Programmation

Qualifying R1
04/11/2019 16h08 Melanie Stokke vs Pauline Wuarin 6-2 7-5  
04/11/2019 16h08 Maria Jazmin Amicuzi vs Jazmin Ortenzi 6-2 6-0  
04/11/2019 16h08 Maria Fernanda Herazo Gonzalez vs Valentina Andrea Vasquez Pongruber 7-5 6-0  
04/11/2019 16h08 Eduarda Piai vs Emiliana Arango 6-4 6-4  
04/11/2019 17h30 Thaisa Grana Pedretti vs Solana Sierra 6-4 2-6 1-0(6)  
04/11/2019 17h30 Martina Macarena Torrales Tebes vs Nathaly Kurata 6-0 6-0  
04/11/2019 17h30 Maria Mateas vs Julieta Estable 6-4 6-3  
04/11/2019 17h30 Maria Del Rosario Vazquez vs Ana Lantigua De La Nuez 6-0 6-2  
04/11/2019 21h30 Panna Udvardy vs Guillermina Naya 6-4 2-6 1-0(5)  
Qualifying Rnd
05/11/2019 15h08 Solana Sierra vs Nathaly Kurata 3-6 7-5 1-0(9)  
05/11/2019 15h08 Melanie Stokke vs Jazmin Ortenzi 4-6 6-1 1-0(4)  
05/11/2019 15h08 Julieta Estable vs Ana Lantigua De La Nuez 6-3 7-5  
05/11/2019 15h08 Maria Fernanda Herazo Gonzalez vs Emiliana Arango 5-7 7-6(5) 1-0(7)  
05/11/2019 16h30 Andrea Gamiz vs Dasha Ivanova 6-2 6-3  
05/11/2019 16h30 Cindy Burger vs Victoria Bosio 6-7(5) 4-5 ret.  
05/11/2019 16h30 Guillermina Naya vs Maria Lourdes Carle 6-7(5) 6-3 1-0(8)  
05/11/2019 16h30 Luisa Stefani vs Eugenia Ganga 6-4 6-2  
Round of 32
05/11/2019 17h35 Carolina M. Rodrigues Alves vs Despina Papamichail 4-6 7-5 6-3  
05/11/2019 17h35 Renata Zarazua vs Seone Mendez 7-5 0-6 6-2  
05/11/2019 23h10 Allie Kiick vs Teliana Pereira 7-5 6-1  
06/11/2019 11h00 Elisabetta Cocciaretto vs Fernanda Labrana 6-2 7-5  
06/11/2019 15h05 Emiliana Arango vs Nadia Podoroska 4-6 6-3 6-3  
06/11/2019 16h05 Ivania Martinich vs Maria Camila Osorio Serrano 7-5 6-1  
06/11/2019 19h05 Andrea Gamiz vs Valentini Grammatikopoulou 7-5 2-6 7-5  
06/11/2019 20h45 Conny Perrin vs Gabriela Ce 7-6(3) 6-3  
06/11/2019 23h05 Sara Errani vs Fernanda Brito 6-1 7-6(4)  
06/11/2019 23h40 Maria Lourdes Carle vs Daniela Seguel 6-3 6-3  
Round of 16
07/11/2019 11h00 Elisabetta Cocciaretto vs Valentini Grammatikopoulou 7-5 6-3  
07/11/2019 11h00 Sara Errani vs Victoria Bosio 6-2 6-1  
07/11/2019 16h05 Anna Danilina vs Maiar Sherif 5-7 6-2 6-2  
07/11/2019 16h05 Allie Kiick vs Barbara Gatica 6-1 6-7(5) 6-2  
07/11/2019 16h05 Carolina M. Rodrigues Alves vs Katharina Gerlach 7-6(2) 4-6 7-5  
07/11/2019 20h05 Emiliana Arango vs Maria Camila Osorio Serrano 3-6 3-3 ret.  
Quarter Final
08/11/2019 18h08 Allie Kiick vs Katharina Gerlach 6-4 6-4  
08/11/2019 20h05 Gabriela Ce vs Elisabetta Cocciaretto 6-3 6-1  
08/11/2019 22h00 Seone Mendez vs Maiar Sherif 6-2 7-6(6)  
09/11/2019 00h00 Victoria Bosio vs Maria Camila Osorio Serrano 4-6 6-4 6-3  
Semi Final
09/11/2019 22h30 Allie Kiick vs Elisabetta Cocciaretto 5-7 6-2 6-2  
10/11/2019 00h05 Maiar Sherif vs Victoria Bosio 6-2 7-5  
Final
10/11/2019 23h05 Elisabetta Cocciaretto vs Victoria Bosio 6-3 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Elisabetta Cocciaretto 5 0
2 Victoria Bosio 4 1
3 Allie Kiick 3 1
4 Emiliana Arango 3 1
5 Melanie Stokke 2 0
6 Nathaly Kurata 2 0
7 Ana Lantigua De La Nuez 2 0
8 Maiar Sherif 2 1
9 Maria Camila Osorio Serrano 2 1
10 Daniela Seguel 1 0
11 Luisa Stefani 1 0
12 Katharina Gerlach 1 1
13 Maria Lourdes Carle 1 1
14 Jazmin Ortenzi 1 1
15 Sara Errani 1 1
16 Gabriela Ce 1 1
17 Valentini Grammatikopoulou 1 1
18 Maria Fernanda Herazo Gonzalez 1 1
19 Carolina M. Rodrigues Alves 1 1
20 Seone Mendez 1 1
21 Julieta Estable 1 1
22 Andrea Gamiz 1 1
23 Solana Sierra 1 1
24 Guillermina Naya 1 1
25 Cindy Burger 0 1
26 Ivania Martinich 0 1
27 Barbara Gatica 0 1
28 Maria Jazmin Amicuzi 0 1
29 Anna Danilina 0 1
30 Fernanda Brito 0 1
31 Maria Del Rosario Vazquez 0 1
32 Conny Perrin 0 1
33 Panna Udvardy 0 1
34 Nadia Podoroska 0 1
35 Thaisa Grana Pedretti 0 1
36 Fernanda Labrana 0 1
37 Valentina Andrea Vasquez Pongruber 0 1
38 Teliana Pereira 0 1
39 Eduarda Piai 0 1
40 Maria Mateas 0 1
41 Renata Zarazua 0 1
42 Despina Papamichail 0 1
43 Eugenia Ganga 0 1
44 Pauline Wuarin 0 1
45 Dasha Ivanova 0 1
46 Martina Macarena Torrales Tebes 0 1
Top