Programmation

Qualifying R1
24/10/2020 10h00 Stefano Napolitano vs Constant Lestienne 6-4 5-7 7-6  
24/10/2020 11h30 Max Wiskandt vs Andrew Harris 7-6(4) 6-4  
24/10/2020 13h00 Hugo Gaston vs Hugo Grenier 7-6(0) 6-7(1) 6-4  
24/10/2020 14h00 Cem Ilkel vs Marvin Moeller 6-7 6-3 6-4  
24/10/2020 14h30 Illya Marchenko vs Mats Rosenkranz 6-7 6-3 6-3  
24/10/2020 15h30 Mischa Zverev vs Hiroki Moriya 7-5 6-3  
24/10/2020 16h00 Julian Lenz vs Tobias Kamke 6-3 6-1  
Qualifying Rnd
25/10/2020 11h00 Evgeny Karlovskiy vs Stefano Napolitano 7-6(6) 7-6(5)  
25/10/2020 11h00 Marvin Moeller vs Pavel Kotov 6-3 7-6(5)  
25/10/2020 12h30 Hugo Gaston vs Matthias Bachinger 4-6 6-4 6-4  
25/10/2020 12h30 Illya Marchenko vs Tobias Kamke 6-7(6) 6-3 6-0  
Round of 32
26/10/2020 10h00 Jeffrey John Wolf vs Martin Klizan 6-4 6-3  
26/10/2020 10h00 Oscar Otte vs Marc-Andrea Huesler 6-2 6-3  
26/10/2020 10h00 Botic Van de Zandschulp vs Benjamin Bonzi 6-4 7-5  
26/10/2020 10h00 Sebastian Ofner vs Dustin Brown 7-6(6) 6-2  
26/10/2020 10h00 Maxime Cressy vs Maximilian Marterer 6-4 6-4  
26/10/2020 10h00 Henri Laaksonen vs Mikael Torpegaard 6-3 3-6 6-4  
26/10/2020 10h00 Kamil Majchrzak vs Roberto Marcora 6-3 6-3  
26/10/2020 10h00 Kimmer Coppejans vs Yannick Maden 6-0 6-1  
26/10/2020 10h00 Lukas Lacko vs Nikola Milojevic 7-5 6-4  
26/10/2020 10h00 Filip Horansky vs Cedrik-Marcel Stebe 6-2 6-4  
26/10/2020 10h00 Daniel Masur vs Daniel Altmaier 6-4 3-2 ret.  
26/10/2020 10h00 Arthur Rinderknech vs Taro Daniel 6-3 3-6 6-4  
26/10/2020 17h00 Hugo Gaston vs Sumit Nagal 7-5 4-1 ret.  
27/10/2020 10h00 Borna Gojo vs Pavel Kotov 6-4 6-7(6) 7-5  
27/10/2020 10h00 Stefano Napolitano vs Roman Safiullin 6-2 6-2  
27/10/2020 10h00 Prajnesh Gunneswaran vs Tobias Kamke 3-6 6-4 6-1  
Round of 16
28/10/2020 10h00 Sebastian Ofner vs Hugo Gaston 7-6(5) 6-2  
28/10/2020 10h00 Maximilian Marterer vs Taro Daniel 4-6 6-4 6-3  
28/10/2020 10h00 Kamil Majchrzak vs Yannick Maden 6-4 6-4  
28/10/2020 10h00 Pavel Kotov vs Nikola Milojevic 7-6(5) 6-1  
28/10/2020 10h00 Henri Laaksonen vs Tobias Kamke 7-6(0) 7-5  
29/10/2020 10h00 Jeffrey John Wolf vs Roman Safiullin 7-6(1) 6-4  
29/10/2020 13h00 Oscar Otte vs Cedrik-Marcel Stebe 6-3 6-3  
29/10/2020 15h00 Botic Van de Zandschulp vs Illya Marchenko 6-4 7-5  
Quarter Final
30/10/2020 10h00 Henri Laaksonen vs Taro Daniel 6-1 6-4  
30/10/2020 10h00 Kamil Majchrzak vs Nikola Milojevic 6-3 6-1  
30/10/2020 15h00 Roman Safiullin vs Sebastian Ofner 7-6(4) 4-6 6-4  
30/10/2020 15h00 Cedrik-Marcel Stebe vs Botic Van de Zandschulp 6-3 6-3  
Semi Final
31/10/2020 10h00 Botic Van de Zandschulp vs Taro Daniel w/o  
31/10/2020 13h00 Kamil Majchrzak vs Sebastian Ofner 7-6(3) 6-1  
Final
01/11/2020 10h00 Sebastian Ofner vs Taro Daniel 6-1 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Taro Daniel 5 0
2 Sebastian Ofner 4 1
3 Botic Van de Zandschulp 3 1
4 Kamil Majchrzak 3 1
5 Tobias Kamke 3 1
6 Stefano Napolitano 2 1
7 Cedrik-Marcel Stebe 2 1
8 Pavel Kotov 2 1
9 Nikola Milojevic 2 1
10 Roman Safiullin 2 1
11 Henri Laaksonen 2 1
12 Hugo Gaston 2 2
13 Daniel Altmaier 1 0
14 Matthias Bachinger 1 0
15 Andrew Harris 1 0
16 Hiroki Moriya 1 0
17 Yannick Maden 1 1
18 Marvin Moeller 1 1
19 Maximilian Marterer 1 1
20 Jeffrey John Wolf 1 1
21 Oscar Otte 1 1
22 Illya Marchenko 1 2
23 Lukas Lacko 0 1
24 Daniel Masur 0 1
25 Filip Horansky 0 1
26 Arthur Rinderknech 0 1
27 Sumit Nagal 0 1
28 Borna Gojo 0 1
29 Kimmer Coppejans 0 1
30 Benjamin Bonzi 0 1
31 Roberto Marcora 0 1
32 Mikael Torpegaard 0 1
33 Maxime Cressy 0 1
34 Dustin Brown 0 1
35 Constant Lestienne 0 1
36 Marc-Andrea Huesler 0 1
37 Martin Klizan 0 1
38 Evgeny Karlovskiy 0 1
39 Julian Lenz 0 1
40 Mischa Zverev 0 1
41 Mats Rosenkranz 0 1
42 Cem Ilkel 0 1
43 Hugo Grenier 0 1
44 Max Wiskandt 0 1
45 Prajnesh Gunneswaran 0 1
Top