Programmation

Qualifying R1
14/10/2019 03h20 Mai Kandori vs Utaka Kishigami 6-3 3-6 1-0(5)  
14/10/2019 03h20 Kanako Morisaki vs Suzura Takaoka 6-1 6-0  
14/10/2019 03h20 Ayaka Okuno vs Mua Shigeta 6-3 7-5  
14/10/2019 03h20 Nao Shimoji vs Eri Shimizu 6-2 4-6 1-0(8)  
14/10/2019 03h20 Naomi Cheong vs Satsuki Ito 6-3 6-2  
14/10/2019 05h00 Kisa Yoshioka vs Nana Kawagishi 6-4 7-6(7)  
14/10/2019 05h00 Ari Matsumoto vs Arisa Abe 6-1 6-0  
14/10/2019 05h00 Mayuka Aikawa vs Yuka Matsumoto 6-1 6-3  
14/10/2019 05h00 Mami Hasegawa vs Honoka Uchiyama 6-0 6-1  
14/10/2019 05h30 Karin Terami vs Yuka Hosoki 7-6(4) 6-4  
Round of 32
15/10/2019 03h05 Haruna Takada vs Miharu Imanishi 6-1 6-0  
15/10/2019 03h05 Draginja Vukovic vs Karin Kennel 6-4 7-5  
16/10/2019 03h08 Paula Badosa Gibert vs Riko Sawayanagi 6-4 6-1  
16/10/2019 03h08 Risa Ushijima vs Mana Ayukawa 7-5 6-2  
16/10/2019 03h08 Ari Matsumoto vs Kisa Yoshioka 6-3 6-4  
16/10/2019 03h08 Nao Shimoji vs Akiko Omae 6-1 6-0  
16/10/2019 04h35 Nagi Hanatani vs Funa Kozaki 6-3 3-6 6-4  
16/10/2019 04h35 Kanako Morisaki vs Aldila Sutjiadi 6-1 6-0  
16/10/2019 04h35 Miyabi Inoue vs Yuuki Tanaka 6-3 5-7 6-4  
16/10/2019 04h35 Eudice Chong vs Ayano Shimizu 6-3 6-2  
16/10/2019 06h00 Mai Hontama vs Mei Yamaguchi 6-3 3-6 7-5  
16/10/2019 06h00 Aiko Yoshitomi vs Sakura Hondo 3-6 6-4 7-5  
16/10/2019 06h00 Haruna Arakawa vs Ramu Ueda 6-2 6-4  
16/10/2019 06h00 Naomi Cheong vs Mayuka Aikawa 6-1 6-3  
16/10/2019 07h30 Junri Namigata vs Hiromi Abe 7-6(1) 5-7 6-3  
16/10/2019 07h30 Himeno Sakatsume vs Eri Hozumi 6-7(6) 7-5 6-4  
Round of 16
17/10/2019 03h05 Sakura Hondo vs Miharu Imanishi 6-1 7-6(3)  
17/10/2019 03h05 Risa Ushijima vs Kanako Morisaki 6-2 6-2  
17/10/2019 03h05 Ari Matsumoto vs Akiko Omae 6-3 4-6 6-4  
17/10/2019 03h08 Paula Badosa Gibert vs Funa Kozaki 6-2 6-1  
17/10/2019 03h45 Yuuki Tanaka vs Ayano Shimizu 6-2 6-1  
17/10/2019 04h35 Haruna Arakawa vs Eri Hozumi 6-3 6-4  
17/10/2019 06h05 Hiromi Abe vs Draginja Vukovic 4-6 6-3 6-2  
17/10/2019 06h05 Mei Yamaguchi vs Naomi Cheong 7-5 1-0 ret.  
Quarter Final
18/10/2019 03h00 Mei Yamaguchi vs Akiko Omae 5-7 6-1 7-6(4)  
18/10/2019 03h00 Eri Hozumi vs Ayano Shimizu 7-5 6-3  
18/10/2019 03h08 Hiromi Abe vs Kanako Morisaki 6-2 6-3  
18/10/2019 04h30 Paula Badosa Gibert vs Miharu Imanishi 6-1 6-2  
Semi Final
19/10/2019 04h05 Mei Yamaguchi vs Eri Hozumi 6-2 6-1  
19/10/2019 05h30 Paula Badosa Gibert vs Hiromi Abe 6-2 6-2  
Final
20/10/2019 04h10 Paula Badosa Gibert vs Eri Hozumi 7-6(1) 4-5 ret.  

Classement

Joueurs G P
1 Eri Hozumi 5 0
2 Paula Badosa Gibert 4 1
3 Kanako Morisaki 3 1
4 Hiromi Abe 3 1
5 Mei Yamaguchi 3 1
6 Ari Matsumoto 2 1
7 Ayano Shimizu 2 1
8 Akiko Omae 2 1
9 Naomi Cheong 2 1
10 Miharu Imanishi 2 1
11 Karin Terami 1 0
12 Mami Hasegawa 1 0
13 Mai Kandori 1 0
14 Mua Shigeta 1 0
15 Draginja Vukovic 1 1
16 Funa Kozaki 1 1
17 Mayuka Aikawa 1 1
18 Nao Shimoji 1 1
19 Kisa Yoshioka 1 1
20 Haruna Arakawa 1 1
21 Sakura Hondo 1 1
22 Yuuki Tanaka 1 1
23 Risa Ushijima 1 1
24 Mai Hontama 0 1
25 Arisa Abe 0 1
26 Ayaka Okuno 0 1
27 Aiko Yoshitomi 0 1
28 Ramu Ueda 0 1
29 Junri Namigata 0 1
30 Suzura Takaoka 0 1
31 Himeno Sakatsume 0 1
32 Eudice Chong 0 1
33 Nagi Hanatani 0 1
34 Miyabi Inoue 0 1
35 Aldila Sutjiadi 0 1
36 Mana Ayukawa 0 1
37 Riko Sawayanagi 0 1
38 Eri Shimizu 0 1
39 Utaka Kishigami 0 1
40 Satsuki Ito 0 1
41 Haruna Takada 0 1
42 Yuka Hosoki 0 1
43 Honoka Uchiyama 0 1
44 Nana Kawagishi 0 1
45 Yuka Matsumoto 0 1
46 Karin Kennel 0 1
Top