Programmation

Qualifying R1
06/01/2020 03h08 Alicia Yue vs Ying Zhang 6-0 6-0  
06/01/2020 03h08 Sohyun Park vs Nikita Uberoi 6-2 6-2  
06/01/2020 03h08 Supapitch Kuearum vs Funa Kozaki 7-5 6-3  
06/01/2020 03h08 Mana Ayukawa vs Jiayun Zhu 6-2 6-3  
06/01/2020 04h40 Venia Yeung vs Ayaka Okuno 6-4 6-1  
06/01/2020 04h40 Erika Matsuda vs Kanako Morisaki 6-1 6-4  
06/01/2020 04h40 Elena Malygina vs Justine Sophie Kwan Tung Leong 6-1 6-4  
06/01/2020 04h40 Avril Look vs Aunchisa Chanta 6-2 6-1  
Qualifying Rnd
07/01/2020 03h08 Moyuka Uchijima vs Ying Zhang 6-2 7-6(3)  
07/01/2020 03h08 Sohyun Park vs Supapitch Kuearum 6-3 2-6 1-0(10)  
07/01/2020 03h08 Mana Ayukawa vs Kanako Morisaki 5-7 6-0 1-0(2)  
07/01/2020 03h08 Elena Malygina vs Aunchisa Chanta 7-5 6-2  
07/01/2020 04h30 Olga Doroshina vs Ayaka Okuno 6-0 6-1  
07/01/2020 04h30 Sakura Hondo vs Siqi Cao 4-6 6-2 1-0(6)  
07/01/2020 04h30 Emily Fanning vs Mei Yamaguchi 6-0 6-4  
07/01/2020 04h30 Zhibek Kulambayeva vs Himari Sato 6-2 6-2  
Round of 32
08/01/2020 05h35 Olga Doroshina vs Ho Ching Wu 6-4 2-6 5-1 ret.  
08/01/2020 05h35 Hong Yi Cody Wong vs Wushuang Zheng 2-6 6-1 6-1  
08/01/2020 05h35 Mei Yamaguchi vs Siqi Cao 6-3 2-6 6-1  
08/01/2020 05h35 Anastasiya Komardina vs YeXin MA 6-2 7-6(2)  
08/01/2020 07h00 Elena Malygina vs Jana Fett 6-2 6-2  
08/01/2020 07h00 Sofya Lansere vs Erina Hayashi 1-6 7-5 6-3  
08/01/2020 07h00 Supapitch Kuearum vs Mana Ayukawa 6-3 6-4  
08/01/2020 07h00 Junri Namigata vs Jovana Jaksic 6-1 1-0 ret.  
Round of 16
09/01/2020 03h05 Fang Ying Xun vs Haruka Kaji 3-6 6-2 6-2  
09/01/2020 03h05 Hong Yi Cody Wong vs Leonie Kung 6-2 6-3  
09/01/2020 03h05 Risa Ozaki vs Moyuka Uchijima 6-4 6-2  
09/01/2020 04h30 Eudice Chong vs Momoko Kobori 7-6(10) 6-0  
09/01/2020 04h30 Mei Yamaguchi vs Jana Fett 6-1 6-0  
09/01/2020 04h30 Anastasiya Komardina vs Erina Hayashi 6-2 6-2  
09/01/2020 05h35 Ho Ching Wu vs Akiko Omae 6-4 6-1  
09/01/2020 05h35 Mana Ayukawa vs Junri Namigata 6-3 6-2  
Quarter Final
10/01/2020 03h00 Eudice Chong vs Akiko Omae 6-1 6-4  
10/01/2020 03h00 Fang Ying Xun vs Leonie Kung 2-6 6-2 6-3  
10/01/2020 03h00 Moyuka Uchijima vs Jana Fett 6-2 6-3  
10/01/2020 03h00 Anastasiya Komardina vs Junri Namigata 6-3 6-1  
Semi Final
11/01/2020 03h05 Akiko Omae vs Fang Ying Xun 6-0 3-6 6-3  
12/01/2020 00h10 Moyuka Uchijima vs Anastasiya Komardina 6-2 3-6 6-2  
Final
12/01/2020 03h05 Fang Ying Xun vs Anastasiya Komardina 3-6 6-4 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Anastasiya Komardina 5 0
2 Moyuka Uchijima 3 1
3 Mana Ayukawa 3 1
4 Fang Ying Xun 3 1
5 Elena Malygina 2 1
6 Mei Yamaguchi 2 1
7 Junri Namigata 2 1
8 Jana Fett 2 1
9 Akiko Omae 2 1
10 Supapitch Kuearum 2 1
11 Himari Sato 1 0
12 Ayaka Okuno 1 1
13 Ho Ching Wu 1 1
14 Kanako Morisaki 1 1
15 Leonie Kung 1 1
16 Eudice Chong 1 1
17 Aunchisa Chanta 1 1
18 Olga Doroshina 1 1
19 Hong Yi Cody Wong 1 1
20 Siqi Cao 1 1
21 Ying Zhang 1 1
22 Sohyun Park 1 1
23 Erina Hayashi 1 1
24 Sofya Lansere 0 1
25 Momoko Kobori 0 1
26 Haruka Kaji 0 1
27 Risa Ozaki 0 1
28 Jovana Jaksic 0 1
29 Alicia Yue 0 1
30 YeXin MA 0 1
31 Wushuang Zheng 0 1
32 Zhibek Kulambayeva 0 1
33 Sakura Hondo 0 1
34 Avril Look 0 1
35 Justine Sophie Kwan Tung Leong 0 1
36 Erika Matsuda 0 1
37 Venia Yeung 0 1
38 Jiayun Zhu 0 1
39 Funa Kozaki 0 1
40 Nikita Uberoi 0 1
41 Emily Fanning 0 1
Top