Programmation

Qualifying R1
20/07/2019 11h30 Carlos Berlocq vs Jozef Kovalik 6-3 7-6(3)  
20/07/2019 11h30 Alejandro Davidovich Fokina vs Johannes Haerteis 6-2 6-3  
20/07/2019 11h30 Sumit Nagal vs Sebastian Ofner 7-5 6-2  
20/07/2019 13h00 Hugo Dellien vs Daniel Masur 4-6 6-2 7-5  
20/07/2019 13h00 Julian Lenz vs Joao Domingues 6-3 4-6 7-6(4)  
20/07/2019 13h30 Gianluca Mager vs Tobias Kamke 6-3 6-2  
20/07/2019 15h00 Alexey Vatutin vs Pedro Martinez Portero 6-3 6-4  
Qualifying Rnd
21/07/2019 11h50 Thiago Monteiro vs Carlos Berlocq 6-3 6-2  
21/07/2019 12h00 Alejandro Davidovich Fokina vs Sumit Nagal 6-3 7-5  
21/07/2019 13h00 Hugo Dellien vs Alexey Vatutin 7-5 7-5  
21/07/2019 14h00 Gianluca Mager vs Julian Lenz 6-2 6-7(4) 7-5  
Round of 32
21/07/2019 16h59 Salvatore Caruso vs Juan Ignacio Londero 6-3 6-2  
22/07/2019 10h00 Casper Ruud vs Robin Haase 6-3 3-6 6-1  
22/07/2019 10h00 Pablo Carreno-Busta vs Yannick Hanfmann 7-6(5) 6-4  
22/07/2019 10h00 Dominic Thiem vs Pablo Cuevas 6-3 7-6(3)  
22/07/2019 10h00 Andrey Rublev vs Christian Garin 6-4 7-6(5)  
22/07/2019 10h04 Nicolas Jarry vs Alexander Zverev 6-4 6-2  
22/07/2019 11h30 Daniel Altmaier vs Martin Klizan 6-2 6-2  
22/07/2019 12h59 Philipp Kohlschreiber vs Marton Fucsovics 6-3 6-0  
22/07/2019 15h29 Benoit Paire vs Jeremy Chardy 6-7(4) 7-5 6-3  
22/07/2019 18h29 Leonardo Mayer vs Rudolf Molleker 7-6(8) 6-4  
23/07/2019 09h59 Marco Cecchinato vs Federico Delbonis 6-7(5) 7-6(3) 6-2  
23/07/2019 09h59 Fabio Fognini vs Julian Lenz 6-4 6-4  
23/07/2019 09h59 Thiago Monteiro vs Jan-Lennard Struff 6-1 6-3  
23/07/2019 10h00 Laslo Djere vs Filip Krajinovic 6-3 6-3  
23/07/2019 10h00 Sumit Nagal vs Richard Gasquet 6-2 7-6(2)  
23/07/2019 10h00 Hugo Dellien vs Nikoloz Basilashvili 6-4 6-3  
Round of 16
24/07/2019 11h30 Casper Ruud vs Andrey Rublev 3-6 7-5 6-3  
24/07/2019 15h10 Jeremy Chardy vs Richard Gasquet 7-6(5) 7-5  
24/07/2019 15h30 Dominic Thiem vs Marton Fucsovics 7-5 6-1  
24/07/2019 18h29 Juan Ignacio Londero vs Nikoloz Basilashvili 6-4 3-6 6-3  
25/07/2019 09h59 Pablo Carreno-Busta vs Jan-Lennard Struff 6-1 7-6(4)  
25/07/2019 10h00 Fabio Fognini vs Rudolf Molleker 7-5 6-4  
25/07/2019 10h00 Filip Krajinovic vs Martin Klizan 6-7(6) 7-5 6-1  
25/07/2019 10h00 Federico Delbonis vs Alexander Zverev 6-4 7-6(2)  
Quarter Final
26/07/2019 10h00 Dominic Thiem vs Andrey Rublev 7-6(3) 7-6(5)  
26/07/2019 10h00 Jeremy Chardy vs Nikoloz Basilashvili 6-2 6-3  
26/07/2019 10h00 Filip Krajinovic vs Alexander Zverev 2-6 7-5 6-2  
26/07/2019 16h00 Fabio Fognini vs Pablo Carreno-Busta 3-6 6-2 7-6(4)  
Semi Final
27/07/2019 13h30 Nikoloz Basilashvili vs Alexander Zverev 6-4 4-6 7-6(5)  
27/07/2019 15h30 Andrey Rublev vs Pablo Carreno-Busta 4-6 7-5 6-1  
Final
28/07/2019 12h00 Andrey Rublev vs Nikoloz Basilashvili 7-5 4-6 6-3  

Classement

Joueurs G P
1 Nikoloz Basilashvili 5 0
2 Andrey Rublev 4 1
3 Pablo Carreno-Busta 3 1
4 Alexander Zverev 3 1
5 Filip Krajinovic 2 1
6 Fabio Fognini 2 1
7 Jeremy Chardy 2 1
8 Dominic Thiem 2 1
9 Julian Lenz 2 1
10 Hugo Dellien 2 1
11 Sumit Nagal 2 1
12 Richard Gasquet 1 1
13 Alejandro Davidovich Fokina 1 1
14 Jan-Lennard Struff 1 1
15 Federico Delbonis 1 1
16 Rudolf Molleker 1 1
17 Marton Fucsovics 1 1
18 Martin Klizan 1 1
19 Carlos Berlocq 1 1
20 Gianluca Mager 1 1
21 Alexey Vatutin 1 1
22 Casper Ruud 1 1
23 Thiago Monteiro 1 1
24 Juan Ignacio Londero 1 1
25 Daniel Masur 0 1
26 Leonardo Mayer 0 1
27 Tobias Kamke 0 1
28 Laslo Djere 0 1
29 Johannes Haerteis 0 1
30 Pedro Martinez Portero 0 1
31 Marco Cecchinato 0 1
32 Benoit Paire 0 1
33 Salvatore Caruso 0 1
34 Yannick Hanfmann 0 1
35 Philipp Kohlschreiber 0 1
36 Daniel Altmaier 0 1
37 Sebastian Ofner 0 1
38 Joao Domingues 0 1
39 Christian Garin 0 1
40 Robin Haase 0 1
41 Pablo Cuevas 0 1
42 Jozef Kovalik 0 1
43 Nicolas Jarry 0 1
Top