Programmation

Qualifying Rnd
13/05/2019 04h00 Zihao Xia vs Hong Chung 6-4 6-4  
13/05/2019 04h00 Yusuke Takahashi vs Blake Ellis 4-6 7-6(2) 6-4  
Round of 64
13/05/2019 04h00 Ji Sung Nam vs Rio Noguchi 6-2 6-1  
13/05/2019 04h00 Tsung-Hua Yang vs Jung-Woong Na 6-3 7-6(8)  
13/05/2019 04h00 Andrew Harris vs Filip Peliwo 6-4 6-4  
13/05/2019 06h00 Tung-Lin Wu vs Zhizhen Zhang 6-3 6-3  
13/05/2019 06h00 Shintaro Imai vs Maverick Banes 3-6 6-4 6-2  
13/05/2019 06h00 Cem Ilkel vs Kevin King 7-5 6-2  
13/05/2019 06h00 Di Wu vs Roy Smith 6-2 6-4  
13/05/2019 08h00 Evan King vs Liam Broady 7-5 6-3  
13/05/2019 08h00 Aldin Setkic vs Sasi Kumar Mukund 6-1 6-3  
13/05/2019 08h00 Seong-Chan Hong vs Konstantin Kravchuk 3-6 7-6(3) 6-2  
13/05/2019 08h00 Luke Saville vs Maximilian Neuchrist 6-7(1) 6-2 7-6(2)  
14/05/2019 04h00 Cheng-Peng Hsieh vs Makoto Ochi 4-6 7-5 6-3  
14/05/2019 04h00 Jea Moon Lee vs Yunseong Chung 7-6(5) 6-2  
14/05/2019 04h00 Akira Santillan vs Cheong-Eui Kim 6-4 6-1  
14/05/2019 04h00 Yan Bai vs Ji Hoon Son 7-6(5) 2-6 6-3  
Round of 32
14/05/2019 06h00 Kaichi Uchida vs Tung-Lin Wu 6-1 6-4  
14/05/2019 06h00 Soon Woo Kwon vs Liam Broady 6-2 7-6(2)  
14/05/2019 06h00 Tsung-Hua Yang vs Sergiy Stakhovsky 6-4 7-6(3)  
14/05/2019 08h00 Yusuke Takahashi vs Sasi Kumar Mukund 6-1 6-4  
14/05/2019 08h00 Shintaro Imai vs Zhe Li 6-3 6-1  
15/05/2019 04h00 Akira Santillan vs Saketh Myneni 6-2 6-1  
15/05/2019 04h00 Ruben Bemelmans vs Filip Peliwo 7-6(4) 6-2  
15/05/2019 04h00 Yan Bai vs Lukas Lacko 7-6(6) 6-4  
15/05/2019 04h00 Brayden Schnur vs Luke Saville 6-2 6-7(3) 6-2  
15/05/2019 04h00 Tatsuma Ito vs Konstantin Kravchuk 6-3 2-1 ret.  
15/05/2019 04h00 Roy Smith vs Dudi Sela 6-0 6-2  
15/05/2019 04h00 Ji Sung Nam vs Yuichi Sugita 6-2 6-2  
15/05/2019 04h00 Max Purcell vs Cem Ilkel 6-1 6-7(1) 7-5  
15/05/2019 04h09 Makoto Ochi vs Evgeny Donskoy 6-3 6-4  
15/05/2019 06h00 Duckhee Lee vs Yunseong Chung 6-4 6-2  
15/05/2019 06h00 Min-Kyu Song vs Jason Jung 6-3 6-2  
Round of 16
16/05/2019 04h00 Sasi Kumar Mukund vs Zhe Li 7-5 7-6(4)  
16/05/2019 04h00 Soon Woo Kwon vs Yuichi Sugita 6-4 6-7(5) 6-4  
16/05/2019 04h00 Ruben Bemelmans vs Jason Jung 6-2 7-5  
16/05/2019 06h00 Brayden Schnur vs Akira Santillan 6-3 3-0 ret.  
16/05/2019 06h00 Cem Ilkel vs Lukas Lacko 2-6 4-0 ret.  
16/05/2019 06h00 Konstantin Kravchuk vs Dudi Sela 6-1 6-1  
16/05/2019 08h00 Tung-Lin Wu vs Sergiy Stakhovsky 6-4 6-3  
16/05/2019 08h00 Yunseong Chung vs Evgeny Donskoy 7-5 6-4  
Quarter Final
17/05/2019 04h00 Soon Woo Kwon vs Tung-Lin Wu 6-1 6-0  
17/05/2019 06h00 Akira Santillan vs Lukas Lacko 6-4 6-3  
17/05/2019 08h00 Zhe Li vs Jason Jung 3-6 6-1 6-4  
17/05/2019 08h00 Dudi Sela vs Evgeny Donskoy 7-6(4) 6-2  
Semi Final
18/05/2019 04h00 Dudi Sela vs Soon Woo Kwon 6-4 7-5  
18/05/2019 06h00 Jason Jung vs Akira Santillan 6-4 6-3  
Final
19/05/2019 06h00 Jason Jung vs Dudi Sela 6-4 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Jason Jung 5 0
2 Akira Santillan 4 1
3 Dudi Sela 4 1
4 Tung-Lin Wu 3 1
5 Soon Woo Kwon 3 1
6 Sasi Kumar Mukund 2 1
7 Konstantin Kravchuk 2 1
8 Cem Ilkel 2 1
9 Zhe Li 2 1
10 Lukas Lacko 2 1
11 Evgeny Donskoy 2 1
12 Yunseong Chung 2 1
13 Hong Chung 1 0
14 Blake Ellis 1 0
15 Makoto Ochi 1 1
16 Luke Saville 1 1
17 Sergiy Stakhovsky 1 1
18 Ruben Bemelmans 1 1
19 Brayden Schnur 1 1
20 Liam Broady 1 1
21 Roy Smith 1 1
22 Shintaro Imai 1 1
23 Yuichi Sugita 1 1
24 Filip Peliwo 1 1
25 Tsung-Hua Yang 1 1
26 Ji Sung Nam 1 1
27 Yan Bai 1 1
28 Kaichi Uchida 0 1
29 Saketh Myneni 0 1
30 Tatsuma Ito 0 1
31 Max Purcell 0 1
32 Duckhee Lee 0 1
33 Min-Kyu Song 0 1
34 Zihao Xia 0 1
35 Ji Hoon Son 0 1
36 Cheong-Eui Kim 0 1
37 Jea Moon Lee 0 1
38 Cheng-Peng Hsieh 0 1
39 Seong-Chan Hong 0 1
40 Aldin Setkic 0 1
41 Evan King 0 1
42 Di Wu 0 1
43 Kevin King 0 1
44 Maverick Banes 0 1
45 Zhizhen Zhang 0 1
46 Andrew Harris 0 1
47 Jung-Woong Na 0 1
48 Rio Noguchi 0 1
49 Maximilian Neuchrist 0 1
50 Yusuke Takahashi 0 2
Top