Programmation

Qualifying R1
01/04/2019 12h00 Olga Parres Azcoitia vs Marianna Zakarlyuk 6-4 6-1  
01/04/2019 12h00 Madalena Amil vs Lou Adler 6-0 6-0  
01/04/2019 12h00 Ekaterina Shalimova vs Daniela Vismane 7-6(5) 6-4  
01/04/2019 13h30 Saisha Khanna vs Francisca Jorge 6-1 6-1  
01/04/2019 13h30 Ines Oliveira vs Anastasia Pribylova 6-3 7-5  
01/04/2019 13h30 Andrea Ka vs Anna Klasen 6-2 3-6 1-0(6)  
01/04/2019 15h00 Anastasia Detiuc vs Joana Baptista 6-4 6-0  
01/04/2019 15h00 Emily Webley-Smith vs Lucia Cortez Llorca 6-4 4-6 1-0(3)  
Qualifying Rnd
02/04/2019 11h00 Sarah Beth Grey vs Marianna Zakarlyuk 6-3 6-2  
02/04/2019 11h00 Vivian Heisen vs Anastasia Pribylova 6-3 5-7 1-0(8)  
02/04/2019 11h00 Anastasia Detiuc vs Ekaterina Shalimova 6-2 4-6 1-0(4)  
02/04/2019 12h30 Eden Silva vs Francisca Jorge 7-5 6-4  
02/04/2019 12h30 Dalila Spiteri vs Lou Adler 6-4 6-1  
02/04/2019 12h30 Emily Webley-Smith vs Andrea Ka 6-3 6-1  
Round of 32
02/04/2019 14h05 Amandine Hesse vs Katy Dunne 6-1 3-6 6-2  
02/04/2019 14h05 Anastasiya Shoshyna vs Pemra Ozgen 6-4 6-7(4) 6-1  
02/04/2019 14h45 Mirjam Bjorklund vs Eva Guerrero Alvarez 6-1 6-3  
02/04/2019 14h45 Amina Anshba vs Lena Rueffer 4-6 6-2 6-1  
02/04/2019 14h45 Nastja Kolar vs Dejana Radanovic 5-7 7-5 6-0  
03/04/2019 11h35 Sarah Beth Grey vs Dalma Galfi 6-1 6-2  
03/04/2019 11h35 Angelica Moratelli vs Maryna Zanevska 6-2 7-5  
03/04/2019 12h20 Vivian Heisen vs Sofia Shapatava 7-6(5) 7-6(7)  
03/04/2019 12h20 Marina Bassols Ribera vs Barbora Stefkova 6-3 6-2  
03/04/2019 12h20 Mariam Bolkvadze vs Anastasia Detiuc 4-6 6-4 6-2  
03/04/2019 14h05 Julia Payola vs Eden Silva 6-1 6-3  
03/04/2019 14h05 Andrea Ka vs Ines Teixeira 6-3 6-3  
03/04/2019 14h50 Ana Filipa Santos vs Lou Adler 6-4 6-2  
03/04/2019 15h00 Cristina Bucsa vs Aleksandrina Naydenova 6-2 7-6(3)  
Round of 16
04/04/2019 11h05 Dalma Galfi vs Maryna Zanevska 7-5 6-2  
04/04/2019 11h05 Amina Anshba vs Dejana Radanovic 6-3 7-5  
04/04/2019 11h05 Sofia Shapatava vs Barbora Stefkova 6-2 6-3  
04/04/2019 12h05 Katy Dunne vs Mirjam Bjorklund 7-6(4) 6-2  
04/04/2019 12h05 Cristina Bucsa vs Eden Silva 4-6 7-6(3) 6-2  
04/04/2019 14h05 Mariam Bolkvadze vs Andrea Ka 6-3 6-0  
Quarter Final
05/04/2019 11h35 Eden Silva vs Pemra Ozgen 7-5 6-2  
05/04/2019 11h35 Mariam Bolkvadze vs Dejana Radanovic 6-3 3-6 6-2  
05/04/2019 11h35 Georgina Garcia Perez vs Maryna Zanevska 6-3 6-1  
05/04/2019 12h35 Katy Dunne vs Barbora Stefkova 6-1 3-6 7-5  
Semi Final
07/04/2019 12h00 Eden Silva vs Mariam Bolkvadze 6-2 6-4  
07/04/2019 12h00 Maryna Zanevska vs Barbora Stefkova 3-6 6-3 6-2  
Final
07/04/2019 18h30 Maryna Zanevska vs Mariam Bolkvadze 7-5 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Maryna Zanevska 5 0
2 Eden Silva 4 1
3 Mariam Bolkvadze 4 1
4 Lou Adler 3 0
5 Andrea Ka 3 1
6 Barbora Stefkova 3 1
7 Katy Dunne 2 1
8 Anastasia Detiuc 2 1
9 Dejana Radanovic 2 1
10 Daniela Vismane 1 0
11 Vivian Heisen 1 1
12 Amina Anshba 1 1
13 Mirjam Bjorklund 1 1
14 Pemra Ozgen 1 1
15 Marianna Zakarlyuk 1 1
16 Sofia Shapatava 1 1
17 Emily Webley-Smith 1 1
18 Sarah Beth Grey 1 1
19 Anastasia Pribylova 1 1
20 Francisca Jorge 1 1
21 Cristina Bucsa 1 1
22 Dalma Galfi 1 1
23 Julia Payola 0 1
24 Marina Bassols Ribera 0 1
25 Ines Teixeira 0 1
26 Ana Filipa Santos 0 1
27 Angelica Moratelli 0 1
28 Aleksandrina Naydenova 0 1
29 Olga Parres Azcoitia 0 1
30 Nastja Kolar 0 1
31 Lena Rueffer 0 1
32 Eva Guerrero Alvarez 0 1
33 Anastasiya Shoshyna 0 1
34 Amandine Hesse 0 1
35 Dalila Spiteri 0 1
36 Lucia Cortez Llorca 0 1
37 Joana Baptista 0 1
38 Anna Klasen 0 1
39 Ines Oliveira 0 1
40 Saisha Khanna 0 1
41 Madalena Amil 0 1
42 Georgina Garcia Perez 0 1
43 Ekaterina Shalimova 0 2
Top