Programmation

Qualifying R1
23/05/2021 12h00 Filip Cristian Jianu vs Francisco Cabral 6-7(5) 6-4 6-2  
23/05/2021 12h00 Federico Zeballos vs Vladyslav Orlov 1-6 6-0 7-6(2)  
23/05/2021 12h08 Lucas Catarina vs Ronald Slobodchikov 6-1 6-3  
23/05/2021 13h30 Evan King vs Denis Yevseyev 6-3 6-2  
23/05/2021 13h30 Miguel Gomes vs Nikolas Sanchez Izquierdo 6-1 6-4  
23/05/2021 13h30 Nicolas Alvarez vs Timofey Skatov 6-3 6-2  
23/05/2021 15h00 Javier Barranco Cosano vs Maxime Hamou 4-6 7-6(2) 7-6(2)  
23/05/2021 15h00 Fabio Coelho vs Michael Geerts 7-5 6-4  
Round of 32
24/05/2021 11h00 Mathias Bourgue vs Pedro Araujo 6-2 6-2  
24/05/2021 11h00 Gastao Elias vs Luis Faria 6-2 6-3  
24/05/2021 11h00 Jonas Forejtek vs Riccardo Bonadio 7-6(4) 3-6 6-0  
24/05/2021 11h00 Nuno Borges vs Roberto Quiroz 6-3 6-0  
24/05/2021 11h00 Carlos Gimeno Valero vs Vitaliy Sachko 6-2 6-1  
24/05/2021 11h00 Viktor Galovic vs Duje Ajdukovic 4-6 7-6(4) 6-1  
24/05/2021 11h00 Corentin Denolly vs Julian Lenz 6-4 6-0  
24/05/2021 11h00 Pedro Cachin vs Goncalo Oliveira 6-4 5-7 7-6(1)  
24/05/2021 11h00 Tiago Cacao vs Tung-Lin Wu 6-1 6-1  
24/05/2021 11h00 Holger Vitus Nodskov Rune vs Tim Van Rijthoven 6-3 6-4  
24/05/2021 11h00 Camilo Ugo Carabelli vs Jesper De Jong 6-4 6-2  
24/05/2021 11h00 Chun Hsin Tseng vs Roberto Ortega-Olmedo 6-4 6-2  
Qualifying Rnd
24/05/2021 12h00 Lucas Catarina vs Nikolas Sanchez Izquierdo 6-4 6-2  
24/05/2021 12h00 Filip Cristian Jianu vs Federico Zeballos 6-4 7-5  
24/05/2021 12h00 Timofey Skatov vs Michael Geerts 7-6(6) 6-7(2) 6-2  
24/05/2021 13h30 Maxime Hamou vs Denis Yevseyev 6-4 6-1  
Round of 32
25/05/2021 14h00 Igor Sijsling vs Timofey Skatov 2-6 6-2 7-6(4)  
25/05/2021 14h00 Geoffrey Blancaneaux vs Nikolas Sanchez Izquierdo 6-3 6-2  
25/05/2021 16h00 Johannes Haerteis vs Filip Cristian Jianu 6-3 6-0  
25/05/2021 16h00 Nino Serdarusic vs Denis Yevseyev 6-4 7-5  
Round of 16
26/05/2021 11h00 Holger Vitus Nodskov Rune vs Julian Lenz 5-7 6-4 6-3  
26/05/2021 11h00 Camilo Ugo Carabelli vs Riccardo Bonadio 4-6 7-5 6-4  
26/05/2021 11h00 Carlos Gimeno Valero vs Viktor Galovic 6-4 6-2  
26/05/2021 11h00 Nikolas Sanchez Izquierdo vs Tung-Lin Wu 6-2 7-6(2)  
26/05/2021 11h00 Denis Yevseyev vs Nuno Borges 6-7(2) 6-4 6-2  
26/05/2021 11h00 Goncalo Oliveira vs Timofey Skatov 6-3 6-1  
27/05/2021 11h00 Pedro Araujo vs Gastao Elias 7-5 6-0  
27/05/2021 11h00 Chun Hsin Tseng vs Filip Cristian Jianu 6-3 3-6 6-1  
Quarter Final
28/05/2021 11h00 Carlos Gimeno Valero vs Holger Vitus Nodskov Rune 6-2 6-4  
28/05/2021 11h00 Timofey Skatov vs Nikolas Sanchez Izquierdo 7-6(4) 5-7 6-1  
28/05/2021 11h00 Gastao Elias vs Camilo Ugo Carabelli 6-7(0) 6-3 6-0  
28/05/2021 13h55 Filip Cristian Jianu vs Nuno Borges 6-4 6-4  
Semi Final
29/05/2021 13h55 Gastao Elias vs Nuno Borges 4-6 7-5 ret.  
29/05/2021 15h55 Holger Vitus Nodskov Rune vs Timofey Skatov 6-2 3-6 6-2  
Final
30/05/2021 11h00 Gastao Elias vs Holger Vitus Nodskov Rune 5-7 6-4 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Gastao Elias 5 0
2 Timofey Skatov 5 1
3 Filip Cristian Jianu 4 1
4 Holger Vitus Nodskov Rune 4 1
5 Nikolas Sanchez Izquierdo 4 1
6 Denis Yevseyev 3 1
7 Nuno Borges 3 1
8 Camilo Ugo Carabelli 2 1
9 Carlos Gimeno Valero 2 1
10 Federico Zeballos 1 1
11 Goncalo Oliveira 1 1
12 Viktor Galovic 1 1
13 Lucas Catarina 1 1
14 Maxime Hamou 1 1
15 Michael Geerts 1 1
16 Chun Hsin Tseng 1 1
17 Pedro Araujo 1 1
18 Julian Lenz 1 1
19 Tung-Lin Wu 1 1
20 Riccardo Bonadio 1 1
21 Evan King 0 1
22 Tiago Cacao 0 1
23 Jesper De Jong 0 1
24 Tim Van Rijthoven 0 1
25 Roberto Ortega-Olmedo 0 1
26 Igor Sijsling 0 1
27 Geoffrey Blancaneaux 0 1
28 Johannes Haerteis 0 1
29 Pedro Cachin 0 1
30 Vitaliy Sachko 0 1
31 Corentin Denolly 0 1
32 Duje Ajdukovic 0 1
33 Miguel Gomes 0 1
34 Roberto Quiroz 0 1
35 Francisco Cabral 0 1
36 Jonas Forejtek 0 1
37 Luis Faria 0 1
38 Vladyslav Orlov 0 1
39 Mathias Bourgue 0 1
40 Fabio Coelho 0 1
41 Javier Barranco Cosano 0 1
42 Nicolas Alvarez 0 1
43 Ronald Slobodchikov 0 1
44 Nino Serdarusic 0 1
Top