Programmation

Qualifying R1
14/10/2019 14h26 Sabath Ibrahim vs Mariam Alli Balogun 6-1 6-3  
14/10/2019 15h10 Ozi-Oiza Josephine Yakubu vs Amarachi Odoh 6-2 6-2  
14/10/2019 15h30 Abiodun Oyegoke vs Sarah Adegoke 6-0 6-3  
14/10/2019 15h30 Osariemen Airhunmwunde vs Patience Onebamhoin 1-6 7-6(3) 1-0(7)  
Qualifying Rnd
15/10/2019 10h40 Sri Vaishnavi Peddi Reddy vs Sabath Ibrahim 6-0 6-1  
15/10/2019 10h40 Allyson Nancy Onya vs Amala Nwokolo 6-3 6-0  
15/10/2019 10h40 Emma Van Poppel vs Racheal Olamide Adunoye 6-1 6-1  
15/10/2019 10h40 Ronke Akingbade vs Ozi-Oiza Josephine Yakubu 7-6(1) 6-1  
15/10/2019 10h40 Sathwika Sama vs Anu Ayegbusi 6-0 6-0  
15/10/2019 10h40 Carla Touly vs Omolade Aderemi 6-0 6-0  
15/10/2019 10h40 Anette Munozova vs Patience Onebamhoin 6-0 6-2  
15/10/2019 10h40 Isabella Kruger vs Sarah Adegoke 6-2 6-0  
Round of 32
16/10/2019 10h35 Allyson Nancy Onya vs Rutuja Bhosale 6-1 6-1  
16/10/2019 13h30 Seone Mendez vs Fanny Ostlund 6-2 6-2  
16/10/2019 13h30 Sri Vaishnavi Peddi Reddy vs Lexie Stevens 7-5 6-4  
16/10/2019 13h30 Isabella Kruger vs Chiraz Bechri 6-4 7-5  
16/10/2019 13h30 Carla Touly vs Riya Bhatia 6-1 4-0 ret.  
16/10/2019 13h30 Sandra Samir vs Emma Van Poppel 6-0 6-3  
16/10/2019 13h30 Saumya Vig vs Nika Kukharchuk 6-0 6-2  
16/10/2019 13h30 Laura Pigossi vs Anette Munozova 6-4 6-0  
16/10/2019 15h00 Jummai Muhammed vs Blessing Samuel 6-1 6-2  
16/10/2019 15h00 Sowjanya Bavisetti vs Zoe Kruger 3-6 7-5 4-1 ret.  
16/10/2019 15h00 Jasmin Jebawy vs Celestine Avomo Ella 6-4 6-0  
16/10/2019 15h00 Barakat Oyinlomo Quadre vs Divine Dasam Nweke 6-0 6-0  
16/10/2019 15h00 Tamara Curovic vs Alexandra Riley 6-3 6-2  
16/10/2019 15h00 Ronke Akingbade vs Nastja Kolar 6-1 6-0  
16/10/2019 15h00 Adesuwa Osabuohien vs Sada Nahimana 6-4 6-2  
16/10/2019 15h00 Sathwika Sama vs Valeriya Strakhova 6-1 6-4  
Round of 16
17/10/2019 10h35 Laura Pigossi vs Blessing Samuel 6-0 6-1  
17/10/2019 10h38 Seone Mendez vs Lexie Stevens 6-2 6-4  
17/10/2019 10h38 Sandra Samir vs Nika Kukharchuk 6-4 6-2  
17/10/2019 10h38 Tamara Curovic vs Barakat Oyinlomo Quadre 6-2 1-0 ret.  
17/10/2019 10h38 Jasmin Jebawy vs Valeriya Strakhova 6-1 6-0  
17/10/2019 11h38 Sowjanya Bavisetti vs Rutuja Bhosale 6-1 6-1  
17/10/2019 12h00 Isabella Kruger vs Riya Bhatia 7-5 6-4  
17/10/2019 12h00 Sada Nahimana vs Nastja Kolar 1-6 6-2 7-5  
Quarter Final
18/10/2019 12h00 Sandra Samir vs Rutuja Bhosale 6-2 6-0  
18/10/2019 12h00 Laura Pigossi vs Nastja Kolar 6-2 2-6 7-5  
18/10/2019 12h00 Barakat Oyinlomo Quadre vs Valeriya Strakhova 5-7 6-3 6-1  
18/10/2019 14h00 Seone Mendez vs Riya Bhatia 4-6 6-0 6-0  
Semi Final
19/10/2019 11h05 Riya Bhatia vs Rutuja Bhosale 4-6 7-6(5) 7-5  
19/10/2019 11h05 Nastja Kolar vs Valeriya Strakhova 6-3 3-6 6-1  
Final
20/10/2019 14h00 Riya Bhatia vs Nastja Kolar 7-5 1-6 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Riya Bhatia 5 0
2 Nastja Kolar 4 1
3 Valeriya Strakhova 3 1
4 Rutuja Bhosale 3 1
5 Laura Pigossi 2 1
6 Seone Mendez 2 1
7 Sandra Samir 2 1
8 Isabella Kruger 2 1
9 Barakat Oyinlomo Quadre 2 1
10 Anette Munozova 1 1
11 Sowjanya Bavisetti 1 1
12 Nika Kukharchuk 1 1
13 Jasmin Jebawy 1 1
14 Lexie Stevens 1 1
15 Tamara Curovic 1 1
16 Sada Nahimana 1 1
17 Blessing Samuel 1 1
18 Sabath Ibrahim 1 1
19 Sri Vaishnavi Peddi Reddy 1 1
20 Ozi-Oiza Josephine Yakubu 1 1
21 Sathwika Sama 1 1
22 Ronke Akingbade 1 1
23 Emma Van Poppel 1 1
24 Allyson Nancy Onya 1 1
25 Sarah Adegoke 1 1
26 Carla Touly 1 1
27 Patience Onebamhoin 1 1
28 Celestine Avomo Ella 0 1
29 Adesuwa Osabuohien 0 1
30 Amarachi Odoh 0 1
31 Alexandra Riley 0 1
32 Abiodun Oyegoke 0 1
33 Divine Dasam Nweke 0 1
34 Omolade Aderemi 0 1
35 Osariemen Airhunmwunde 0 1
36 Zoe Kruger 0 1
37 Jummai Muhammed 0 1
38 Amala Nwokolo 0 1
39 Saumya Vig 0 1
40 Racheal Olamide Adunoye 0 1
41 Chiraz Bechri 0 1
42 Mariam Alli Balogun 0 1
43 Anu Ayegbusi 0 1
44 Fanny Ostlund 0 1
Top