Programmation

Qualifying R1
21/09/2019 05h00 Bradley Klahn vs Hiroki Moriya 4-6 6-3 6-4  
21/09/2019 05h00 Jie Cui vs Lloyd George Harris 6-7(4) 6-3 6-0  
21/09/2019 07h00 Alexei Popyrin vs Xin Gao 7-6(2) 6-2  
21/09/2019 07h00 Denis Istomin vs Bernard Tomic 6-1 3-1 ret.  
21/09/2019 09h00 Peter Gojowczyk vs Andrew Harris 6-4 7-5  
21/09/2019 09h00 Akira Santillan vs Jason Jung 7-5 3-6 7-6(2)  
21/09/2019 11h00 Kamil Majchrzak vs Max Purcell 6-3 7-5  
21/09/2019 11h00 Harry Bourchier vs James Duckworth 6-3 6-4  
Qualifying Rnd
22/09/2019 04h00 Bradley Klahn vs Lloyd George Harris 6-3 7-6(0)  
22/09/2019 05h00 Alexei Popyrin vs Denis Istomin 6-3 3-6 7-5  
22/09/2019 07h00 Luke Saville vs Jason Jung 6-4 6-2  
22/09/2019 07h00 Kamil Majchrzak vs James Duckworth 4-6 7-6(5) 6-4  
Round of 32
23/09/2019 04h00 Pablo Carreno-Busta vs Radu Albot 6-3 6-4  
23/09/2019 04h00 Christian Garin vs Kyle Edmund 6-3 6-2  
23/09/2019 04h00 Hyeon Chung vs Joao Sousa 1-6 6-3 6-4  
23/09/2019 04h00 Dusan Lajovic vs Juan Ignacio Londero 6-2 4-6 6-4  
23/09/2019 04h00 Daniel Evans vs Yan Bai 6-3 4-6 7-6(4)  
23/09/2019 04h00 Vasek Pospisil vs Jordan Thompson 6-3 3-6 7-5  
23/09/2019 04h00 Taylor Harry Fritz vs Alexander Bublik 4-6 7-5 7-5  
23/09/2019 04h00 Ricardas Berankis vs Denis Shapovalov 6-4 6-3  
23/09/2019 04h00 Zhe Li vs Egor Gerasimov 4-6 6-2 6-3  
23/09/2019 09h00 Bradley Klahn vs Jason Jung 4-6 6-3 7-6(2)  
24/09/2019 04h00 Marton Fucsovics vs Kamil Majchrzak 4-6 6-4 6-2  
24/09/2019 04h00 Alexei Popyrin vs Fernando Verdasco 6-2 7-5  
Round of 16
25/09/2019 04h00 Daniel Evans vs Grigor Dimitrov 7-5 7-5  
26/09/2019 04h00 John Isner vs Egor Gerasimov 6-7(11) 7-6(5) 7-6(4)  
26/09/2019 04h00 Benoit Paire vs Pablo Carreno-Busta 6-3 3-6 6-3  
26/09/2019 04h00 Fernando Verdasco vs Christian Garin 6-3 3-6 6-3  
26/09/2019 04h00 Dusan Lajovic vs Lloyd George Harris 6-3 6-3  
26/09/2019 09h00 Joao Sousa vs Felix Auger Alliassime 6-4 6-7(5) 6-4  
26/09/2019 09h00 Alexander Bublik vs Jordan Thompson 6-4 7-5  
26/09/2019 09h00 Bradley Klahn vs Denis Shapovalov 3-6 6-3 7-6(3)  
Quarter Final
27/09/2019 07h00 Alexander Bublik vs Grigor Dimitrov 5-7 7-6(9) 7-6(3)  
27/09/2019 09h00 Lloyd George Harris vs Joao Sousa 6-7(5) 6-3 6-4  
27/09/2019 11h00 Egor Gerasimov vs Denis Shapovalov 6-4 3-6 6-3  
27/09/2019 13h00 Pablo Carreno-Busta vs Christian Garin 7-5 6-2  
Semi Final
28/09/2019 07h30 Alexander Bublik vs Lloyd George Harris 7-6(6) 6-4  
28/09/2019 09h30 Denis Shapovalov vs Pablo Carreno-Busta 6-3 6-4  
Final
29/09/2019 09h00 Pablo Carreno-Busta vs Alexander Bublik 6-7(5) 6-4 7-6(3)  

Classement

Joueurs G P
1 Pablo Carreno-Busta 5 0
2 Alexander Bublik 4 1
3 Kamil Majchrzak 3 0
4 Bradley Klahn 3 1
5 Denis Shapovalov 3 1
6 Lloyd George Harris 3 2
7 Jason Jung 2 1
8 Joao Sousa 2 1
9 Christian Garin 2 1
10 Egor Gerasimov 2 1
11 Alexei Popyrin 2 1
12 Andrew Harris 1 0
13 Fernando Verdasco 1 1
14 James Duckworth 1 1
15 Grigor Dimitrov 1 1
16 Denis Istomin 1 1
17 Dusan Lajovic 1 1
18 Jordan Thompson 1 1
19 Daniel Evans 1 1
20 Marton Fucsovics 0 1
21 Vasek Pospisil 0 1
22 Zhe Li 0 1
23 Ricardas Berankis 0 1
24 John Isner 0 1
25 Taylor Harry Fritz 0 1
26 Benoit Paire 0 1
27 Kyle Edmund 0 1
28 Yan Bai 0 1
29 Juan Ignacio Londero 0 1
30 Hyeon Chung 0 1
31 Hiroki Moriya 0 1
32 Radu Albot 0 1
33 Luke Saville 0 1
34 Harry Bourchier 0 1
35 Max Purcell 0 1
36 Akira Santillan 0 1
37 Peter Gojowczyk 0 1
38 Bernard Tomic 0 1
39 Xin Gao 0 1
40 Jie Cui 0 1
41 Felix Auger Alliassime 0 1
Top