Programmation

Qualifying R1
25/03/2019 01h30 Ya-Hsuan Lee vs Sae Haraguchi 6-2 6-0  
25/03/2019 01h30 Aoi Ishino vs Emina Bektas 6-1 6-0  
25/03/2019 01h30 Peangthan Plipuech vs Meiling Wang 6-4 6-3  
25/03/2019 01h30 Ji-Hee Choi vs Erika Sema 6-3 6-0  
25/03/2019 01h30 Jingjing Lu vs Michika Ozeki 6-2 6-1  
25/03/2019 01h30 Akiko Omae vs Caroline Werner 7-5 6-3  
25/03/2019 01h30 Xiaodi You vs Tara Moore 6-4 7-5  
25/03/2019 01h30 Emily Webley-Smith vs Moyuka Uchijima 4-6 6-3 1-0(5)  
25/03/2019 03h00 Erika Matsuda vs Yue Yuan 6-2 6-4  
25/03/2019 03h00 Saki Imamura vs Chihiro Muramatsu 6-1 6-3  
25/03/2019 03h00 Su Jeong Jang vs Shiho Akita 6-3 6-3  
25/03/2019 03h00 Tessah Andrianjafitrimo vs Kai-Chen Chang 6-4 6-3  
Round of 32
26/03/2019 02h05 Luksika Kumkhum vs Momoko Kobori 3-6 7-5 6-3  
26/03/2019 02h05 Ankita Raina vs Mana Kawamura 6-0 6-1  
26/03/2019 02h05 Fang Ying Xun vs Lara Salden 6-2 6-2  
26/03/2019 02h08 Anna Morgina vs Giulia Gatto-Monticone 6-3 6-4  
26/03/2019 03h05 Kai-Lin Zhang vs Stephanie Wagner 6-2 7-5  
27/03/2019 02h05 Katherine Sebov vs Xiaodi You 6-4 6-3  
27/03/2019 02h05 Chihiro Muramatsu vs Na-Lae Han 6-3 3-6 6-1  
27/03/2019 02h05 Caroline Werner vs Xinyun Han 6-4 3-0 ret.  
27/03/2019 02h05 Ari Matsumoto vs Sandra Samir 6-2 6-1  
27/03/2019 03h05 Nudnida Luangnam vs Yuxuan Zhang 7-5 6-1  
27/03/2019 03h35 Funa Kozaki vs Arina Rodionova 6-1 6-4  
27/03/2019 03h35 Kai-Chen Chang vs Ho Ching Wu 6-0 6-1  
27/03/2019 03h35 Mio Kozaki vs Mayo Hibi 6-0 6-0  
27/03/2019 04h35 Peangthan Plipuech vs Emina Bektas 6-4 6-1  
27/03/2019 04h35 Shuyue Ma vs Ayano Shimizu 6-3 6-3  
27/03/2019 04h35 Rebecca Marino vs En Shuo Liang 6-4 7-5  
Round of 16
28/03/2019 02h08 Ankita Raina vs Lara Salden 4-6 6-4 6-2  
28/03/2019 02h08 Kai-Chen Chang vs Arina Rodionova 6-2 2-6 7-6(6)  
28/03/2019 02h08 Rebecca Marino vs Giulia Gatto-Monticone 6-3 6-4  
28/03/2019 02h08 Momoko Kobori vs Emina Bektas 6-4 3-6 6-0  
28/03/2019 03h30 Katherine Sebov vs Na-Lae Han 6-2 6-4  
28/03/2019 03h30 Sandra Samir vs Ayano Shimizu 3-6 6-4 7-6(6)  
28/03/2019 03h35 Stephanie Wagner vs Mayo Hibi 6-2 6-1  
28/03/2019 03h35 Yuxuan Zhang vs Caroline Werner 4-6 7-5 6-4  
Quarter Final
29/03/2019 02h05 Momoko Kobori vs Na-Lae Han 4-6 6-3 7-5  
29/03/2019 02h05 Lara Salden vs Sandra Samir 6-3 6-2  
29/03/2019 03h05 Mayo Hibi vs Arina Rodionova 6-0 6-1  
29/03/2019 03h05 Giulia Gatto-Monticone vs Yuxuan Zhang 6-4 6-1  
Semi Final
30/03/2019 02h05 Momoko Kobori vs Lara Salden 6-1 6-3  
30/03/2019 02h05 Mayo Hibi vs Giulia Gatto-Monticone 3-6 7-5 6-3  
Final
31/03/2019 03h35 Lara Salden vs Giulia Gatto-Monticone 6-2 6-1  

Classement

Joueurs G P
1 Giulia Gatto-Monticone 5 0
2 Lara Salden 4 1
3 Momoko Kobori 3 1
4 Mayo Hibi 3 1
5 Emina Bektas 2 1
6 Arina Rodionova 2 1
7 Yuxuan Zhang 2 1
8 Sandra Samir 2 1
9 Na-Lae Han 2 1
10 Kai-Chen Chang 2 1
11 Caroline Werner 2 1
12 Yue Yuan 1 0
13 Shiho Akita 1 0
14 Ya-Hsuan Lee 1 0
15 Emily Webley-Smith 1 0
16 Jingjing Lu 1 0
17 Ji-Hee Choi 1 0
18 Xiaodi You 1 1
19 Ankita Raina 1 1
20 Katherine Sebov 1 1
21 Peangthan Plipuech 1 1
22 Ayano Shimizu 1 1
23 Chihiro Muramatsu 1 1
24 Rebecca Marino 1 1
25 Stephanie Wagner 1 1
26 Aoi Ishino 0 1
27 Mio Kozaki 0 1
28 Ho Ching Wu 0 1
29 Funa Kozaki 0 1
30 Shuyue Ma 0 1
31 Meiling Wang 0 1
32 Nudnida Luangnam 0 1
33 Ari Matsumoto 0 1
34 Xinyun Han 0 1
35 Kai-Lin Zhang 0 1
36 Erika Sema 0 1
37 Moyuka Uchijima 0 1
38 Anna Morgina 0 1
39 Michika Ozeki 0 1
40 Fang Ying Xun 0 1
41 Mana Kawamura 0 1
42 Sae Haraguchi 0 1
43 Luksika Kumkhum 0 1
44 Akiko Omae 0 1
45 Tessah Andrianjafitrimo 0 1
46 Su Jeong Jang 0 1
47 Saki Imamura 0 1
48 Tara Moore 0 1
49 Erika Matsuda 0 1
50 En Shuo Liang 0 1
Top