Programmation

Round of 64
17/02/2020 10h00 Louis Wessels vs Peter Heller 6-3 6-2  
17/02/2020 10h00 Dan Added vs Artem Dubrivnyy 7-5 6-4  
17/02/2020 10h00 Marek Gengel vs Vit Kopriva 6-4 6-3  
17/02/2020 10h00 Leopold Zima vs Tomas Machac 6-2 6-2  
17/02/2020 10h00 Uladzimir Ignatik vs Nino Ehrenschneider 6-1 6-1  
17/02/2020 10h00 Dimitar Kuzmanov vs Vladyslav Orlov 6-2 6-1  
17/02/2020 10h00 Mirza Basic vs Yannick Mertens 6-3 6-1  
17/02/2020 10h00 Alessandro Bega vs Edan Leshem 6-1 6-2  
17/02/2020 10h00 Vaclav Safranek vs Christopher Heyman 6-4 6-2  
17/02/2020 10h00 Kacper Zuk vs Igor Sijsling 4-6 6-3 7-6(4)  
17/02/2020 10h00 Maximilian Marterer vs Eduardo Struvay 6-3 7-6(5)  
17/02/2020 10h00 Jeremy Jahn vs Benjamin Hassan 4-6 6-1 6-4  
17/02/2020 10h00 Markus Eriksson vs Michael Vrbensky 6-2 6-2  
18/02/2020 11h30 Sasi Kumar Mukund vs Filip Cristian Jianu 6-3 6-2  
18/02/2020 11h30 Enrico Dalla Valle vs Lucas Gerch 6-1 6-4  
Round of 32
18/02/2020 13h00 Yannick Maden vs Louis Wessels 3-6 7-6(5) 6-3  
18/02/2020 14h30 Julian Lenz vs Maximilian Marterer 6-1 6-3  
18/02/2020 18h30 Teymuraz Gabashvili vs Tomas Machac 6-0 6-3  
18/02/2020 19h30 Quentin Halys vs Milan Welte 7-5 6-2  
18/02/2020 20h00 Michael Vrbensky vs Yannick Hanfmann 6-7(7) 6-4 7-6(5)  
19/02/2020 10h00 Vaclav Safranek vs Daniel Masur 5-7 7-6(2) 6-2  
19/02/2020 10h00 Tallon Griekspoor vs Lucas Gerch 6-4 2-6 7-6(3)  
19/02/2020 12h00 Artem Dubrivnyy vs Ruben Bemelmans 6-3 6-1  
19/02/2020 12h00 Vit Kopriva vs Oscar Otte 6-4 7-6(4)  
19/02/2020 14h00 Igor Sijsling vs Botic Van de Zandschulp w/o  
19/02/2020 15h30 Maxime Janvier vs Dimitar Kuzmanov 6-4 7-5  
19/02/2020 16h00 Lucas Miedler vs Sasi Kumar Mukund 7-6(1) 6-4  
19/02/2020 17h30 Uladzimir Ignatik vs Dustin Brown 6-4 6-4  
19/02/2020 19h30 Mirza Basic vs Mats Moraing 6-4 6-4  
19/02/2020 19h30 Ergi Kirkin vs Pavel Kotov 6-4 6-7(5) 7-5  
19/02/2020 21h30 Nicola Kuhn vs Alessandro Bega 6-3 6-2  
Round of 16
20/02/2020 10h00 Maximilian Marterer vs Botic Van de Zandschulp 6-4 6-2  
20/02/2020 10h00 Tomas Machac vs Vit Kopriva 6-3 6-3  
20/02/2020 12h00 Tallon Griekspoor vs Daniel Masur 5-7 6-3 6-1  
20/02/2020 12h00 Sasi Kumar Mukund vs Yannick Hanfmann 7-5 6-4  
20/02/2020 14h00 Yannick Maden vs Ergi Kirkin 6-3 6-0  
20/02/2020 14h00 Quentin Halys vs Ruben Bemelmans 6-2 6-4  
20/02/2020 16h00 Dimitar Kuzmanov vs Dustin Brown 4-6 6-3 6-4  
20/02/2020 18h00 Nicola Kuhn vs Mirza Basic 6-4 7-6(4)  
Quarter Final
21/02/2020 13h00 Dimitar Kuzmanov vs Tomas Machac 6-4 6-4  
21/02/2020 13h00 Ruben Bemelmans vs Yannick Hanfmann 6-3 6-2  
21/02/2020 15h00 Yannick Maden vs Botic Van de Zandschulp 4-6 6-4 6-4  
21/02/2020 17h00 Daniel Masur vs Nicola Kuhn 5-7 7-6(2) 6-2  
Semi Final
22/02/2020 13h00 Tomas Machac vs Ruben Bemelmans 6-2 6-4  
22/02/2020 15h00 Botic Van de Zandschulp vs Nicola Kuhn 6-4 3-6 6-2  
Final
23/02/2020 14h00 Botic Van de Zandschulp vs Tomas Machac 6-3 4-6 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Tomas Machac 6 0
2 Botic Van de Zandschulp 4 1
3 Nicola Kuhn 3 1
4 Dimitar Kuzmanov 3 1
5 Ruben Bemelmans 3 1
6 Sasi Kumar Mukund 2 1
7 Yannick Maden 2 1
8 Mirza Basic 2 1
9 Yannick Hanfmann 2 1
10 Daniel Masur 2 1
11 Maximilian Marterer 2 1
12 Vit Kopriva 2 1
13 Benjamin Hassan 1 0
14 Tallon Griekspoor 1 1
15 Quentin Halys 1 1
16 Dustin Brown 1 1
17 Lucas Gerch 1 1
18 Ergi Kirkin 1 1
19 Michael Vrbensky 1 1
20 Louis Wessels 1 1
21 Igor Sijsling 1 1
22 Artem Dubrivnyy 1 1
23 Vaclav Safranek 1 1
24 Alessandro Bega 1 1
25 Uladzimir Ignatik 1 1
26 Nino Ehrenschneider 0 1
27 Pavel Kotov 0 1
28 Dan Added 0 1
29 Mats Moraing 0 1
30 Lucas Miedler 0 1
31 Maxime Janvier 0 1
32 Marek Gengel 0 1
33 Oscar Otte 0 1
34 Leopold Zima 0 1
35 Milan Welte 0 1
36 Vladyslav Orlov 0 1
37 Eduardo Struvay 0 1
38 Yannick Mertens 0 1
39 Teymuraz Gabashvili 0 1
40 Julian Lenz 0 1
41 Edan Leshem 0 1
42 Enrico Dalla Valle 0 1
43 Filip Cristian Jianu 0 1
44 Christopher Heyman 0 1
45 Peter Heller 0 1
46 Kacper Zuk 0 1
47 Jeremy Jahn 0 1
48 Markus Eriksson 0 1
Top