Programmation

Qualifying Rnd
26/10/2020 08h00 Katherine Sebov vs Nefisa Berberovic 6-2 6-4  
26/10/2020 08h00 Despina Papamichail vs Ekaterina Kazionova 6-3 3-6 1-0(4)  
26/10/2020 08h00 Dejana Radanovic vs Anastasiya Shoshyna 6-1 6-3  
26/10/2020 09h30 Valentini Grammatikopoulou vs Ekaterina Yashina 2-6 6-4 1-0(8)  
26/10/2020 09h30 Andrea Lazaro Garcia vs Ivana Popovic 5-7 7-5 1-0(6)  
26/10/2020 09h30 Margot Yerolymos vs Lucie Havlickova 3-6 6-2 1-0(3)  
Round of 32
26/10/2020 10h00 Kaia Kanepi vs Eva Guerrero Alvarez 6-1 6-3  
26/10/2020 10h00 Isabella Shinikova vs Pemra Ozgen 6-4 6-3  
26/10/2020 10h00 Reka-Luca Jani vs Cagla Buyukakcay 6-4 7-6(6)  
26/10/2020 11h00 Daria Snigur vs Ayla Aksu 6-1 6-1  
26/10/2020 11h00 Valeria Savinykh vs Elena Gabriela Ruse 6-2 7-5  
26/10/2020 11h00 Ipek Oz vs Jessika Ponchet 5-6 ret.  
Qualifying Rnd
26/10/2020 11h00 Shalimar Talbi vs Suzan Lamens 6-4 7-6(6)  
26/10/2020 11h00 Maia Lumsden vs Yuliya Hatouka 7-6(4) 4-6 1-0(3)  
Round of 32
26/10/2020 13h00 Lesley Kerkhove vs Francesca Jones 6-1 6-3  
26/10/2020 13h00 Jana Fett vs Zeynep Sonmez 6-2 6-1  
26/10/2020 13h00 Vera Zvonareva vs Anastasia Zakharova 6-2 6-2  
26/10/2020 13h00 Linda Fruhvirtova vs Katarina Zavatska 6-4 7-5  
27/10/2020 07h30 Yuliya Hatouka vs Bibiane Schoofs 7-6(4) 4-6 6-1  
27/10/2020 07h50 Shalimar Talbi vs Lucie Havlickova 6-4 6-1  
27/10/2020 07h50 Tena Lukas vs Valentini Grammatikopoulou 6-2 4-6 6-2  
27/10/2020 09h00 Jaqueline Adina Cristian vs Nefisa Berberovic 6-2 7-6  
27/10/2020 09h00 Despina Papamichail vs Doga Akyurek 6-3 6-2  
27/10/2020 10h30 Andrea Lazaro Garcia vs Dejana Radanovic 6-3 6-4  
Round of 16
28/10/2020 08h08 Kaia Kanepi vs Lucie Havlickova 6-2 6-4  
28/10/2020 08h08 Andrea Lazaro Garcia vs Bibiane Schoofs 4-6 6-0 6-3  
28/10/2020 08h08 Despina Papamichail vs Katarina Zavatska 6-2 7-5  
28/10/2020 10h58 Ipek Oz vs Reka-Luca Jani 5-7 6-3 6-0  
28/10/2020 11h00 Daria Snigur vs Elena Gabriela Ruse 7-6(2) 6-3  
28/10/2020 11h35 Jaqueline Adina Cristian vs Pemra Ozgen 6-1 6-2  
28/10/2020 11h38 Francesca Jones vs Jana Fett 0-6 7-6(5) 6-1  
28/10/2020 11h38 Vera Zvonareva vs Tena Lukas 6-1 6-2  
Quarter Final
29/10/2020 09h00 Jaqueline Adina Cristian vs Elena Gabriela Ruse 6-1 6-4  
29/10/2020 09h00 Francesca Jones vs Reka-Luca Jani 6-3 7-5  
29/10/2020 10h30 Vera Zvonareva vs Katarina Zavatska 6-4 6-1  
29/10/2020 10h30 Kaia Kanepi vs Andrea Lazaro Garcia 6-3 7-6  
Semi Final
30/10/2020 08h00 Kaia Kanepi vs Jaqueline Adina Cristian 6-4 6-2  
30/10/2020 08h00 Francesca Jones vs Vera Zvonareva 6-2 6-1  
Final
31/10/2020 08h00 Kaia Kanepi vs Vera Zvonareva 6-3 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Kaia Kanepi 5 0
2 Vera Zvonareva 4 1
3 Andrea Lazaro Garcia 3 1
4 Francesca Jones 3 1
5 Jaqueline Adina Cristian 3 1
6 Elena Gabriela Ruse 2 1
7 Reka-Luca Jani 2 1
8 Katarina Zavatska 2 1
9 Lucie Havlickova 2 1
10 Despina Papamichail 2 1
11 Bibiane Schoofs 1 1
12 Shalimar Talbi 1 1
13 Ipek Oz 1 1
14 Valentini Grammatikopoulou 1 1
15 Yuliya Hatouka 1 1
16 Tena Lukas 1 1
17 Pemra Ozgen 1 1
18 Dejana Radanovic 1 1
19 Daria Snigur 1 1
20 Jana Fett 1 1
21 Nefisa Berberovic 1 1
22 Katherine Sebov 0 1
23 Anastasia Zakharova 0 1
24 Zeynep Sonmez 0 1
25 Linda Fruhvirtova 0 1
26 Lesley Kerkhove 0 1
27 Valeria Savinykh 0 1
28 Maia Lumsden 0 1
29 Suzan Lamens 0 1
30 Jessika Ponchet 0 1
31 Ayla Aksu 0 1
32 Cagla Buyukakcay 0 1
33 Isabella Shinikova 0 1
34 Eva Guerrero Alvarez 0 1
35 Margot Yerolymos 0 1
36 Ivana Popovic 0 1
37 Ekaterina Yashina 0 1
38 Anastasiya Shoshyna 0 1
39 Ekaterina Kazionova 0 1
40 Doga Akyurek 0 1
Top