Programmation

Qualifying R1
29/04/2019 09h38 Andrea Lazaro Garcia vs Julieta Estable 6-3 6-1  
29/04/2019 09h38 Ivana Popovic vs Elixane Lechemia 6-4 6-7(5) 1-0(7)  
29/04/2019 09h38 Caroline Werner vs Lucie Wargnier 6-4 6-4  
29/04/2019 09h38 Ainhoa Atucha Gomez vs Caroline Romeo 6-3 6-1  
29/04/2019 09h38 Eden Silva vs Lucia Cortez Llorca 7-5 6-1  
29/04/2019 09h38 Julia Stamatova vs Claudia Hoste Ferrer 6-7(5) 6-4 1-0(4)  
29/04/2019 10h30 Linnea Malmqvist vs Lou Brouleau 6-3 6-2  
29/04/2019 10h38 Gabriela Dabrowski vs Alejandra Ferrer Rodriguez 6-1 6-0  
29/04/2019 10h38 Olga Parres Azcoitia vs Andreea Ghitescu 6-0 6-2  
29/04/2019 10h50 Ane Mintegi Del Olmo vs Maria Gutierrez Carrasco 7-5 6-0  
29/04/2019 11h00 Aleksandrina Naydenova vs Nora Ayala Serra 6-1 6-3  
29/04/2019 12h20 Susan Bandecchi vs Maria Aran Teixido Garcia 6-1 6-4  
29/04/2019 12h20 Lea Aiche vs Emily Webley-Smith 6-2 6-0  
29/04/2019 12h20 Despina Papamichail vs Julia Payola 6-1 6-1  
29/04/2019 12h20 Cristina Mayorova Bakhtina vs Ioana Loredana Rosca 6-2 6-0  
29/04/2019 12h38 Yvonne Cavalle-Reimers vs Gemma Lairon Navarro 6-3 3-6 1-0(9)  
Round of 32
30/04/2019 10h08 Andrea Gamiz vs Gabriela Dabrowski 6-1 6-1  
30/04/2019 10h08 Anastasia Gasanova vs Jana Fett 6-2 3-6 6-3  
30/04/2019 10h08 Jodie Anna Burrage vs Jessika Ponchet 2-6 6-1 6-4  
30/04/2019 11h30 Guiomar Maristany Zuleta De Reales vs Cristina Bucsa 6-4 7-6(2)  
01/05/2019 10h35 Nuria Parrizas Diaz vs Marina Bassols Ribera 6-2 6-3  
01/05/2019 11h00 Paula Badosa Gibert vs Lucie Wargnier 6-2 6-3  
01/05/2019 11h00 Elitsa Kostova vs Ivana Popovic 6-1 6-3  
01/05/2019 11h00 Stefania Rubini vs Nina Stojanovic 6-4 6-1  
01/05/2019 11h00 Ioana Loredana Rosca vs Marta Custic 3-6 6-3 6-3  
01/05/2019 11h00 Eden Silva vs Katy Dunne 6-3 6-4  
01/05/2019 11h00 Marina Melnikova vs Maria Gutierrez Carrasco 7-6(4) 3-6 6-2  
01/05/2019 11h00 Maria Sanchez vs Irene Burillo Escorihuela 7-6(5) 6-3  
01/05/2019 11h00 Mariam Bolkvadze vs Oceane Dodin 6-3 6-2  
01/05/2019 11h00 Susan Bandecchi vs Katharina Hobgarski 6-4 6-2  
01/05/2019 11h00 Eva Guerrero Alvarez vs Lou Brouleau 7-5 6-3  
01/05/2019 15h05 Sherazad Reix vs Estrella Cabeza Candela 2-2 ret.  
