Programmation

Qualifying R1
26/09/2020 11h00 Alexandre Muller vs Pietro Buscaglione 6-0 6-0  
26/09/2020 11h00 Riccardo Bonadio vs Viktor Galovic 3-6 6-2 6-1  
26/09/2020 11h00 Daniel Masur vs Andrea Arnaboldi 4-6 7-6 7-6  
26/09/2020 12h30 Yosuke Watanuki vs Alexander Ritschard 6-1 7-5  
26/09/2020 12h30 Marco Trungelliti vs Chun Hsin Tseng 6-3 6-3  
26/09/2020 13h00 Cesare Carpano vs Bjorn Fratangelo 6-0 6-0  
26/09/2020 14h00 Andrea Pellegrino vs Teymuraz Gabashvili 6-4 6-2  
26/09/2020 14h00 Fabrizio Ornago vs Filippo Baldi 6-2 6-3  
Qualifying Rnd
27/09/2020 11h00 Alexandre Muller vs Viktor Galovic 6-3 7-6  
27/09/2020 11h00 Andrea Arnaboldi vs Bjorn Fratangelo 6-4 7-5  
27/09/2020 13h00 Alexander Ritschard vs Andrea Pellegrino 6-2 7-6(3)  
27/09/2020 13h00 Chun Hsin Tseng vs Filippo Baldi 7-5 6-0  
Round of 32
28/09/2020 10h00 Thiago Seyboth Wild vs Blaz Rola 7-6(6) 7-6(3)  
28/09/2020 10h00 Remy Bertola vs Tommy Robredo 7-5 7-5  
28/09/2020 10h00 Matteo Viola vs Federico Gaio 4-6 7-6(5) 6-2  
28/09/2020 10h00 Sumit Nagal vs Blaz Kavcic 7-6(4) 6-4  
28/09/2020 10h00 Maxime Cressy vs Prajnesh Gunneswaran 7-6(5) 6-4  
28/09/2020 10h00 Juan Pablo Varillas vs Carlos Alcaraz Garfia 2-6 7-6(8) 7-6(2)  
28/09/2020 10h00 Lukas Lacko vs Filip Horansky 6-2 6-2  
28/09/2020 10h00 Roberto Cid vs Facundo Bagnis 7-5 6-1  
28/09/2020 10h00 Paolo Lorenzi vs Stefano Napolitano 6-4 6-3  
28/09/2020 10h00 Denis Istomin vs Illya Marchenko 7-6(0) 6-2  
28/09/2020 10h00 Guillermo Garcia-Lopez vs Juan Pablo Ficovich 6-3 6-2  
28/09/2020 10h00 Ramkumar Ramanthan vs Christopher O'Connell 6-4 6-2  
28/09/2020 14h00 Andrew Harris vs Chun Hsin Tseng 6-1 6-2  
28/09/2020 14h00 Gian Marco Moroni vs Andrea Pellegrino 7-5 3-6 6-3  
29/09/2020 10h00 Gabriele Felline vs Alexandre Muller 6-0 6-1  
29/09/2020 10h00 Andrea Collarini vs Andrea Arnaboldi 6-2 4-6 6-2  
Round of 16
30/09/2020 10h00 Alexandre Muller vs Facundo Bagnis 6-3 6-4  
30/09/2020 10h00 Andrea Pellegrino vs Maxime Cressy 6-7(3) 7-6(8) 6-0  
30/09/2020 10h00 Remy Bertola vs Matteo Viola 6-1 7-5  
30/09/2020 12h00 Blaz Rola vs Andrea Collarini 6-0 6-3  
30/09/2020 14h00 Blaz Kavcic vs Chun Hsin Tseng 3-6 6-3 6-3  
01/10/2020 10h00 Carlos Alcaraz Garfia vs Filip Horansky 6-3 6-4  
01/10/2020 10h00 Juan Pablo Ficovich vs Christopher O'Connell 5-7 6-4 6-1  
01/10/2020 10h00 Stefano Napolitano vs Denis Istomin 6-3 6-4  
Quarter Final
02/10/2020 10h00 Blaz Rola vs Matteo Viola 6-2 7-5  
02/10/2020 10h00 Blaz Kavcic vs Maxime Cressy 6-4 6-4  
02/10/2020 13h00 Filip Horansky vs Facundo Bagnis 7-5 6-1  
02/10/2020 13h00 Denis Istomin vs Christopher O'Connell 6-3 6-3  
Semi Final
03/10/2020 15h00 Facundo Bagnis vs Christopher O'Connell 6-4 6-4  
03/10/2020 16h45 Blaz Rola vs Blaz Kavcic 5-7 6-4 6-1  
Final
04/10/2020 12h45 Blaz Kavcic vs Facundo Bagnis 6-7(4) 6-4 ret.  

Classement

Joueurs G P
1 Facundo Bagnis 5 0
2 Blaz Kavcic 4 1
3 Alexandre Muller 3 1
4 Blaz Rola 3 1
5 Christopher O'Connell 3 1
6 Chun Hsin Tseng 3 1
7 Andrea Pellegrino 3 1
8 Denis Istomin 2 1
9 Andrea Arnaboldi 2 1
10 Filip Horansky 2 1
11 Maxime Cressy 2 1
12 Matteo Viola 2 1
13 Juan Pablo Ficovich 1 1
14 Stefano Napolitano 1 1
15 Carlos Alcaraz Garfia 1 1
16 Remy Bertola 1 1
17 Andrea Collarini 1 1
18 Alexander Ritschard 1 1
19 Bjorn Fratangelo 1 1
20 Viktor Galovic 1 1
21 Filippo Baldi 1 1
22 Thiago Seyboth Wild 0 1
23 Gabriele Felline 0 1
24 Gian Marco Moroni 0 1
25 Andrew Harris 0 1
26 Riccardo Bonadio 0 1
27 Ramkumar Ramanthan 0 1
28 Guillermo Garcia-Lopez 0 1
29 Illya Marchenko 0 1
30 Daniel Masur 0 1
31 Yosuke Watanuki 0 1
32 Roberto Cid 0 1
33 Paolo Lorenzi 0 1
34 Marco Trungelliti 0 1
35 Lukas Lacko 0 1
36 Cesare Carpano 0 1
37 Juan Pablo Varillas 0 1
38 Prajnesh Gunneswaran 0 1
39 Teymuraz Gabashvili 0 1
40 Pietro Buscaglione 0 1
41 Federico Gaio 0 1
42 Fabrizio Ornago 0 1
43 Tommy Robredo 0 1
44 Sumit Nagal 0 1
Top