Programmation

Round of 64
24/02/2020 11h00 Hiroki Moriya vs Alex Molcan 6-2 6-7(3) 6-4  
24/02/2020 11h00 Aslan Karatsev vs Hugo Gaston 6-3 1-6 6-1  
24/02/2020 11h00 Mats Moraing vs Tung-Lin Wu 6-0 6-0  
24/02/2020 11h00 Arthur de Greef vs Sasi Kumar Mukund 6-7(5) 7-6(3) 7-6(2)  
24/02/2020 11h00 Rayane Roumane vs Harold Mayot 6-1 6-1  
24/02/2020 12h00 Matteo Viola vs Bernabe Zapata Miralles 6-3 6-4  
24/02/2020 14h00 Evgeny Karlovskiy vs Hugo Grenier 6-3 7-6(4)  
24/02/2020 16h00 Blaz Kavcic vs Borna Gojo 6-3 4-6 7-6(4)  
24/02/2020 16h00 Pavel Kotov vs Tristan Lamasine 2-6(5) 7-6(7) 6-4  
24/02/2020 18h00 Zdenek Kolar vs Jerzy Janowicz 6-4 7-5  
24/02/2020 22h00 Mathias Bourgue vs Viktor Galovic 7-6(5) 6-3  
25/02/2020 11h00 Illya Marchenko vs Matthias Bachinger 3-6 7-6(10) 6-4  
25/02/2020 11h00 Leo Borg vs Ernests Gulbis 6-2 6-3  
25/02/2020 11h30 Fabien Reboul vs Filippo Baldi 6-4 7-5  
25/02/2020 13h00 Benjamin Bonzi vs Chun Hsin Tseng 6-3 6-2  
Round of 32
25/02/2020 14h30 Sumit Nagal vs Hugo Grenier 6-1 2-6 6-3  
25/02/2020 14h30 Pavel Kotov vs Antoine Hoang 6-4 5-7 6-2  
25/02/2020 16h30 Maxime Janvier vs Jerzy Janowicz 6-4 6-4  
25/02/2020 17h00 Lukas Lacko vs Sasi Kumar Mukund 6-4 7-6(3)  
25/02/2020 18h30 Borna Gojo vs Lorenzo Giustino 7-6(6) 7-6(4)  
25/02/2020 20h00 Robin Haase vs Harold Mayot 7-6(5) 7-6(3)  
26/02/2020 11h00 Matteo Viola vs Quentin Halys 6-1 6-2  
26/02/2020 11h00 Jiri Vesely vs Mathias Bourgue 6-4 6-7(9) 6-3  
26/02/2020 11h00 Mats Moraing vs Enzo Couacaud 6-3 6-4  
26/02/2020 11h00 Botic Van de Zandschulp vs Alex Molcan 7-6(5) 4-6 7-5  
26/02/2020 11h00 Fabien Reboul vs Constant Lestienne 7-5 6-3  
26/02/2020 11h00 Illya Marchenko vs Marco Trungelliti 2-6 7-5 6-1  
26/02/2020 11h00 Elliot Benchetrit vs Benjamin Bonzi 7-5 6-3  
26/02/2020 14h00 Hugo Gaston vs Yannick Maden 1-6 6-4 6-4  
26/02/2020 19h30 Ernests Gulbis vs Norbert Gombos 7-6(7) 7-6(1)  
Round of 16
27/02/2020 10h30 Benjamin Bonzi vs Pavel Kotov 6-4 6-0  
27/02/2020 11h00 Jerzy Janowicz vs Lorenzo Giustino 6-4 6-7(5) 6-3  
27/02/2020 11h00 Lukas Lacko vs Quentin Halys 7-6(2) 6-2  
27/02/2020 16h30 Alex Molcan vs Ernests Gulbis 6-1 6-7(3) 6-4  
27/02/2020 18h30 Harold Mayot vs Hugo Gaston 6-1 ret.  
27/02/2020 19h30 Hugo Grenier vs Enzo Couacaud 7-6(4) 7-6(4)  
27/02/2020 20h30 Jiri Vesely vs Constant Lestienne 6-4 7-6(1)  
Quarter Final
27/02/2020 21h39 Teymuraz Gabashvili vs Benjamin Bonzi 6-4 2-6 7-6(4)  
28/02/2020 16h00 Hugo Grenier vs Jerzy Janowicz 6-3 6-3  
28/02/2020 18h00 Quentin Halys vs Ernests Gulbis 6-7(2) 6-4 6-2  
28/02/2020 20h00 Jiri Vesely vs Harold Mayot 7-6(3) 7-6(5)  
Semi Final
29/02/2020 14h00 Teymuraz Gabashvili vs Ernests Gulbis 6-3 6-7(4) 6-1  
29/02/2020 16h30 Jiri Vesely vs Jerzy Janowicz 6-4 6-7(6) 7-6(7)  
Final
01/03/2020 14h59 Jerzy Janowicz vs Ernests Gulbis 6-3 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Ernests Gulbis 6 0
2 Jerzy Janowicz 5 1
3 Benjamin Bonzi 3 1
4 Harold Mayot 3 1
5 Hugo Grenier 3 1
6 Jiri Vesely 3 1
7 Illya Marchenko 2 0
8 Pavel Kotov 2 1
9 Hugo Gaston 2 1
10 Alex Molcan 2 1
11 Quentin Halys 2 1
12 Teymuraz Gabashvili 1 1
13 Lukas Lacko 1 1
14 Fabien Reboul 1 1
15 Lorenzo Giustino 1 1
16 Mathias Bourgue 1 1
17 Borna Gojo 1 1
18 Enzo Couacaud 1 1
19 Constant Lestienne 1 1
20 Matteo Viola 1 1
21 Sasi Kumar Mukund 1 1
22 Mats Moraing 1 1
23 Antoine Hoang 0 1
24 Botic Van de Zandschulp 0 1
25 Robin Haase 0 1
26 Marco Trungelliti 0 1
27 Elliot Benchetrit 0 1
28 Yannick Maden 0 1
29 Norbert Gombos 0 1
30 Maxime Janvier 0 1
31 Hiroki Moriya 0 1
32 Sumit Nagal 0 1
33 Chun Hsin Tseng 0 1
34 Filippo Baldi 0 1
35 Leo Borg 0 1
36 Viktor Galovic 0 1
37 Zdenek Kolar 0 1
38 Tristan Lamasine 0 1
39 Blaz Kavcic 0 1
40 Evgeny Karlovskiy 0 1
41 Bernabe Zapata Miralles 0 1
42 Rayane Roumane 0 1
43 Arthur de Greef 0 1
44 Tung-Lin Wu 0 1
45 Aslan Karatsev 0 1
46 Matthias Bachinger 0 1
Top