Programmation

Qualifying R1
16/02/2020 09h08 Tereza Mrdeza vs Sedra Elkhurashy 6-0 6-0  
16/02/2020 09h08 Ana Lantigua De La Nuez vs Georgia Andreea Craciun 6-0 6-3  
16/02/2020 09h08 Hagar Ramadan vs Yidi Yang 6-3 7-5  
16/02/2020 10h00 Despina Papamichail vs Merna Refaat 6-0 6-2  
16/02/2020 10h35 Tessah Andrianjafitrimo vs YeXin MA 6-4 6-4  
16/02/2020 10h50 Nada Fouad vs Shalimar Talbi 6-0 6-1  
16/02/2020 12h00 Anastasia Gasanova vs Anastasia Zolotareva 6-3 6-1  
16/02/2020 13h50 Martina Pradova vs Anna Zaja 6-2 6-1  
16/02/2020 13h50 Amanda Carreras vs Tamara Bizhukova 6-1 6-2  
16/02/2020 15h30 Paula Kania vs Katarzyna Piter 6-7(4) 6-4 1-0(5)  
16/02/2020 15h30 Barbora Matusova vs Anastasiya Shoshyna 7-6(5) 6-2  
16/02/2020 17h00 Zeina Shaaban vs Magali Kempen 6-0 6-0  
16/02/2020 17h00 Cristiana Ferrando vs Farida Sabra 6-0 6-1  
16/02/2020 18h30 Sabina Sharipova vs Maria Del Mar Gabriela Sanchez Ramirez 6-0 6-1  
Qualifying Rnd
17/02/2020 15h00 Stefania Rubini vs Alice Rame 6-3 6-2  
17/02/2020 15h00 Amanda Carreras vs Katarzyna Piter 6-3 6-1  
17/02/2020 17h00 Sabina Sharipova vs Magali Kempen 6-4 2-6 1-0(10)  
17/02/2020 17h00 Cristiana Ferrando vs Anastasiya Shoshyna 6-3 6-4  
Round of 32
18/02/2020 10h05 Georgia Andreea Craciun vs Irina Maria Bara 3-6 6-0 6-4  
18/02/2020 11h30 Julia Grabher vs Daria Snigur 6-1 4-6 6-3  
18/02/2020 11h30 Marta Kostyuk vs Varvara Gracheva 6-2 6-2  
18/02/2020 13h00 Yidi Yang vs Amanda Carreras 6-4 6-2  
19/02/2020 11h00 Lamis Alhussein Abdel Aziz vs Tereza Mrdeza 6-1 6-3  
19/02/2020 11h00 Aliona Bolsova Zadoinov vs Anastasiya Shoshyna 7-5 6-0  
19/02/2020 11h00 Victoria Kan vs Ekaterine Gorgodze 5-7 6-4 6-4  
19/02/2020 11h00 Aleksandra Krunic vs Lesley Kerkhove 6-3 6-2  
19/02/2020 11h00 Anastasiya Komardina vs Sandra Samir 6-0 6-4  
19/02/2020 11h00 Maiar Sherif vs Irina-Camelia Begu 6-2 6-2  
19/02/2020 11h00 Isabella Shinikova vs Sabina Sharipova 7-5 6-1  
19/02/2020 11h00 Cagla Buyukakcay vs Anastasia Gasanova 7-5 6-7(4) 6-4  
19/02/2020 11h00 Katarzyna Piter vs Melanie Klaffner 6-4 1-6 6-2  
Round of 16
20/02/2020 10h00 Melanie Klaffner vs Marta Kostyuk 6-1 6-4  
20/02/2020 10h05 Victoria Kan vs Aleksandra Krunic 6-3 6-1  
20/02/2020 11h00 Isabella Shinikova vs Anastasia Gasanova 6-4 7-5  
20/02/2020 11h26 Tereza Mrdeza vs Irina Maria Bara 6-4 6-4  
20/02/2020 11h30 Vitalia Diatchenko vs Kamilla Rakhimova 6-4 6-4  
20/02/2020 13h00 Aliona Bolsova Zadoinov vs Amanda Carreras 6-2 6-2  
20/02/2020 13h50 Elena Gabriela Ruse vs Anastasiya Komardina 6-4 6-4  
20/02/2020 15h10 Daria Snigur vs Irina-Camelia Begu 6-4 2-1 ret.  
Quarter Final
21/02/2020 11h05 Isabella Shinikova vs Marta Kostyuk 6-1 6-3  
21/02/2020 12h30 Vitalia Diatchenko vs Tereza Mrdeza 1-6 7-5 4-0 ret.  
21/02/2020 14h05 Aliona Bolsova Zadoinov vs Victoria Kan 6-3 6-2  
21/02/2020 16h35 Elena Gabriela Ruse vs Daria Snigur 6-2 6-1  
Semi Final
22/02/2020 13h00 Daria Snigur vs Marta Kostyuk 7-5 7-6(4)  
22/02/2020 14h30 Tereza Mrdeza vs Aliona Bolsova Zadoinov 6-3 6-3  
Final
23/02/2020 16h35 Aliona Bolsova Zadoinov vs Marta Kostyuk 6-1 6-0  

Classement

Joueurs G P
1 Marta Kostyuk 5 0
2 Tereza Mrdeza 4 1
3 Aliona Bolsova Zadoinov 4 1
4 Daria Snigur 3 1
5 Victoria Kan 2 1
6 Anastasiya Shoshyna 2 1
7 Katarzyna Piter 2 1
8 Anastasia Gasanova 2 1
9 Sabina Sharipova 2 1
10 Isabella Shinikova 2 1
11 Amanda Carreras 2 2
12 Tessah Andrianjafitrimo 1 0
13 Despina Papamichail 1 0
14 Anna Zaja 1 0
15 Stefania Rubini 1 0
16 Shalimar Talbi 1 0
17 Aleksandra Krunic 1 1
18 Cristiana Ferrando 1 1
19 Anastasiya Komardina 1 1
20 Irina-Camelia Begu 1 1
21 Irina Maria Bara 1 1
22 Melanie Klaffner 1 1
23 Vitalia Diatchenko 1 1
24 Elena Gabriela Ruse 1 1
25 Magali Kempen 1 1
26 Georgia Andreea Craciun 1 1
27 Yidi Yang 1 1
28 Ekaterine Gorgodze 0 1
29 Kamilla Rakhimova 0 1
30 Ana Lantigua De La Nuez 0 1
31 Cagla Buyukakcay 0 1
32 Hagar Ramadan 0 1
33 Maiar Sherif 0 1
34 Sandra Samir 0 1
35 Merna Refaat 0 1
36 Lesley Kerkhove 0 1
37 YeXin MA 0 1
38 Nada Fouad 0 1
39 Sedra Elkhurashy 0 1
40 Anastasia Zolotareva 0 1
41 Lamis Alhussein Abdel Aziz 0 1
42 Varvara Gracheva 0 1
43 Martina Pradova 0 1
44 Tamara Bizhukova 0 1
45 Julia Grabher 0 1
46 Paula Kania 0 1
47 Alice Rame 0 1
48 Barbora Matusova 0 1
49 Maria Del Mar Gabriela Sanchez Ramirez 0 1
50 Zeina Shaaban 0 1
51 Farida Sabra 0 1
Top