Programmation

Qualifying R1
24/01/2021 08h00 Gian Marco Moroni vs Yanki Erel 6-3 3-6 7-6(8)  
24/01/2021 08h00 Akira Santillan vs Pavel Kotov 6-4 4-6 7-6(6)  
24/01/2021 08h00 Felipe Meligeni Rodrigues Alves vs Duje Ajdukovic 6-2 6-0  
24/01/2021 09h30 Chun Hsin Tseng vs Marcelo Tomas Barrios Vera 4-6 6-4 6-4  
24/01/2021 09h30 Roberto Cid vs Sarp Agabigun 6-1 1-6 6-3  
24/01/2021 09h30 Andrea Arnaboldi vs Tomas Martin Etcheverry 6-2 6-4  
24/01/2021 11h00 Facundo Mena vs Andrea Pellegrino 4-6 6-3 6-3  
24/01/2021 11h00 Blaz Kavcic vs Nicola Kuhn 6-2 6-1  
Round of 32
25/01/2021 10h00 Mohamed Safwat vs Joao Domingues 4-6 7-5 7-6(7)  
25/01/2021 10h00 Joao Menezes vs Cem Ilkel 6-3 6-4  
25/01/2021 10h00 Leonardo Mayer vs Tallon Griekspoor 6-2 6-2  
25/01/2021 10h00 Paolo Lorenzi vs Daniel Altmaier 6-4 6-2  
25/01/2021 10h00 Rudolf Molleker vs Tommy Robredo 6-3 6-4  
25/01/2021 10h00 Alessandro Giannessi vs Jozef Kovalik 6-4 7-5  
25/01/2021 10h00 Juan Pablo Varillas vs Danilo Petrovic 6-4 6-3  
25/01/2021 10h00 Zdenek Kolar vs Lorenzo Giustino 6-3 3-6 7-5  
25/01/2021 10h00 Jaume Munar vs Carlos Taberner 6-3 6-4  
25/01/2021 10h00 Emilio Gomez vs Ergi Kirkin 6-4 6-1  
25/01/2021 10h00 Lorenzo Musetti vs Alejandro Tabilo 6-2 6-0  
27/01/2021 15h00 Ernesto Escobedo vs Ramkumar Ramanthan 7-6(6) 6-3  
Qualifying Rnd
28/01/2021 12h30 Duje Ajdukovic vs Chun Hsin Tseng 6-4 5-7 6-2  
28/01/2021 12h30 Roberto Cid vs Tomas Martin Etcheverry 7-5 6-4  
28/01/2021 12h30 Yanki Erel vs Akira Santillan 6-2 6-2  
28/01/2021 12h30 Facundo Mena vs Blaz Kavcic 6-2 6-2  
Round of 16
28/01/2021 13h00 Leonardo Mayer vs Cem Ilkel 7-5 6-1  
28/01/2021 13h30 Jaume Munar vs Zdenek Kolar 6-2 6-4  
Round of 32
29/01/2021 08h30 Facundo Bagnis vs Blaz Kavcic 6-3 7-6(4)  
29/01/2021 08h30 Duje Ajdukovic vs Marsel Ilhan 6-3 6-3  
29/01/2021 08h30 Tomas Martin Etcheverry vs Thiago Seyboth Wild 7-6(5) 6-4  
29/01/2021 08h30 Akira Santillan vs Daniel Elahi Galan 6-2 2-6 7-5  
Round of 16
29/01/2021 12h00 Emilio Gomez vs Akira Santillan 6-0 6-1  
29/01/2021 12h30 Roberto Cid vs Alessandro Giannessi 6-3 6-2  
29/01/2021 12h30 Duje Ajdukovic vs Paolo Lorenzi 3-6 6-4 7-6(7)  
29/01/2021 12h30 Joao Domingues vs Tomas Martin Etcheverry 6-1 6-2  
29/01/2021 13h30 Blaz Kavcic vs Tommy Robredo 4-6 6-3 6-1  
Quarter Final
30/01/2021 08h00 Jaume Munar vs Alessandro Giannessi 3-6 6-2 6-0  
30/01/2021 08h00 Cem Ilkel vs Tomas Martin Etcheverry 6-7(5) 6-4 7-6(4)  
30/01/2021 10h00 Lorenzo Musetti vs Akira Santillan 5-7 6-3 6-4  
30/01/2021 10h00 Tommy Robredo vs Duje Ajdukovic 6-1 6-4  
Semi Final
30/01/2021 12h45 Jaume Munar vs Tommy Robredo 6-0 6-1  
31/01/2021 10h15 Cem Ilkel vs Lorenzo Musetti 6-7(6) 6-1 6-1  
Final
31/01/2021 14h30 Jaume Munar vs Lorenzo Musetti 6-7(7) 6-2 6-2  

Classement

Joueurs G P
1 Jaume Munar 5 0
2 Akira Santillan 4 1
3 Duje Ajdukovic 4 1
4 Blaz Kavcic 3 1
5 Tommy Robredo 3 1
6 Cem Ilkel 3 1
7 Lorenzo Musetti 3 1
8 Tomas Martin Etcheverry 3 2
9 Alessandro Giannessi 2 1
10 Roberto Cid 2 1
11 Ramkumar Ramanthan 1 0
12 Danilo Petrovic 1 0
13 Joao Domingues 1 1
14 Yanki Erel 1 1
15 Leonardo Mayer 1 1
16 Emilio Gomez 1 1
17 Paolo Lorenzi 1 1
18 Chun Hsin Tseng 1 1
19 Facundo Mena 1 1
20 Zdenek Kolar 1 1
21 Ergi Kirkin 0 1
22 Alejandro Tabilo 0 1
23 Ernesto Escobedo 0 1
24 Carlos Taberner 0 1
25 Facundo Bagnis 0 1
26 Lorenzo Giustino 0 1
27 Marsel Ilhan 0 1
28 Thiago Seyboth Wild 0 1
29 Gian Marco Moroni 0 1
30 Juan Pablo Varillas 0 1
31 Jozef Kovalik 0 1
32 Rudolf Molleker 0 1
33 Daniel Altmaier 0 1
34 Tallon Griekspoor 0 1
35 Joao Menezes 0 1
36 Mohamed Safwat 0 1
37 Nicola Kuhn 0 1
38 Andrea Pellegrino 0 1
39 Andrea Arnaboldi 0 1
40 Sarp Agabigun 0 1
41 Marcelo Tomas Barrios Vera 0 1
42 Felipe Meligeni Rodrigues Alves 0 1
43 Pavel Kotov 0 1
44 Daniel Elahi Galan 0 1
Top