Programmation

Qualifying R1
25/10/2020 00h06 Aleksandr Nedovyesov vs Damir Dzumhur 1-6 7-5 6-2  
25/10/2020 07h00 Alexei Popyrin vs Denis Istomin 6-4 4-4 ret.  
25/10/2020 08h30 Denis Yevseyev vs Marc Polmans 5-7 6-3 6-0  
25/10/2020 10h00 Viktor Troicki vs Evgeny Donskoy 6-0 6-4  
25/10/2020 10h00 Yuichi Sugita vs Mohamed Safwat 6-0 6-2  
25/10/2020 11h30 Yannick Hanfmann vs Liam Broady 6-2 6-3  
25/10/2020 11h30 Emil Ruusuvuori vs Max Purcell 6-1 6-2  
Round of 32
26/10/2020 06h00 Federico Delbonis vs Mikhail Kukushkin 6-7(5) 6-3 6-2  
26/10/2020 06h00 Cameron Norrie vs Jordan Thompson 5-7 7-6(6) 6-2  
26/10/2020 06h00 Mackenzie Mcdonald vs Alexander Bublik 6-3 6-2  
26/10/2020 06h00 Tommy Paul vs Stefano Travaglia 7-6(2) 6-3  
26/10/2020 06h00 Dmitry Popko vs Radu Albot 4-6 6-4 6-4  
26/10/2020 06h00 Fernando Verdasco vs James Duckworth 6-4 7-6(5)  
26/10/2020 06h00 Tennys Sandgren vs Jiri Vesely 6-4 7-6(7)  
26/10/2020 06h00 Lloyd George Harris vs Egor Gerasimov 6-3 3-6 7-6(3)  
26/10/2020 06h00 Frances Tiafoe vs Corentin Moutet 6-3 6-2  
Qualifying Rnd
26/10/2020 07h00 Alexei Popyrin vs Aslan Karatsev 6-3 6-3  
26/10/2020 08h00 Yuichi Sugita vs Marc Polmans 3-6 6-2 7-6(5)  
26/10/2020 08h30 Yannick Hanfmann vs Damir Dzumhur 6-4 6-4  
26/10/2020 09h30 Emil Ruusuvuori vs Viktor Troicki 6-3 6-7(3) 6-3  
Round of 32
27/10/2020 08h30 Damir Dzumhur vs Yuichi Sugita 6-1 5-7 6-4  
27/10/2020 11h00 Timofey Skatov vs Emil Ruusuvuori 6-2 6-0  
27/10/2020 13h00 Aslan Karatsev vs Andreas Seppi 6-3 1-6 6-3  
Round of 16
28/10/2020 06h00 Tommy Paul vs Radu Albot 6-4 6-0  
28/10/2020 06h00 Fernando Verdasco vs John Millman 6-3 6-4  
28/10/2020 06h00 Frances Tiafoe vs Miomir Kecmanovic 7-5 6-3  
28/10/2020 06h00 Emil Ruusuvuori vs Jordan Thompson 6-2 3-6 6-4  
28/10/2020 06h00 Jiri Vesely vs Egor Gerasimov 4-6 6-3 6-4  
29/10/2020 06h00 Adrian Mannarino vs Yuichi Sugita 6-1 6-1  
29/10/2020 11h00 Andreas Seppi vs Mackenzie Mcdonald 3-6 6-3 6-3  
29/10/2020 13h00 Benoit Paire vs Mikhail Kukushkin 6-7(4) 7-6(2) 6-1  
Quarter Final
30/10/2020 06h00 Tommy Paul vs John Millman 6-7(5) 6-4 7-6(5)  
30/10/2020 06h00 Egor Gerasimov vs Frances Tiafoe 7-6(5) 5-7 7-5  
30/10/2020 06h00 Adrian Mannarino vs Mackenzie Mcdonald 6-1 6-4  
30/10/2020 14h00 Mikhail Kukushkin vs Emil Ruusuvuori 6-3 6-1  
Semi Final
31/10/2020 06h00 John Millman vs Frances Tiafoe 3-6 6-4 6-4  
31/10/2020 13h00 Emil Ruusuvuori vs Adrian Mannarino 7-5 6-2  
Final
01/11/2020 11h00 Adrian Mannarino vs John Millman 7-5 6-1  

Classement

Joueurs G P
1 Emil Ruusuvuori 5 1
2 John Millman 4 0
3 Adrian Mannarino 3 1
4 Yuichi Sugita 3 1
5 Frances Tiafoe 3 1
6 Mikhail Kukushkin 2 1
7 Egor Gerasimov 2 1
8 Tommy Paul 2 1
9 Damir Dzumhur 2 1
10 Mackenzie Mcdonald 2 1
11 Radu Albot 1 1
12 Jordan Thompson 1 1
13 Fernando Verdasco 1 1
14 Aslan Karatsev 1 1
15 Jiri Vesely 1 1
16 Yannick Hanfmann 1 1
17 Andreas Seppi 1 1
18 Viktor Troicki 1 1
19 Marc Polmans 1 1
20 Alexei Popyrin 1 1
21 Corentin Moutet 0 1
22 Timofey Skatov 0 1
23 Miomir Kecmanovic 0 1
24 Lloyd George Harris 0 1
25 Aleksandr Nedovyesov 0 1
26 Alexander Bublik 0 1
27 Tennys Sandgren 0 1
28 James Duckworth 0 1
29 Dmitry Popko 0 1
30 Stefano Travaglia 0 1
31 Cameron Norrie 0 1
32 Federico Delbonis 0 1
33 Max Purcell 0 1
34 Liam Broady 0 1
35 Mohamed Safwat 0 1
36 Evgeny Donskoy 0 1
37 Denis Yevseyev 0 1
38 Denis Istomin 0 1
39 Benoit Paire 0 1
Top