Programmation

Qualifying Rnd
18/06/2019 09h30 Andrea Ka vs Isabel Adrover Gallego 6-1 3-6 1-0(3)  
18/06/2019 09h30 Qinwen Zheng vs Louise Lampla 6-4 6-2  
18/06/2019 09h30 Irina Cantos Siemers vs Timea Jaruskova 6-2 6-4  
18/06/2019 09h30 Maiar Sherif vs Ange Oby Kajuru 6-2 6-3  
18/06/2019 11h00 Marina Benito vs Adithya Karunaratne 6-1 7-5  
18/06/2019 11h00 Helene Pellicano vs Laura Maluniakova 6-3 6-3  
18/06/2019 11h00 Isabella Bozicevic vs Natalia Orlova 6-1 6-7(1) 1-0(4)  
Round of 32
18/06/2019 11h00 Cagla Buyukakcay vs Gemma Lairon Navarro 6-1 6-7(6) 6-4  
18/06/2019 11h00 Ainhoa Atucha Gomez vs Cristiana Ferrando 6-4 6-4  
18/06/2019 11h00 Guiomar Maristany Zuleta De Reales vs Maria Gutierrez Carrasco 7-5 6-4  
18/06/2019 11h00 Caroline Romeo vs Julia Payola 6-2 4-6 7-6(3)  
18/06/2019 11h00 Marina Bassols Ribera vs Ksenia Laskutova 6-1 7-6(6)  
18/06/2019 11h00 Lucia Cortez Llorca vs Maria Fernanda Herazo Gonzalez 4-6 7-5 6-4  
18/06/2019 11h00 Marta Gonzalez Ballbe vs Eva Guerrero Alvarez 6-0 6-2  
19/06/2019 09h34 Maiar Sherif vs Natalia Orlova 6-2 6-2  
19/06/2019 09h34 Vlada Ekshibarova vs Susan Bandecchi 7-5 6-3  
19/06/2019 09h34 Anastasia Kulikova vs Timea Jaruskova 7-5 6-3  
19/06/2019 10h14 Yuriko Lily Miyazaki vs Helene Pellicano 2-6 7-5 6-0  
19/06/2019 12h04 Isabel Adrover Gallego vs Lidia Moreno Arias 2-6 6-3 6-3  
19/06/2019 12h44 Qinwen Zheng vs Ioana Loredana Rosca 7-5 7-6(2)  
19/06/2019 12h50 Ana Sofia Sanchez vs Cristina Ene 3-6 7-6(3) 6-3  
19/06/2019 15h30 Adithya Karunaratne vs Yana Sizikova 7-6(9) 3-6 7-6(3)  
Round of 16
20/06/2019 09h49 Cagla Buyukakcay vs Timea Jaruskova 6-2 7-5  
20/06/2019 09h49 Yuriko Lily Miyazaki vs Ainhoa Atucha Gomez 6-2 6-2  
20/06/2019 12h34 Ana Sofia Sanchez vs Yana Sizikova 6-2 4-1 ret.  
20/06/2019 14h04 Marina Bassols Ribera vs Qinwen Zheng 6-0 6-4  
20/06/2019 14h04 Maiar Sherif vs Susan Bandecchi 6-4 6-1  
Quarter Final
21/06/2019 11h00 Cagla Buyukakcay vs Yuriko Lily Miyazaki 6-2 6-4  
21/06/2019 11h00 Guiomar Maristany Zuleta De Reales vs Maiar Sherif 6-3 6-3  
21/06/2019 11h00 Ana Sofia Sanchez vs Mari Osaka 7-6(2) 6-3  
21/06/2019 11h00 Qinwen Zheng vs Eva Guerrero Alvarez 6-1 7-6(4)  
Semi Final
22/06/2019 11h04 Mari Osaka vs Eva Guerrero Alvarez 3-6 7-5 6-4  
22/06/2019 11h04 Yuriko Lily Miyazaki vs Maiar Sherif 6-4 6-3  
Final
23/06/2019 11h04 Maiar Sherif vs Eva Guerrero Alvarez 6-2 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Maiar Sherif 6 0
2 Yuriko Lily Miyazaki 3 1
3 Qinwen Zheng 3 1
4 Eva Guerrero Alvarez 3 1
5 Timea Jaruskova 2 1
6 Ana Sofia Sanchez 2 1
7 Cagla Buyukakcay 2 1
8 Julia Payola 1 0
9 Lidia Moreno Arias 1 0
10 Maria Fernanda Herazo Gonzalez 1 0
11 Ainhoa Atucha Gomez 1 1
12 Marina Bassols Ribera 1 1
13 Isabel Adrover Gallego 1 1
14 Guiomar Maristany Zuleta De Reales 1 1
15 Susan Bandecchi 1 1
16 Mari Osaka 1 1
17 Natalia Orlova 1 1
18 Helene Pellicano 1 1
19 Adithya Karunaratne 1 1
20 Yana Sizikova 1 1
21 Anastasia Kulikova 0 1
22 Vlada Ekshibarova 0 1
23 Ioana Loredana Rosca 0 1
24 Cristina Ene 0 1
25 Marta Gonzalez Ballbe 0 1
26 Andrea Ka 0 1
27 Lucia Cortez Llorca 0 1
28 Ksenia Laskutova 0 1
29 Caroline Romeo 0 1
30 Cristiana Ferrando 0 1
31 Gemma Lairon Navarro 0 1
32 Isabella Bozicevic 0 1
33 Laura Maluniakova 0 1
34 Marina Benito 0 1
35 Ange Oby Kajuru 0 1
36 Irina Cantos Siemers 0 1
37 Louise Lampla 0 1
38 Maria Gutierrez Carrasco 0 1
Top