Programmation

Qualifying Rnd
31/08/2020 11h10 Freya Christie vs Olivia Nicholls 6-3 6-2  
31/08/2020 11h10 Nina Stadler vs Elizabet Hamaliy 5-7 6-4 1-0(10)  
31/08/2020 11h38 Svenja Ochsner vs Adelina Krueger 7-5 6-0  
31/08/2020 12h40 Ekaterina Shalimova vs Debora Madile 6-1 6-0  
31/08/2020 12h40 Alice Robbe vs Emma Mazzoni 6-2 6-1  
31/08/2020 13h00 Jacqueline Cabaj Awad vs Urszula Nebelska 6-0 6-1  
31/08/2020 14h10 Andreea Prisacariu vs Sashi Kempster 6-4 6-1  
31/08/2020 14h10 Sara Lanca vs Olivia Gram 6-4 3-0 ret.  
Round of 32
01/09/2020 11h10 Daria Mishina vs Alice Robbe 6-2 6-2  
01/09/2020 11h10 Jacqueline Cabaj Awad vs Mallaurie Noel 4-6 6-0 6-3  
01/09/2020 11h10 Svenja Ochsner vs Ioana Loredana Rosca 6-4 7-6(5)  
01/09/2020 12h30 Viktoria Morvayova vs Lou Brouleau 4-6 7-6(4) 6-2  
01/09/2020 12h38 Francisca Jorge vs Carolina M. Rodrigues Alves 7-6(6) 7-5  
01/09/2020 12h38 Maria Gutierrez Carrasco vs Beatriz Haddad Maia 6-0 6-3  
02/09/2020 11h00 Jodie Anna Burrage vs Ana Filipa Santos 6-0 6-2  
02/09/2020 11h00 Maria Ines Fonte vs Ingrid Gamarra Martins 6-0 6-0  
02/09/2020 11h00 Maia Lumsden vs Olivia Gram 6-3 6-2  
02/09/2020 11h00 Magali Kempen vs Elizabet Hamaliy 6-1 6-2  
02/09/2020 11h00 Marina Bassols Ribera vs Andreea Prisacariu 6-4 6-4  
02/09/2020 11h00 Ines Murta vs Marianna Zakarlyuk 6-3 3-6 7-5  
02/09/2020 11h00 Valeriya Strakhova vs Ylena In-Albon 6-1 6-1  
02/09/2020 11h00 Ekaterina Shalimova vs Arianne Hartono 4-6 6-4 7-5  
02/09/2020 11h00 Angelica Moratelli vs Julia Payola 6-0 6-1  
02/09/2020 11h00 Olivia Nicholls vs Sandra Samir 6-7(2) 6-1 6-3  
Round of 16
03/09/2020 09h00 Daria Mishina vs Carolina M. Rodrigues Alves 6-3 0-6 6-2  
03/09/2020 09h00 Jacqueline Cabaj Awad vs Ioana Loredana Rosca 6-3 6-4  
03/09/2020 09h00 Beatriz Haddad Maia vs Viktoria Morvayova 6-2 6-2  
03/09/2020 10h00 Marina Bassols Ribera vs Ines Murta 6-4 6-1  
03/09/2020 11h30 Jodie Anna Burrage vs Ingrid Gamarra Martins 6-3 6-3  
03/09/2020 11h30 Angelica Moratelli vs Sandra Samir 6-2 6-3  
03/09/2020 13h00 Maia Lumsden vs Magali Kempen 7-5 5-1 ret.  
03/09/2020 13h00 Ylena In-Albon vs Arianne Hartono 6-4 6-4  
Quarter Final
04/09/2020 10h00 Maia Lumsden vs Ioana Loredana Rosca 6-1 6-2  
04/09/2020 11h00 Ylena In-Albon vs Angelica Moratelli 6-4 6-4  
04/09/2020 11h30 Jodie Anna Burrage vs Daria Mishina 6-3 ret.  
04/09/2020 11h30 Marina Bassols Ribera vs Beatriz Haddad Maia 6-1 6-7(5) 6-4  
Semi Final
05/09/2020 11h09 Jodie Anna Burrage vs Ioana Loredana Rosca 6-4 6-2  
05/09/2020 12h30 Beatriz Haddad Maia vs Ylena In-Albon 7-6(5) 6-2  
Final
06/09/2020 11h05 Jodie Anna Burrage vs Beatriz Haddad Maia 6-1 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Beatriz Haddad Maia 5 0
2 Jodie Anna Burrage 4 1
3 Ylena In-Albon 3 1
4 Ioana Loredana Rosca 3 1
5 Maia Lumsden 2 1
6 Angelica Moratelli 2 1
7 Jacqueline Cabaj Awad 2 1
8 Marina Bassols Ribera 2 1
9 Daria Mishina 2 1
10 Olivia Gram 1 1
11 Carolina M. Rodrigues Alves 1 1
12 Magali Kempen 1 1
13 Olivia Nicholls 1 1
14 Viktoria Morvayova 1 1
15 Sandra Samir 1 1
16 Ines Murta 1 1
17 Ingrid Gamarra Martins 1 1
18 Andreea Prisacariu 1 1
19 Alice Robbe 1 1
20 Arianne Hartono 1 1
21 Ekaterina Shalimova 1 1
22 Svenja Ochsner 1 1
23 Elizabet Hamaliy 1 1
24 Valeriya Strakhova 0 1
25 Julia Payola 0 1
26 Marianna Zakarlyuk 0 1
27 Freya Christie 0 1
28 Maria Ines Fonte 0 1
29 Ana Filipa Santos 0 1
30 Maria Gutierrez Carrasco 0 1
31 Francisca Jorge 0 1
32 Mallaurie Noel 0 1
33 Sara Lanca 0 1
34 Sashi Kempster 0 1
35 Urszula Nebelska 0 1
36 Emma Mazzoni 0 1
37 Debora Madile 0 1
38 Adelina Krueger 0 1
39 Nina Stadler 0 1
40 Lou Brouleau 0 1
Top