Programmation

Qualifying R1
07/02/2021 10h30 Jonathan Eysseric vs Michael Geerts 6-2 6-3  
07/02/2021 10h30 Vladyslav Orlov vs Karol Drzewiecki 6-3 6-2  
07/02/2021 12h00 Sadio Doumbia vs Jonas Forejtek 7-6(2) 6-2  
07/02/2021 12h00 Nathaniel Lammons vs Maxime Hamou 6-2 6-3  
07/02/2021 13h30 Titouan Droguet vs Baptiste Crepatte 6-4 5-7 6-4  
07/02/2021 15h00 Nikolas Sanchez Izquierdo vs Sander Arends 0-6 6-2 7-5  
Round of 32
08/02/2021 10h00 Sebastian Ofner vs Yannick Maden 6-1 6-3  
Qualifying Rnd
08/02/2021 11h00 Manuel Guinard vs Michael Geerts 7-6(2) 3-6 6-4  
08/02/2021 11h00 Vladyslav Orlov vs Nathaniel Lammons 6-4 6-4  
08/02/2021 12h20 Corentin Denolly vs Jonas Forejtek 6-3 6-2  
08/02/2021 12h30 Sander Arends vs Titouan Droguet 6-3 6-2  
Round of 32
08/02/2021 14h00 Denis Kudla vs Nino Serdarusic 6-3 6-1  
08/02/2021 15h00 Goncalo Oliveira vs Lukas Klein 6-1 6-4  
08/02/2021 16h00 Arthur Rinderknech vs Alexey Vatutin 4-6 6-0 6-3  
08/02/2021 18h00 Kenny De Schepper vs Jurij Rodionov 7-5 3-6 6-3  
08/02/2021 18h30 Igor Sijsling vs Evan Furness 6-2 6-4  
09/02/2021 10h00 Denis Istomin vs Brandon Nakashima 6-3 5-7 6-4  
09/02/2021 10h00 Peter Gojowczyk vs Tung-Lin Wu 6-2 6-4  
09/02/2021 10h00 Julian Lenz vs Hugo Gaston 6-1 3-6 6-3  
09/02/2021 10h00 Maxime Janvier vs Kacper Zuk 7-6(4) 1-0 ret.  
09/02/2021 10h00 Lukas Rosol vs Alex Molcan 1-6 6-3 7-6(6)  
09/02/2021 10h00 Marco Trungelliti vs Antoine Hoang 6-1 6-0  
09/02/2021 10h00 Michael Geerts vs Jonas Forejtek 6-7(2) 6-4 6-2  
09/02/2021 10h00 Constant Lestienne vs Titouan Droguet 1-6 6-1 6-2  
Round of 16
10/02/2021 10h00 Arthur Rinderknech vs Evan Furness 7-6(5) 6-3  
10/02/2021 10h00 Denis Kudla vs Michael Geerts 6-1 6-7(5) 6-3  
Round of 32
10/02/2021 10h00 Ruben Bemelmans vs Corentin Denolly 3-6 6-1 6-4  
Round of 16
10/02/2021 10h00 Lukas Klein vs Jurij Rodionov 4-6 6-1 6-3  
Round of 32
10/02/2021 13h00 Matteo Martineau vs Bernabe Zapata Miralles 7-6(12) 6-3  
Round of 16
10/02/2021 15h00 Peter Gojowczyk vs Hugo Gaston 4-6 6-3 6-2  
11/02/2021 10h00 Sebastian Ofner vs Kacper Zuk 6-3 6-2  
11/02/2021 13h00 Ruben Bemelmans vs Denis Istomin 6-4 7-6(4)  
11/02/2021 15h00 Lukas Rosol vs Antoine Hoang 6-3 5-7 7-5  
11/02/2021 17h00 Constant Lestienne vs Matteo Martineau 6-3 6-4  
Quarter Final
12/02/2021 10h00 Hugo Gaston vs Lukas Klein 6-0 6-3  
12/02/2021 10h00 Michael Geerts vs Ruben Bemelmans 4-6 6-1 7-6(4)  
12/02/2021 10h00 Arthur Rinderknech vs Constant Lestienne 7-6(4) 7-6(3)  
12/02/2021 10h00 Kacper Zuk vs Lukas Rosol 7-6(2) 4-6 7-6(2)  
Semi Final
13/02/2021 10h00 Ruben Bemelmans vs Arthur Rinderknech 6-3 3-6 7-5  
13/02/2021 10h00 Hugo Gaston vs Lukas Rosol 7-5 2-6 6-3  
Final
14/02/2021 10h00 Ruben Bemelmans vs Lukas Rosol 6-4 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Ruben Bemelmans 5 0
2 Michael Geerts 4 1
3 Lukas Rosol 4 1
4 Arthur Rinderknech 3 1
5 Hugo Gaston 3 1
6 Nathaniel Lammons 2 0
7 Lukas Klein 2 1
8 Jonas Forejtek 2 1
9 Constant Lestienne 2 1
10 Titouan Droguet 2 1
11 Kacper Zuk 2 1
12 Denis Kudla 1 1
13 Denis Istomin 1 1
14 Peter Gojowczyk 1 1
15 Sebastian Ofner 1 1
16 Jurij Rodionov 1 1
17 Evan Furness 1 1
18 Antoine Hoang 1 1
19 Matteo Martineau 1 1
20 Vladyslav Orlov 1 1
21 Sander Arends 1 1
22 Tung-Lin Wu 0 1
23 Jonathan Eysseric 0 1
24 Julian Lenz 0 1
25 Maxime Janvier 0 1
26 Marco Trungelliti 0 1
27 Alex Molcan 0 1
28 Alexey Vatutin 0 1
29 Brandon Nakashima 0 1
30 Igor Sijsling 0 1
31 Kenny De Schepper 0 1
32 Goncalo Oliveira 0 1
33 Nino Serdarusic 0 1
34 Manuel Guinard 0 1
35 Yannick Maden 0 1
36 Nikolas Sanchez Izquierdo 0 1
37 Baptiste Crepatte 0 1
38 Maxime Hamou 0 1
39 Sadio Doumbia 0 1
40 Karol Drzewiecki 0 1
41 Bernabe Zapata Miralles 0 1
42 Corentin Denolly 0 2
Top