Programmation

Round of 64
22/04/2019 05h00 Sasi Kumar Mukund vs Renta Tokuda 6-1 3-1 ret.  
22/04/2019 07h00 Akira Santillan vs Chien-hsun Lo 6-1 6-2  
22/04/2019 07h00 Rio Noguchi vs Yunseong Chung 6-4 6-3  
22/04/2019 07h00 Ben Patael vs Xin Gao 6-1 6-4  
22/04/2019 09h00 Di Wu vs Jie Cui 6-1 6-2  
22/04/2019 09h00 Tung-Lin Wu vs Makoto Ochi 6-3 6-2  
22/04/2019 11h00 Fajing Sun vs Rigele Te 6-4 6-4  
22/04/2019 11h00 Andrej Martin vs Tristan Lamasine 6-2 6-2  
22/04/2019 13h00 Yan Bai vs N.Sriram Balaji 2-6 6-2 7-6(4)  
22/04/2019 13h00 Goncalo Oliveira vs Maverick Banes 6-4 6-3  
23/04/2019 04h00 Zihao Xia vs Teymuraz Gabashvili 6-2 7-5  
23/04/2019 04h00 Yecong He vs Max Purcell 7-6(2) 6-2  
23/04/2019 04h00 Saketh Myneni vs Zhizhen Zhang 6-4 6-4  
23/04/2019 04h00 Luke Saville vs Jacob Grills 6-3 6-4  
23/04/2019 05h00 Hao Wu vs Vaclav Safranek 3-6 6-1 6-3  
23/04/2019 05h00 Luca Margaroli vs Andrew Harris 6-1 6-2  
Round of 32
23/04/2019 09h00 Akira Santillan vs Aleksandr Nedovyesov 6-4 4-6 7-5  
23/04/2019 09h00 Di Wu vs James Duckworth 7-6(9) 6-3  
23/04/2019 09h00 Adam Pavlasek vs Yunseong Chung 6-3 6-2  
23/04/2019 11h00 Jason Kubler vs Ben Patael 6-1 4-6 7-5  
23/04/2019 11h00 Nikola Milojevic vs Sasi Kumar Mukund 6-2 6-4  
23/04/2019 13h00 Makoto Ochi vs Enrique Lopez-Perez 6-3 6-0  
24/04/2019 04h00 Go Soeda vs N.Sriram Balaji 6-4 6-4  
24/04/2019 04h00 Duckhee Lee vs Goncalo Oliveira 6-3 6-2  
24/04/2019 04h00 Ramkumar Ramanthan vs Rigele Te 6-3 6-2  
24/04/2019 04h00 Andrej Martin vs Alex Bolt 6-2 6-4  
24/04/2019 04h00 Andrew Harris vs Prajnesh Gunneswaran 6-2 6-3  
24/04/2019 05h00 Jordan Thompson vs Jacob Grills 6-3 4-6 6-1  
24/04/2019 07h00 Max Purcell vs Jay Clarke 7-6(2) 6-3  
24/04/2019 09h00 Teymuraz Gabashvili vs Kaichi Uchida 6-4 2-6 6-3  
24/04/2019 09h00 Maxime Janvier vs Zhizhen Zhang 7-6(5) 2-1 ret.  
24/04/2019 09h00 Vaclav Safranek vs Uladzimir Ignatik 7-6(6) 6-4  
Round of 16
25/04/2019 04h00 Go Soeda vs James Duckworth 7-5 6-1  
25/04/2019 04h00 Zhizhen Zhang vs Enrique Lopez-Perez 6-2 6-4  
25/04/2019 04h00 Adam Pavlasek vs Andrew Harris 6-3 4-6 6-3  
25/04/2019 04h00 Nikola Milojevic vs Akira Santillan 7-6(2) 7-6(5)  
25/04/2019 05h00 Jordan Thompson vs Vaclav Safranek 6-2 6-1  
25/04/2019 07h00 Ben Patael vs Jay Clarke 6-3 7-5  
25/04/2019 07h00 Goncalo Oliveira vs Andrej Martin 6-4 6-2  
25/04/2019 09h00 Ramkumar Ramanthan vs Kaichi Uchida 6-2 6-3  
Quarter Final
26/04/2019 05h10 Ramkumar Ramanthan vs Zhizhen Zhang 6-3 6-0  
26/04/2019 05h10 Nikola Milojevic vs Andrew Harris 6-2 4-6 6-0  
26/04/2019 07h00 Jordan Thompson vs Go Soeda 6-7(4) 6-4 6-3  
26/04/2019 07h00 Ben Patael vs Andrej Martin 6-2 7-5  
Semi Final
27/04/2019 05h00 Jordan Thompson vs Ramkumar Ramanthan 7-6(2) 6-3  
27/04/2019 06h59 Andrej Martin vs Nikola Milojevic 6-0 6-4  
Final
28/04/2019 05h00 Jordan Thompson vs Andrej Martin 6-4 1-6 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Andrej Martin 6 0
2 Jordan Thompson 4 1
3 Ramkumar Ramanthan 3 1
4 Andrew Harris 3 1
5 Nikola Milojevic 3 1
6 Zhizhen Zhang 3 1
7 Ben Patael 3 1
8 Goncalo Oliveira 2 1
9 Vaclav Safranek 2 1
10 Akira Santillan 2 1
11 Go Soeda 2 1
12 Adam Pavlasek 1 1
13 Jacob Grills 1 1
14 Max Purcell 1 1
15 James Duckworth 1 1
16 Teymuraz Gabashvili 1 1
17 Enrique Lopez-Perez 1 1
18 Sasi Kumar Mukund 1 1
19 N.Sriram Balaji 1 1
20 Rigele Te 1 1
21 Makoto Ochi 1 1
22 Di Wu 1 1
23 Jay Clarke 1 1
24 Yunseong Chung 1 1
25 Kaichi Uchida 1 1
26 Duckhee Lee 0 1
27 Alex Bolt 0 1
28 Prajnesh Gunneswaran 0 1
29 Jason Kubler 0 1
30 Maxime Janvier 0 1
31 Aleksandr Nedovyesov 0 1
32 Saketh Myneni 0 1
33 Luca Margaroli 0 1
34 Hao Wu 0 1
35 Luke Saville 0 1
36 Renta Tokuda 0 1
37 Yecong He 0 1
38 Zihao Xia 0 1
39 Maverick Banes 0 1
40 Yan Bai 0 1
41 Tristan Lamasine 0 1
42 Fajing Sun 0 1
43 Tung-Lin Wu 0 1
44 Jie Cui 0 1
45 Xin Gao 0 1
46 Rio Noguchi 0 1
47 Chien-hsun Lo 0 1
48 Uladzimir Ignatik 0 1
Top