Programmation

Qualifying R1
23/02/2020 14h20 Romy Koelzer vs Martina Markov 6-1 6-3  
23/02/2020 15h00 Angelina Wirges vs Sofia Nami Samavati 6-2 6-2  
23/02/2020 15h30 Mia Mack vs Victoria Kalaitzis 4-6 6-2 1-0(5)  
23/02/2020 16h40 Sarah Nikocevic vs Katharina Hering 6-3 6-2  
23/02/2020 17h19 Manon Arcangioli vs Chanel Janssen 6-2 6-1  
23/02/2020 18h00 Arlinda Rushiti vs Marisa Schmidt 7-6(2) 6-2  
23/02/2020 18h45 Fabienne Gettwart vs Anna Klasen 5-7 6-4 1-0(8)  
Qualifying Rnd
24/02/2020 14h00 Romy Koelzer vs Angelina Wirges 6-4 1-6 1-0(6)  
24/02/2020 14h00 Sinja Kraus vs Victoria Kalaitzis 7-6(2) 5-7 1-0(7)  
24/02/2020 15h30 Manon Arcangioli vs Sarah Nikocevic 6-4 6-4  
24/02/2020 15h30 Arlinda Rushiti vs Fabienne Gettwart 7-6(5) 6-2  
Round of 32
25/02/2020 11h05 Chiara Scholl vs Nastasja Mariana Schunk 6-2 6-1  
25/02/2020 11h05 Andreea Mitu vs Katarzyna Piter 3-6 7-5 6-2  
25/02/2020 12h30 Marina Melnikova vs Anna Zaja 6-4 6-3  
25/02/2020 14h00 Valentyna Ivakhnenko vs Magdalena Pantuckova 6-3 6-2  
25/02/2020 14h05 Monika Kilnarova vs Linda Fruhvirtova 7-6(4) 6-0  
25/02/2020 15h05 Jule Niemeier vs Verena Meliss 6-2 6-3  
25/02/2020 16h55 Stefania Rubini vs Mina Hodzic 6-3 6-4  
25/02/2020 19h05 Susan Bandecchi vs Claudia Coppola 6-1 3-0 ret.  
26/02/2020 11h05 Romy Koelzer vs Alexandra Cadantu 2-6 6-3 6-3  
26/02/2020 11h05 Marie Benoit vs Manon Arcangioli 6-3 5-7 6-2  
26/02/2020 16h00 Karolina Berankova vs Eva Lys 6-4 6-2  
26/02/2020 16h10 Tatiana Pieri vs Maja Chwalinska 3-6 6-4 6-4  
26/02/2020 17h00 Sinja Kraus vs Laura Ioana Andrei 1-6 6-2 6-1  
26/02/2020 19h00 Bibiane Schoofs vs Ange Oby Kajuru 6-2 4-6 6-2  
Round of 16
27/02/2020 11h00 Stefania Rubini vs Laura Ioana Andrei 6-4 6-3  
27/02/2020 11h45 Eva Lys vs Maja Chwalinska 5-1 ret.  
27/02/2020 14h00 Magdalena Pantuckova vs Susan Bandecchi 6-4 6-2  
27/02/2020 15h00 Linda Fruhvirtova vs Romy Koelzer 6-1 6-4  
27/02/2020 15h10 Bibiane Schoofs vs Jule Niemeier 6-3 7-6(3)  
27/02/2020 15h50 Arlinda Rushiti vs Stephanie Wagner 6-2 6-1  
Quarter Final
28/02/2020 13h00 Bibiane Schoofs vs Linda Fruhvirtova 6-2 6-3  
28/02/2020 15h08 Andreea Mitu vs Eva Lys 6-3 7-5  
28/02/2020 17h00 Anna Zaja vs Arlinda Rushiti 3-6 6-2 6-4  
28/02/2020 19h00 Susan Bandecchi vs Laura Ioana Andrei 6-3 6-4  
Semi Final
29/02/2020 13h00 Eva Lys vs Susan Bandecchi 6-3 6-2  
29/02/2020 15h00 Bibiane Schoofs vs Arlinda Rushiti 6-2 7-5  
Final
01/03/2020 13h05 Bibiane Schoofs vs Eva Lys 6-2 6-4  

Classement

Joueurs G P
1 Eva Lys 5 0
2 Bibiane Schoofs 4 1
3 Arlinda Rushiti 4 1
4 Romy Koelzer 3 1
5 Susan Bandecchi 3 1
6 Laura Ioana Andrei 2 1
7 Manon Arcangioli 2 1
8 Linda Fruhvirtova 2 1
9 Nastasja Mariana Schunk 1 0
10 Marie Benoit 1 0
11 Maja Chwalinska 1 1
12 Stefania Rubini 1 1
13 Jule Niemeier 1 1
14 Magdalena Pantuckova 1 1
15 Andreea Mitu 1 1
16 Anna Zaja 1 1
17 Angelina Wirges 1 1
18 Victoria Kalaitzis 1 1
19 Fabienne Gettwart 1 1
20 Sarah Nikocevic 1 1
21 Sinja Kraus 1 1
22 Chiara Scholl 0 1
23 Claudia Coppola 0 1
24 Ange Oby Kajuru 0 1
25 Sofia Nami Samavati 0 1
26 Mia Mack 0 1
27 Tatiana Pieri 0 1
28 Karolina Berankova 0 1
29 Alexandra Cadantu 0 1
30 Mina Hodzic 0 1
31 Katharina Hering 0 1
32 Chanel Janssen 0 1
33 Verena Meliss 0 1
34 Marisa Schmidt 0 1
35 Monika Kilnarova 0 1
36 Anna Klasen 0 1
37 Valentyna Ivakhnenko 0 1
38 Martina Markov 0 1
39 Marina Melnikova 0 1
40 Katarzyna Piter 0 1
41 Stephanie Wagner 0 1
Top