0 1
34 Tom Jomby 0 1
35 Danilo Petrovic 0 1
36 Sven Lah 0 1
37 Maxime Hamou 0 1
38 Andrea Vavassori 0 1
39 Matias Zukas 0 1
40 Lucas Catarina 0 1
41 Igor Sijsling 0 1
42 Zvonimir Oreskovic 0 1
43 Teymuraz Gabashvili 0 1
44 Jurij Rodionov 0 1
45 Robert Quentin 0 1
46 Hugo Nys 0 1
47 Hugo Grenier 0 1
Top