Programmation

Qualifying R1
15/09/2019 10h00 Marcel Granollers vs Albano Olivetti 6-4 6-2  
15/09/2019 10h00 Yannick Maden vs Manuel Guinard 6-0 6-4  
15/09/2019 12h00 Harold Mayot vs Adrian Menendez-Maceiras 3-6 6-3 7-6(2)  
15/09/2019 12h00 Matthias Bachinger vs Lucas Miedler 4-6 6-4 6-3  
15/09/2019 14h00 Julian Lenz vs Constant Lestienne 4-6 6-3 7-5  
15/09/2019 14h00 Tristan Lamasine vs Nicolas Mahut 6-4 7-5  
15/09/2019 16h00 Oscar Otte vs Artem Dubrivnyy 7-6(3) 6-3  
15/09/2019 16h00 Mischa Zverev vs Maxime Janvier 7-6(3) 2-0 ret.  
Round of 32
16/09/2019 10h00 Jan-Lennard Struff vs Pierre-Hugues Herbert 7-6(3) 6-4  
16/09/2019 10h00 Peter Gojowczyk vs Filip Krajinovic 7-5 6-4  
16/09/2019 10h00 Fernando Verdasco vs Steve Darcis 6-2 6-2  
16/09/2019 10h00 Gregoire Barrere vs Hubert Hurkacz 6-2 6-2  
16/09/2019 10h00 Antoine Hoang vs Cedrik-Marcel Stebe 6-2 6-3  
16/09/2019 10h00 Marius Copil vs Gilles Simon 6-3 6-4  
16/09/2019 10h00 Aljaz Bedene vs Rayane Roumane 6-4 6-4  
16/09/2019 10h00 Pablo Andujar vs Jo-Wilfried Tsonga 3-6 6-1 6-2  
Qualifying Rnd
16/09/2019 11h00 Marcel Granollers vs Adrian Menendez-Maceiras 6-3 6-2  
16/09/2019 11h00 Matthias Bachinger vs Julian Lenz 6-4 6-4  
16/09/2019 13h00 Yannick Maden vs Nicolas Mahut 6-3 7-6(4)  
16/09/2019 13h00 Oscar Otte vs Maxime Janvier 2-6 6-3 6-2  
Round of 32
17/09/2019 16h00 Marcel Granollers vs Richard Gasquet 4-6 7-6(5) 6-4  
17/09/2019 19h30 Lorenzo Sonego vs Oscar Otte 6-2 7-6(2)  
17/09/2019 21h30 Julian Lenz vs Pablo Carreno-Busta 6-1 6-1  
18/09/2019 10h00 Ugo Humbert vs Yannick Maden 6-4 6-7(8) 6-4  
Round of 16
18/09/2019 10h00 Fernando Verdasco vs Filip Krajinovic 3-6 6-4 6-3  
18/09/2019 15h59 Antoine Hoang vs Gregoire Barrere 3-6 7-6(6) 6-2  
18/09/2019 18h00 Benoit Paire vs Richard Gasquet 3-6 6-3 6-4  
19/09/2019 10h00 Lorenzo Sonego vs Lucas Pouille 6-1 6-4  
19/09/2019 10h00 David Goffin vs Pablo Carreno-Busta 6-3 6-2  
19/09/2019 10h00 Pierre-Hugues Herbert vs Jo-Wilfried Tsonga 6-3 6-4  
19/09/2019 11h59 Aljaz Bedene vs Gilles Simon 7-6(9) 6-2  
19/09/2019 20h00 Yannick Maden vs Nikoloz Basilashvili 6-2 7-6(6)  
Quarter Final
20/09/2019 10h00 Benoit Paire vs Gregoire Barrere 7-6(4) 6-4  
20/09/2019 13h59 Pablo Carreno-Busta vs Aljaz Bedene 6-4 7-5  
20/09/2019 18h00 Filip Krajinovic vs Lucas Pouille 4-6 7-5 6-2  
20/09/2019 20h00 Jo-Wilfried Tsonga vs Nikoloz Basilashvili 5-7 6-3 4-1 ret.  
Semi Final
21/09/2019 14h00 Aljaz Bedene vs Benoit Paire 4-6 6-1 6-2  
21/09/2019 16h00 Lucas Pouille vs Jo-Wilfried Tsonga 7-6(6) 7-6(4)  
Final
22/09/2019 15h30 Aljaz Bedene vs Jo-Wilfried Tsonga 6-7(4) 7-6(4) 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Jo-Wilfried Tsonga 5 0
2 Aljaz Bedene 4 1
3 Yannick Maden 3 1
4 Marcel Granollers 2 1
5 Lucas Pouille 2 1
6 Benoit Paire 2 1
7 Pablo Carreno-Busta 2 1
8 Julian Lenz 2 1
9 Oscar Otte 2 1
10 Gregoire Barrere 2 1
11 Filip Krajinovic 2 1
12 Pierre-Hugues Herbert 1 1
13 Lorenzo Sonego 1 1
14 Richard Gasquet 1 1
15 Gilles Simon 1 1
16 Antoine Hoang 1 1
17 Fernando Verdasco 1 1
18 Nikoloz Basilashvili 1 1
19 Maxime Janvier 1 1
20 Adrian Menendez-Maceiras 1 1
21 Matthias Bachinger 1 1
22 Nicolas Mahut 1 1
23 Pablo Andujar 0 1
24 David Goffin 0 1
25 Manuel Guinard 0 1
26 Harold Mayot 0 1
27 Ugo Humbert 0 1
28 Lucas Miedler 0 1
29 Constant Lestienne 0 1
30 Jan-Lennard Struff 0 1
31 Rayane Roumane 0 1
32 Peter Gojowczyk 0 1
33 Marius Copil 0 1
34 Cedrik-Marcel Stebe 0 1
35 Artem Dubrivnyy 0 1
36 Hubert Hurkacz 0 1
37 Mischa Zverev 0 1
38 Steve Darcis 0 1
39 Albano Olivetti 0 1
40 Tristan Lamasine 0 1
Top