Programmation

Qualifying R1
09/02/2020 16h00 Bradley Klahn vs Marcelo Arevalo 4-6 6-3 7-6(3)  
09/02/2020 16h00 Go Soeda vs Frederik Nielsen 6-1 6-2  
09/02/2020 16h00 Bernard Tomic vs Denis Istomin 7-6(5) 4-6 7-6(5)  
09/02/2020 16h00 Paolo Lorenzi vs Guillermo Garcia-Lopez 7-5 6-3  
09/02/2020 16h00 Noah Rubin vs Mackenzie Mcdonald 6-4 7-5  
09/02/2020 16h00 Peter Polansky vs Danilo Petrovic 6-0 3-0 ret.  
09/02/2020 16h00 Mitchell Krueger vs Dudi Sela 3-6 6-3 6-2  
09/02/2020 18h00 Jason Jung vs Gary Kushnirovich 6-3 6-2  
Round of 32
10/02/2020 16h00 Kyle Edmund vs Yasutaka Uchiyama 7-5 6-4  
10/02/2020 16h00 Jack Sock vs Marcos Giron 6-3 6-4  
10/02/2020 16h00 Miomir Kecmanovic vs Tommy Paul 6-4 6-2  
10/02/2020 16h00 Brian Shi vs Cameron Norrie 7-5 6-3  
10/02/2020 16h00 Yoshihito Nishioka vs Henri Laaksonen 6-3 0-6 6-2  
10/02/2020 16h00 Steve Johnson vs Tennys Sandgren 6-7(5) 6-3 7-6(3)  
10/02/2020 16h00 Damir Dzumhur vs Andreas Seppi 6-3 1-6 7-6(6)  
10/02/2020 16h00 Ivo Karlovic vs Jordan Thompson 6-3 7-6(2)  
10/02/2020 16h00 Brayden Schnur vs Dominik Koepfer 6-4 6-3  
Qualifying Rnd
10/02/2020 18h00 Jason Jung vs Mitchell Krueger 6-2 6-4  
10/02/2020 18h00 Paolo Lorenzi vs Noah Rubin 6-3 6-1  
10/02/2020 20h00 Go Soeda vs Bernard Tomic 6-2 6-1  
10/02/2020 20h00 Bradley Klahn vs Danilo Petrovic 6-3 6-2  
Round of 32
11/02/2020 18h00 Go Soeda vs Soon Woo Kwon 6-2 6-7(2) 6-3  
11/02/2020 20h00 Paolo Lorenzi vs Danilo Petrovic 4-6 6-4 6-0  
12/02/2020 03h30 Jason Jung vs Kevin Anderson 7-6(6) 6-4  
Round of 16
12/02/2020 16h00 Andreas Seppi vs Steve Johnson 7-6(4) 6-3  
12/02/2020 16h00 Marcos Giron vs Ugo Humbert 6-1 6-0  
12/02/2020 17h59 Miomir Kecmanovic vs Paolo Lorenzi 6-3 6-3  
13/02/2020 01h30 Soon Woo Kwon vs Milos Raonic 7-6(4) 6-7(4) 6-4  
13/02/2020 16h00 John Isner vs Jordan Thompson 7-6(2) 6-7(3) 6-3  
13/02/2020 16h00 Kyle Edmund vs Dominik Koepfer 6-2 6-4  
13/02/2020 16h00 Reilly Opelka vs Yoshihito Nishioka 6-4 6-4  
13/02/2020 16h00 Jason Jung vs Cameron Norrie 6-4 6-4  
Quarter Final
14/02/2020 15h59 Miomir Kecmanovic vs Ugo Humbert 3-6 6-2 6-4  
14/02/2020 16h00 Kyle Edmund vs Soon Woo Kwon 3-6 6-2 7-6(5)  
15/02/2020 01h30 Reilly Opelka vs Jason Jung 5-7 6-4 6-4  
15/02/2020 03h30 Jordan Thompson vs Andreas Seppi 6-7(2) 6-4 6-1  
Semi Final
15/02/2020 16h00 Miomir Kecmanovic vs Kyle Edmund 6-1 6-4  
16/02/2020 01h00 Andreas Seppi vs Jason Jung 6-3 6-2  
Final
16/02/2020 21h59 Andreas Seppi vs Kyle Edmund 7-5 6-1  

Classement

Joueurs G P
1 Kyle Edmund 5 0
2 Jason Jung 5 1
3 Andreas Seppi 4 1
4 Miomir Kecmanovic 3 1
5 Paolo Lorenzi 3 1
6 Go Soeda 2 1
7 Soon Woo Kwon 2 1
8 Jordan Thompson 2 1
9 Danilo Petrovic 2 1
10 Ugo Humbert 1 1
11 Dominik Koepfer 1 1
12 Steve Johnson 1 1
13 Yoshihito Nishioka 1 1
14 Cameron Norrie 1 1
15 Marcos Giron 1 1
16 Bradley Klahn 1 1
17 Reilly Opelka 1 1
18 Noah Rubin 1 1
19 Bernard Tomic 1 1
20 Mitchell Krueger 1 1
21 John Isner 0 1
22 Milos Raonic 0 1
23 Frederik Nielsen 0 1
24 Kevin Anderson 0 1
25 Denis Istomin 0 1
26 Brayden Schnur 0 1
27 Guillermo Garcia-Lopez 0 1
28 Ivo Karlovic 0 1
29 Gary Kushnirovich 0 1
30 Yasutaka Uchiyama 0 1
31 Tennys Sandgren 0 1
32 Mackenzie Mcdonald 0 1
33 Henri Laaksonen 0 1
34 Peter Polansky 0 1
35 Brian Shi 0 1
36 Tommy Paul 0 1
37 Marcelo Arevalo 0 1
38 Dudi Sela 0 1
39 Jack Sock 0 1
40 Damir Dzumhur 0 1
Top