Programmation

Qualifying R1
17/06/2019 12h00 Marta Kostyuk vs Kaylah Mcphee 3-6 7-5 1-0(6)  
17/06/2019 12h00 Kimberley Zimmermann vs Jana Cepelova 6-0 6-1  
17/06/2019 12h00 Amelia Rajecki vs Katarina Zavatska 6-1 6-0  
17/06/2019 13h30 Valeria Savinykh vs Pemra Ozgen 4-6 6-3 1-0(4)  
17/06/2019 13h30 Ann Li vs Anna Zaja 6-0 6-4  
17/06/2019 13h30 Holly Fischer vs Martina Di Giuseppe 6-4 6-2  
17/06/2019 15h00 Alicia Barnett vs Valentini Grammatikopoulou 7-6(6) 2-6 1-0(7)  
17/06/2019 15h00 Robin Anderson vs Asia Muhammad 6-3 6-3  
17/06/2019 15h00 Veronica Cepede vs Caroline Dolehide 6-3 6-4  
17/06/2019 16h30 Holly Staff vs En Shuo Liang 6-3 6-1  
17/06/2019 16h30 Kristie Ahn vs Ellen Perez 6-4 6-4  
17/06/2019 16h30 Lesley Kerkhove vs Zoe Hives 5-7 6-0 1-0(4)  
Round of 32
18/06/2019 10h59 Katie Swan vs Pauline Parmentier 7-6(4) 6-4  
18/06/2019 10h59 Gabriella Taylor vs Tereza Smitkova 6-3 7-5  
18/06/2019 11h00 Nao Hibino vs Magda Linette 6-4 3-6 6-4  
18/06/2019 11h00 Varvara Flink vs Maia Lumsden 6-3 6-1  
18/06/2019 11h00 Bibiane Schoofs vs Madison Brengle 1-6 7-6(5) 6-3  
18/06/2019 11h00 Magdalena Rybarikova vs Conny Perrin 7-6(5) 6-2  
18/06/2019 11h00 Anna Blinkova vs Irina-Camelia Begu 6-2 6-3  
18/06/2019 11h00 Whitney Osuigwe vs Lin Zhu 6-4 6-3  
18/06/2019 11h00 Yanina Wickmayer vs Shuai Peng 6-1 4-6 6-1  
18/06/2019 11h00 Beatriz Haddad Maia vs Ann Li 7-5 6-2  
18/06/2019 11h00 Luksika Kumkhum vs Monica Niculescu 1-6 6-3 6-3  
Qualifying Rnd
18/06/2019 12h00 Anna Zaja vs Martina Di Giuseppe 7-5 7-5  
18/06/2019 13h00 Marta Kostyuk vs Katarina Zavatska 7-5 6-4  
18/06/2019 13h00 Valeria Savinykh vs Jana Cepelova 6-1 5-7 1-0(5)  
18/06/2019 14h30 Robin Anderson vs Valentini Grammatikopoulou 6-1 6-4  
Round of 32
19/06/2019 12h04 Xiyu Wang vs Veronica Cepede 4-6 6-2 6-2  
19/06/2019 12h04 Robin Anderson vs Marta Kostyuk 4-6 7-6(0) 6-2  
19/06/2019 12h49 Timea Babos vs Lesley Kerkhove 6-3 7-6(4)  
19/06/2019 12h49 Olga Danilovic vs Martina Di Giuseppe 6-7(7) 6-2 6-4  
19/06/2019 13h34 Ivana Jorovic vs Jana Cepelova 6-4 6-4  
Round of 16
20/06/2019 10h59 Yanina Wickmayer vs Bibiane Schoofs 6-2 7-6(6)  
20/06/2019 10h59 Tereza Smitkova vs Katie Swan 3-6 6-4 7-5  
20/06/2019 12h04 Jana Cepelova vs Varvara Flink 6-4 6-1  
20/06/2019 12h44 Magdalena Rybarikova vs Beatriz Haddad Maia 7-5 7-5  
20/06/2019 13h04 Anna Blinkova vs Martina Di Giuseppe 3-6 6-3 6-4  
20/06/2019 13h04 Monica Niculescu vs Robin Anderson 3-6 6-1 6-2  
20/06/2019 13h04 Timea Babos vs Lin Zhu 6-1 6-0  
20/06/2019 13h44 Veronica Cepede vs Magda Linette 7-5 6-3  
Quarter Final
21/06/2019 11h00 Monica Niculescu vs Tereza Smitkova 6-4 6-3  
21/06/2019 11h04 Anna Blinkova vs Bibiane Schoofs 4-6 7-6(4) 6-4  
21/06/2019 11h44 Jana Cepelova vs Veronica Cepede 6-4 7-6(3)  
Semi Final
22/06/2019 14h04 Timea Babos vs Bibiane Schoofs 7-5 6-3  
22/06/2019 14h44 Jana Cepelova vs Monica Niculescu 6-4 0-6 6-4  
Final
23/06/2019 11h00 Timea Babos vs Monica Niculescu 6-2 4-6 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Monica Niculescu 5 0
2 Jana Cepelova 5 1
3 Martina Di Giuseppe 3 1
4 Timea Babos 3 1
5 Veronica Cepede 3 1
6 Robin Anderson 3 1
7 Bibiane Schoofs 3 1
8 Beatriz Haddad Maia 2 0
9 Marta Kostyuk 2 1
10 Tereza Smitkova 2 1
11 Anna Blinkova 2 1
12 Kristie Ahn 1 0
13 En Shuo Liang 1 0
14 Varvara Flink 1 1
15 Magda Linette 1 1
16 Lin Zhu 1 1
17 Yanina Wickmayer 1 1
18 Lesley Kerkhove 1 1
19 Magdalena Rybarikova 1 1
20 Katie Swan 1 1
21 Anna Zaja 1 1
22 Katarina Zavatska 1 1
23 Valentini Grammatikopoulou 1 1
24 Valeria Savinykh 1 1
25 Conny Perrin 0 1
26 Olga Danilovic 0 1
27 Kimberley Zimmermann 0 1
28 Xiyu Wang 0 1
29 Amelia Rajecki 0 1
30 Luksika Kumkhum 0 1
31 Shuai Peng 0 1
32 Pemra Ozgen 0 1
33 Whitney Osuigwe 0 1
34 Irina-Camelia Begu 0 1
35 Holly Staff 0 1
36 Ellen Perez 0 1
37 Madison Brengle 0 1
38 Holly Fischer 0 1
39 Maia Lumsden 0 1
40 Alicia Barnett 0 1
41 Nao Hibino 0 1
42 Asia Muhammad 0 1
43 Gabriella Taylor 0 1
44 Pauline Parmentier 0 1
45 Kaylah Mcphee 0 1
46 Zoe Hives 0 1
47 Caroline Dolehide 0 1
48 Ivana Jorovic 0 1
49 Ann Li 0 2
Top