Programmation

Round of 64
29/07/2019 16h00 Evan Hoyt vs Alex Rybakov 6-2 6-7(3) 6-2  
29/07/2019 16h00 Alexey Zakharov vs Takanyi Garanganga 6-1 6-2  
29/07/2019 16h00 Teymuraz Gabashvili vs Borna Gojo 4-6 6-3 6-1  
29/07/2019 16h00 Michail Pervolarakis vs Sebastian Korda 6-3 6-2  
29/07/2019 16h00 Roy Smith vs Edan Leshem 7-6(6) 7-6(3)  
29/07/2019 16h00 Tim Van Rijthoven vs Nicolas Moreno De Alboran 6-2 7-6(9)  
29/07/2019 16h00 Benjamin Sigouin vs Ronald Hohmann 6-1 6-4  
29/07/2019 16h00 John Mcnally vs Colin Sinclair 7-6(3) 3-6 6-1  
29/07/2019 16h00 Pavel Krainik vs Alexander Ritschard 6-1 6-1  
29/07/2019 16h00 Diego Hidalgo vs Zeke Clark 6-3 6-2  
29/07/2019 16h00 Sekou Bangoura vs Strong Kirchheimer 4-6 6-1 6-4  
29/07/2019 16h00 Enzo Wallart vs Oliver Crawford 6-4 6-3  
29/07/2019 16h00 Toby Alex Kodat vs Lloyd Glasspool 6-1 6-4  
29/07/2019 16h00 Raymond Sarmiento vs Martin Redlicki 7-6(3) 6-1  
30/07/2019 16h00 Ryan Shane vs Vasil Kirkov 6-3 1-6 6-3  
Round of 32
30/07/2019 20h00 Evgeny Karlovskiy vs Raymond Sarmiento 7-6(5) 6-3  
Round of 64
30/07/2019 22h00 Keegan Smith vs Liam Draxl 6-4 7-6(2)  
Round of 32
30/07/2019 22h00 John Mcnally vs Maverick Banes 7-6(5) 3-6 6-1  
31/07/2019 16h00 Diego Hidalgo vs Andrew Harris 6-4 7-6(8)  
31/07/2019 16h00 Liam Broady vs Sekou Bangoura 1-6 7-6(4) 6-2  
31/07/2019 16h00 Kaichi Uchida vs Lloyd Glasspool 6-4 6-3  
31/07/2019 16h00 Nicolas Moreno De Alboran vs Duckhee Lee 6-2 6-3  
31/07/2019 16h00 Evan Hoyt vs Maxime Cressy 6-4 6-7(5) 6-1  
31/07/2019 16h00 Jannik Sinner vs Alexey Zakharov 4-6 6-1 6-3  
31/07/2019 16h00 Peter Polansky vs Benjamin Sigouin 6-4 6-4  
31/07/2019 16h00 Yosuke Watanuki vs Alexander Ritschard 4-6 6-2 6-3  
31/07/2019 16h00 Sebastian Korda vs JC Aragone 7-6(6) 6-4  
31/07/2019 16h00 Collin Altamirano vs Roy Smith 6-4 6-7(5) 6-2  
31/07/2019 16h00 Vasil Kirkov vs Akira Santillan 6-4 6-3  
31/07/2019 16h00 Aleksandar Vukic vs Borna Gojo 6-4 6-3  
01/08/2019 01h00 Liam Draxl vs Alex Bolt 1-6 7-5 6-2  
Round of 16
01/08/2019 16h00 Jannik Sinner vs Maxime Cressy 6-4 6-7(10) 6-1  
01/08/2019 16h00 Evgeny Karlovskiy vs Duckhee Lee 4-6 6-2 6-4  
01/08/2019 16h00 Liam Broady vs Diego Hidalgo 4-6 6-4 6-3  
01/08/2019 16h00 Borna Gojo vs Akira Santillan 7-6(3) 4-6 6-2  
01/08/2019 16h00 Benjamin Sigouin vs JC Aragone 6-3 6-2  
01/08/2019 20h00 Alexander Ritschard vs Maverick Banes 6-4 6-2  
01/08/2019 21h59 Lloyd Glasspool vs Sem Verbeek 6-4 6-3  
02/08/2019 01h00 Roy Smith vs Alex Bolt 3-6 6-3 6-4  
Quarter Final
02/08/2019 16h00 JC Aragone vs Akira Santillan 7-6(4) 7-6(3)  
02/08/2019 16h00 Lloyd Glasspool vs Liam Broady 6-4 6-3  
02/08/2019 16h00 Jannik Sinner vs Duckhee Lee 4-6 6-3 6-1  
02/08/2019 21h00 Alexander Ritschard vs Alex Bolt 6-4 6-7(2) 6-4  
Semi Final
03/08/2019 16h00 Lloyd Glasspool vs Alex Bolt 6-3 6-2  
03/08/2019 22h00 JC Aragone vs Jannik Sinner 6-2 6-4  
Final
04/08/2019 18h59 Jannik Sinner vs Alex Bolt 6-4 3-6 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Jannik Sinner 5 0
2 Lloyd Glasspool 4 1
3 Alex Bolt 4 1
4 JC Aragone 3 1
5 Alexander Ritschard 3 1
6 Borna Gojo 2 1
7 Akira Santillan 2 1
8 Roy Smith 2 1
9 Diego Hidalgo 2 1
10 Liam Broady 2 1
11 Benjamin Sigouin 2 1
12 Duckhee Lee 2 1
13 Enzo Wallart 1 0
14 Raymond Sarmiento 1 1
15 Maverick Banes 1 1
16 Sekou Bangoura 1 1
17 Vasil Kirkov 1 1
18 Evan Hoyt 1 1
19 Evgeny Karlovskiy 1 1
20 Maxime Cressy 1 1
21 Liam Draxl 1 1
22 John Mcnally 1 1
23 Nicolas Moreno De Alboran 1 1
24 Sebastian Korda 1 1
25 Alexey Zakharov 1 1
26 Yosuke Watanuki 0 1
27 Kaichi Uchida 0 1
28 Collin Altamirano 0 1
29 Andrew Harris 0 1
30 Aleksandar Vukic 0 1
31 Peter Polansky 0 1
32 Toby Alex Kodat 0 1
33 Keegan Smith 0 1
34 Ryan Shane 0 1
35 Martin Redlicki 0 1
36 Alex Rybakov 0 1
37 Oliver Crawford 0 1
38 Strong Kirchheimer 0 1
39 Zeke Clark 0 1
40 Pavel Krainik 0 1
41 Colin Sinclair 0 1
42 Ronald Hohmann 0 1
43 Tim Van Rijthoven 0 1
44 Edan Leshem 0 1
45 Michail Pervolarakis 0 1
46 Teymuraz Gabashvili 0 1
47 Takanyi Garanganga 0 1
48 Sem Verbeek 0 1
Top