Round of 16
02/05/2019 11h00 Jana Fett vs Susan Bandecchi 7-5 4-6 7-6(5)  
02/05/2019 11h00 Maria Sanchez vs Cristina Bucsa 6-1 6-1  
02/05/2019 11h05 Ioana Loredana Rosca vs Nina Stojanovic 6-4 6-2  
02/05/2019 11h08 Mariam Bolkvadze vs Nuria Parrizas Diaz 6-3 6-1  
02/05/2019 12h05 Elitsa Kostova vs Eva Guerrero Alvarez 6-2 6-4  
02/05/2019 12h45 Paula Badosa Gibert vs Gabriela Dabrowski 7-5 7-6(5)  
02/05/2019 13h20 Estrella Cabeza Candela vs Jodie Anna Burrage 6-2 ret.  
02/05/2019 13h35 Maria Gutierrez Carrasco vs Katy Dunne 6-3 6-2  
Quarter Final
03/05/2019 11h05 Mariam Bolkvadze vs Cristina Bucsa 6-3 4-6 6-3  
03/05/2019 11h05 Katy Dunne vs Nina Stojanovic 3-6 6-2 7-5  
03/05/2019 12h35 Paula Badosa Gibert vs Susan Bandecchi 6-2 0-6 7-5  
03/05/2019 12h35 Elitsa Kostova vs Jodie Anna Burrage 6-3 6-2  
Semi Final
04/05/2019 15h10 Paula Badosa Gibert vs Cristina Bucsa 6-4 7-5  
04/05/2019 15h10 Katy Dunne vs Jodie Anna Burrage 4-6 7-5 6-2  
Final
05/05/2019 11h00 Paula Badosa Gibert vs Katy Dunne 7-5 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Katy Dunne 5 0
2 Paula Badosa Gibert 4 1
3 Susan Bandecchi 3 1
4 Cristina Bucsa 3 1
5 Jodie Anna Burrage 3 1
6 Mariam Bolkvadze 2 1
7 Maria Gutierrez Carrasco 2 1
8 Nina Stojanovic 2 1
9 Elitsa Kostova 2 1
10 Ioana Loredana Rosca 2 1
11 Gabriela Dabrowski 2 1
12 Gemma Lairon Navarro 1 0
13 Despina Papamichail 1 0
14 Aleksandrina Naydenova 1 0
15 Andreea Ghitescu 1 0
16 Andrea Lazaro Garcia 1 0
17 Emily Webley-Smith 1 0
18 Ainhoa Atucha Gomez 1 0
19 Claudia Hoste Ferrer 1 0
20 Jana Fett 1 1
21 Nuria Parrizas Diaz 1 1
22 Maria Sanchez 1 1
23 Eva Guerrero Alvarez 1 1
24 Estrella Cabeza Candela 1 1
25 Lucie Wargnier 1 1
26 Ivana Popovic 1 1
27 Lou Brouleau 1 1
28 Eden Silva 1 1
29 Lea Aiche 0 1
30 Lucia Cortez Llorca 0 1
31 Sherazad Reix 0 1
32 Katharina Hobgarski 0 1
33 Oceane Dodin 0 1
34 Elixane Lechemia 0 1
35 Irene Burillo Escorihuela 0 1
36 Caroline Werner 0 1
37 Marina Melnikova 0 1
38 Marta Custic 0 1
39 Caroline Romeo 0 1
40 Stefania Rubini 0 1
41 Marina Bassols Ribera 0 1
42 Maria Aran Teixido Garcia 0 1
43 Julia Stamatova 0 1
44 Linnea Malmqvist 0 1
45 Guiomar Maristany Zuleta De Reales 0 1
46 Jessika Ponchet 0 1
47 Alejandra Ferrer Rodriguez 0 1
48 Anastasia Gasanova 0 1
49 Andrea Gamiz 0 1
50 Olga Parres Azcoitia 0 1
51 Yvonne Cavalle-Reimers 0 1
52 Ane Mintegi Del Olmo 0 1
53 Julieta Estable 0 1
54 Julia Payola 0 1
55 Nora Ayala Serra 0 1
56 Cristina Mayorova Bakhtina 0 1
Top